aktualnościzdjęciaszkoleniaRada Regionalna SIPmultimedialne archiwumwładzeZwolniony ale wygrany
Poniedziałek, 21 kwietnia 2014
Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy
Opublikowano 10-03-2014 20:23
Część delegacji grudziądzkiej w trakcie niedawnych obchodów pamięci o Żołnierzach Wyklętych. Pierwszy od prawej Piotr Kociorski przewodniczący kz NSZZ"Solidarność"  w Hydro-Vacuum S.A. Grudziądz, tuż za nim Renata Kucharska Solidarność w "Społem" Grudziądz.
Image and video hosting by TinyPic
więcej »
Opublikowano 09-03-2014 20:45
Państwowa Komisja Wyborcza uruchomiła serwis informacyjny o tegorocznych wyborach samorządowych. Serwis znajduje się pod adresem: http://info.pkw.gov.pl/wybory-samorzadowe-2014/aktualnosci-samorzad.html.
Na razie są tam podstawowe informacje prawne dotyczące zbliżających się wyborów, w tym dotyczące godzin głosowania, rejestru wyborców, osób uprawnionych do głosowania oraz zasad głosowania korespondencyjnego i przez pełnomocnika. W przyszłości PKW będzie tam publikować wszystkie informacje i wyjaśnienia dla wyborców. Choć oficjalnie data wyborów samorządowych zostanie ogłoszona najwcześniej w lipcu już od jakiegoś czasu wiadomo, że mieszkańcy gmin pójdą do urn 16 listopada 2014 r. Przepisy umożliwiają bowiem zarządzenie wyborów na jeden konkretny dzień - ostatni dzień wolny od pracy poprzedzający upływ kadencji rad. Kończy się on w piątek 21 listopada. PKW nie poczekało więc na ogłoszenie terminu wyborów i wprost podało w serwisie, że głosowanie w wyborach do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw, rad dzielnic m. st. Warszawy oraz w wyborach wójtów, burmistrzów i prezydentów miast odbędzie się 16 listopada 2014 r. Komisje wyborcze będą otwarte od godziny 7:00 do godziny 21:00.
Przypomnijmy, że nadchodzące wybory samorządowe będą przeprowadzane w tym roku po raz pierwszy wg obowiązującego od 2012 roku Kodeksu wyborczego. W wyborach do rad gmin - z wyjątkiem miast na prawach powiatu - będą okręgi jednomandatowe. Nowe możliwości głosowania zyskały też osoby niepełnosprawne. Będą one mogły głosować korespondencyjnie. Ponadto karty do głosowania mają być dostosowane do stosowania nakładek alfabet Braille'a dla osób niewidzących czy niedowidzących.
więcej »
Opublikowano 09-03-2014 20:38
UWAGA ZWIĄZKOWCY ZSM POLMO SA W BRODNICY!
OGŁASZAMY, ŻE WYBORY NOWYCH WŁADZ ZWIĄZKOWYCH ZAKŁADÓW SPRZĘTU MOTORYZACYJNEGO SA W BRODNICY ODBĘDĄ SIĘ 11 MARCA (WTOREK), O GODZ 14, W STOŁÓWCE FABRYKI.
ZAPRASZAMY
więcej »
Opublikowano 09-03-2014 20:32
Image and video hosting by TinyPic
 W prywatnym sanatorium Uzdrowisko Solanki (Inowrocław) odbyły się wybory nowych władz związkowych na kadencję 2014 - 2018. Członkowie kz uznali, że dotychczasowy zarząd kz dobrze wywiązywał się ze swych obowiązków i wszystkich wybrali ponownie. Szefem związkowców z Solidarności (innego związku zawodowego tam nie ma) nadal pozostaje Krzysztof Chełminiak. Gratulujemy.
więcej »
Opublikowano 09-03-2014 20:05
Image and video hosting by TinyPic
8 marca, reprezentacja związkowców z naszego Regionu (głównie Oddział Inowrocław, z 6 tamtejszych kz) była w Warszawie, gdzie ponad dwutysięczny tłum związkowców z flagami, transparentami, gwiazdkami i flagami związkowymi zebrał się przed ambasadą rosyjską, żeby zademonstrować swoje poparcie dla walczącej o niepodległość Ukrainy. Na transparentach znajdowały sie napisy: "Ukraina bez Putina", "Precz z Czeczenii, Gruzji i Ukrainy", "Suwerenna Ukraina nie potrzebuje Putina", "Putin hands off Ukraine", "Wiwat przyjaźń posko-ruska bez Putina i bez Tuska". Protest rozpoczęły dwa hymny narodowe: Polski i Ukrainy.
