aktualnościzdjęciaRada Regionalna SIPmultimedialne archiwumwładzeOferta wycieczkiProgram Adaptacyjność sukces przedsiębiorstwa
Poniedziałek, 30 maja 2016
Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
Opublikowano 08-02-2016 20:11
Image and video hosting by TinyPic
 Zdjęcie z niedzielnych uroczystości ku czci Bartoszcze. Od lewej Żurawski, Walczak, Dębczyński i dwie posłanki PiS Joanna Borowiak oraz Ewa Kozanecka. Udział naszej delegacji był wyrazem szacunku i pamięci wobec ludzi niezłomnych, a nadto okazaniem jak bardzo doceniamy ich wkład w budowę polskiej demokracji.
więcej »
Opublikowano 07-02-2016 23:20
Image and video hosting by TinyPic
    32. rocznicę tragicznej śmierci działacza rolniczej Solidarności Piotra Bartoszcze obchodzono w Radłówku koło Inowrocławia. Uroczystości ku czci twórcy związku zawodowego rolników rozpoczęły się w niedzielę rano przy obelisku upamiętniającym miejsce jego śmierci. Następnie w Inowrocławiu na cmentarzu przy ul. Libelta złożono kwiaty na grobach ojca - Michała Bartoszcze i jego synów Piotra i Romana.
Jutro więcej fot.
więcej »
Opublikowano 04-02-2016 22:13
Wypadki śmiertelne – styczeń 2016.
1. 04 stycznia 2016 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu w dniu 04 stycznia 2016 roku ok. godz. 09.00 uległ pracownik hurtowni paliw w Frydrychowie. Poszkodowany przewoził samochodem butle z gazem. Na przejeździe kolejowym wyposażonym w sygnalizację świetlną wjechał samochodem pod przejeżdżający pociąg. W wyniku doznanych urazów zginął na miejscu.
2. 15 stycznia 2016 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu w dniu 07 stycznia 2016 roku ok. godz. 04.45 uległ pracownik firmy transportowej z Włocławka. Poszkodowany kierował samochodem ciężarowym. Podczas mijania na łuku drogi z samochodem z przyczepą (lawetą) doszło do zderzenia pojazdów. W wyniku odniesionych urazów kierowca zmarł.
3. 27 stycznia 2016 roku Policja zawiadomiła inspektora pracy o wypadku, któremu w dniu 27 stycznia 2016 roku ok. godz. 10.00 na terenie firmy handlowej wyspecjalizowanej w sprzedaży maszyn budowlanych w Toruniu uległ pracownik zewnętrznej firmy sprzątającej z siedzibą w Warszawie. Poszkodowany podczas wykonywania czynności porządkowych nagle zasłabł i przewrócił się. Na miejsce wezwano służby medyczne. Przybyły lekarz stwierdził zgon pracownika.
4. 27 stycznia 2016 roku Policja zawiadomiła inspektora pracy o wypadku, któremu w dniu 27 stycznia 2016 roku ok. godz. 15.30 w Inowrocławiu uległ pracownik firmy branży wykonawstwa instalacji elektrycznych z miejscowości Pieranie. W ramach sprawdzania instalacji odgromowej budynku, pracownik idąc po dachu hali wszedł na świetlik dachowy. Nastąpiło załamanie się konstrukcji świetlika i poszkodowany spadł do wnętrza hali z wysokości ok. 8,0 metrów ponosząc śmierć na miejscu.
 
Wypadki ciężkie – styczeń 2016
1. 18 stycznia 2016 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu w dniu 18 stycznia 2016 roku ok. godz. 12.00 na terenie hurtowni wyrobów hutniczych w Bydgoszczy uległ pracownik zakładu. Podczas wykonywania elementu zbrojenia tzw. strzemiona za pomocą giętarki, kciuk prawej dłoni poszkodowanego został zakleszczony pomiędzy elementem urządzenia a wyginanym prętem. W wyniku zdarzenia nastąpiła amputacja części palca.
2. 30 stycznia 2016 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, któremu w dniu 30 stycznia 2016 roku ok. godz. 11.10 uległ pracownik fermy trzody chlewnej w Krąplewicach. Poszkodowany, po przyjściu na teren zakładu, przed podjęciem obowiązków służbowych udał się do pomieszczenia palarni. Po zapaleniu papierosa nagle zasłabł, stracił przytomność i upadł. Wezwano pogotowie ratunkowe, lekarz podjął decyzje o przewiezieniu poszkodowanego do szpitala, gdzie w wyniku badań ustalono pęknięcie krwiaka w głowie.
więcej »
Opublikowano 02-02-2016 20:14
Image and video hosting by TinyPic
– Gospodarka uzdrowiskowa, czyli w przypadku naszego województwa wszystko co łączy się w leczniczym i rekreacyjnym wykorzystywaniem solanki i wód termalnych oraz obsługą kuracjuszy, to dobrze rokujący biznes. Turystyka kuracyjna staje się krok po kroku jednym z naszych regionalnych produktów markowych – podkreśla marszałek Piotr Całbecki. – Kujawsko-pomorskie, z 34 tego typu placówkami, jest na czwartym miejscu w kraju pod względem liczby posiadanych sanatoriów, szpitali uzdrowiskowych i zakładów rehabilitacji leczniczej. Pod względem liczby kuracjuszy z blisko 125 tysiącami gości rocznie sytuujemy się na miejscu drugim. Turystyka zdrowotna (w powiązaniu z usługami medycznymi) jest jedną z tak zwanych inteligentnych specjalizacji regionu, czyli filarów na których opieramy rozwój województwa, naszych lokomotyw wzrostu gospodarczego i postępu społecznego – dodaje marszałek.
 
  Cieszy nas związkowców tak pomyślny rozwój branży uzdrowiskowej, a także to, że w większości z nich dba się także o personel, gdyż jedynie tak można zagwarantować sukces w usługach. Jest jednak wśród tych 34 placówek jeden wyjątek (w każdym razie o innych nie mamy wiedzy), gdzie pod względem przestrzegania praw pracowniczych jest sporo do życzenia. Mowa o uzdrowisku "Pod Tężniami" - własności samorządu województwa. Zwracamy na to uwagę, zanim wybuchnie kolejny konflikt.
Fot. Uzdrowisko w Ciechocinku - latem.
więcej »
Opublikowano 31-01-2016 20:44
Image and video hosting by TinyPic
    Kwota wynikająca z 1% podatku może być przekazana na rzecz organizacji pożytku publicznego. Podatnik samodzielnie wybiera, na czyją konkretnie rzecz przekazana zostanie kwota pochodząca z jego zeznania rocznego. Co ważne przekazując 1% z własnego PIT, podatnik nie traci ani złotówki - rozdysponowuje on jedynie kwotę, którą i tak musiałby przekazać na rzecz Skarbu Państwa.
       Tak naprawdę nic nie zyskujemy – ale też nic nie tracimy – a możemy bezpośrednio wpłynąć na to, do kogo trafią pieniądze z jego podatków. Nasz zysk jest więc bardziej moralny.
   W deklaracji rocznej podatnik może również zaznaczyć, że chce przekazać swoje dane obdarowanej organizacji. Wówczas zaznacza pole, poprzez które upoważnia organy skarbowe do przekazania informacji o darczyńcy (czyli własne dane osobowe) oddającym 1%. Jeśli podatnik wyrazi zgodę na przekazanie tych informacji, do organizacji pożytku publicznego trafią: dane identyfikacyjne (imię, nazwisko i adres), w tym obojga małżonków, którzy na wniosek podlegają łącznemu opodatkowaniu, oraz wysokość kwoty, przekazanej na rzecz tej organizacji, przeznaczenie kwoty, przez organizację pożytku publicznego (cel szczegółowy). Są to dane, które mogą posłużyć organizacji celem podziękowania podatnikowi za przekazanie kwoty. Jeżeli podatnik nie będzie chciał ujawnić swoich danych (pozostać anonimowy), nie musi danych przekazywać i wyrażać zgody. Mimo to może on oczywiście przekazać 1% podatku.
 
   Na naszej stronie, po lewej znajdziesz brązową zakładkę ("Możesz pomóc - odpisz 1%). Zamieszczone są tam dane podopiecznych członków związku, lub w inny sposób związanych z naszą organizacją. Zapoznajcie się z treścią tych ogłoszeń - próśb o pomoc i sami zdecydujcie o wsparciu.
więcej »
Opublikowano 28-01-2016 18:25
Image and video hosting by TinyPic
  W dniu 7 lutego (niedziela), w Inowrocławiu i Radłówku NSZZ RI "Solidarność" Województwa Kujawsko-Pomorskiego, NSZZ RI "Solidarność" Powiatu Inowrocławskiego, Zarząd Regionu Toruńsko-Włocławskiego NSZZ"Solidarność" wspólnie organizują uroczystości upamiętniające 32. rocznicę śmierci Piotra Bartoszcze oraz 35. rocznicę walki rolników kujawskich o godność polskiej wsi i rejestrację NSZZ RI "Solidarność".
   Wszystko zacznie się o godz. 9.45, przy obelisku w Radłówku (upamiętnia miejsce tragicznej śmierci Piotra Bartoszcze), następnie złożenie kwiatów na grobach Michała, Piotra i Romana Bartoszcze na inowrocławskim cmentarzu przy ul. Libelta, zaś o 11.00 w kościele pw. Świętego Ducha przy Jagiellońskiej 22 uroczysta msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem arcybiskupa Wojciecha Polaka prymasa Polski. W jej trakcie będą wystawione relkikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki, kapelana "Solidarności".
   Wśród dalszych wydarzeń tego dnia przewiduje się m.in. występy chóru "Inovroclaviensis Cantans" oraz konferencję z udziałem ministra rolnictwa na temat aktualnych problemów.
Fot. - okolicznościowa kolekcjonerska karta z wizerunkiem Piotra Bartoszcze.
 
 
więcej »
Opublikowano 27-01-2016 22:32
Dziś (27.01) odbył się pogrzeb śp. Stefana CiećkI przewodniczącego kz NSZZ "Solidarność" w inowrocławskich Wodociągach. Oprócz najbliższej rodziny pożegnały Go tłumy kolegów i znajomych, poczty sztandarowe naszego związku, członkowie Prezydium Zarządu Regionu. 
Stefan był postacią barwną i nietuzinkową, z pewnością o Nim nie zapomnimy.
Image and video hosting by TinyPic
więcej »
Opublikowano 24-01-2016 16:20
Pogrzeb świętej pamięci Stefana Ciećki odbędzie się jutro 27 stycznia, w Inowrocławiu. Msza święta pogrzebowa o godzinie 12.00 w kościele pod wezwaniem św. Jadwigi Królowej ul. Wojska Polskiego 20. Pogrzeb o godzinie 13.00 na cmentarzu przy ul. Marulewskiej.
więcej »
Opublikowano 24-01-2016 15:53
Image and video hosting by TinyPic
   Z najgłębszym żalem zawiadamiamy, że zmarł dziś Stefan Ciećka - przewodniczący komisji zakładowej NSZZ "Solidarność" w inowrocławskich Wodociągach. Jego śmierć wyrywa z naszych szeregów wspaniałego, dobrego, pełnego humoru człowieka bardzo oddanego służbie drugiemu, znakomicie realizującego idee związku, patrioty przywiązanego do swojej Małej Ojczyzny, zawsze z dumą podkreślającego swój kujawski rodowód.
   Rodzinie zmarłego składamy wyrazy serdecznego współczucia.
 
                                     Prezydium Zarządu Regionu
                                  Toruńsko-Włocławskiego NSZZ"S"
 
Image and video hosting by TinyPic
 
O sprawach związanych z pogrzebem naszego Drogiego Kolegi będziemy informowali osobno.
 
więcej »

« poprzednia
1|2|...5|6|7|...|188|189|190
następna »