więcej »
Opublikowano 06-03-2014 20:37
 
więcej »
Opublikowano 06-03-2014 20:15
Tu możesz wyrazić swoją opinię o sposobie rządzenia przez marszałka województwa kujawsko pomorskiego www.portalsamorzadowy.pl/serwis-miejski/kujawsko-pomorski-urzad-marszalkowski,113.html
więcej »
Opublikowano 05-03-2014 20:25
"Na całej długości zrewitalizowanej trasy Toruń - Bydgoszcz pociągi mogą już jeździć z maksymalną prędkością 120 km/h" - poinformował Maciej Dutkiewicz z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe SA. W ramach inwestycji wymieniono 93 kilometrów torów, a także 54 rozjazdy na stacjach Toruń Główny, Cierpice, Solec Kujawski, Bydgoszcz Łęgnowo, Bydgoszcz Wschód oraz Bydgoszcz Leśna i 18 przejazdów kolejowych. Modernizacja objęła też wymianę urządzeń automatyki sterowania ruchem kolejowym oraz urządzeń zasilających. Do września potrwa jeszcze remont 120-letniego wiaduktu kolejowego na Pl. Armii Krajowej w Toruniu, który będzie kosztował 2,5 mln zł. Przewidziano m.in. modernizacją pięciu torów, a także wymianę przęseł. Inwestycja pozwoli na szybsze opuszczanie przez pociągi stacji Toruń Główny.
Na odcinku pomiędzy Bydgoszczą i Toruniem od dawna nie prowadzono inwestycji, przez co stan torów systematycznie się pogarszał i na niektórych odcinkach prędkość pociągów przed remontem ograniczono nawet do 30 km/h.Polskie Linie Kolejowe w województwie kujawsko-pomorskim prowadzą prace rewitalizacyjne na trasie z Inowrocławia przez Toruń do Jabłonowa Pomorskiego i na trasie z Chełmży d Grudziądza; remonty mają się zakończyć jeszcze w tym roku. modernizacja 51-kilometrowego odcinka linii nr 18 kosztowała ponad 225 mln zł.
za PAP
więcej »
Opublikowano 04-03-2014 21:35
Podczas ostatniego posiedzenia Zarządu Regionu, na wniosek Ludmiły Fastowicz (UMK Toruń) zebrani uchwalili pewną kwotę na wsparcie prac prowadzonych przez dr Krzysztofa Szwagrzyka na tzw "Łączce", gdzie w czasach stalinowskich, bezimiennie, w zbiorowym dole pochowano dziesiątki antykomunistów, żołnierzy podziemia. 
Pod koniec lat czterdziestych i na początku pięćdziesiątych XX wieku pod osłoną nocy grzebano tu ciała więźniów rozstrzelanych lub powieszonych w owianym złą sławą więzieniu przy ulicy Rakowieckiej w Warszawie.
Przez lata kwatera „Ł” na warszawskich Powązkach, nazwana Łączką, była kwadratem ziemi 18 na 18 metrów położonym pod cmentarnym murem, na którym rosły wysokie chwasty. W latach pięćdziesiątych urządzono tu śmietnik, a dekadę później teren ten włączono do cmentarza komunalnego i wydzielono kwatery. Pojawiły się nowe groby. Niektórzy wspominali o tajnych pochówkach żołnierzy podziemia, ale najczęściej bano się mówić na ten temat. Prawda powoli jednak wychodziła na jaw. Na Łączce coraz częściej płonęły znicze, ludzie kładli kwiaty. Pojawiały się napisy o więźniach. Dopiero jednak w 2012 roku, gdy rozpoczęły się ekshumacje, z ziemi zaczęto wydobywać dowody zbrodni – szczątki zabitych, pochowanych w tym miejscu w latach 1948–1956 w bezimiennych grobach.
Pierwszy etap ekshumacji zakończył się w sierpniu 2012 roku. Odnaleziono szczątki 117 osób. Podczas drugiego etapu prac wiosną 2013 roku wydobyto szczątki 82 osób. Były najczęściej w dołach mieszczących od dwóch do sześciu skazańców. Większość z nich zginęła od strzału w potylicę z bliskiej odległości. Odwierty w alejkach sąsiadujących z Łączką oraz między pobliskimi grobami potwierdziły, że tam również są ludzkie szczątki. Nie można ich jednak wydobyć, bo znajdują się pod współczesnymi grobami. „Zastanawiamy się, jakich metod użyć, aby do nich dotrzeć”, wyjaśnia Krzysztof Szwagrzyk. Dziś nie wyklucza żadnej, łącznie z górniczym podkopem.
Trzeci etap prac na Łączce ruszy wiosną 2014 roku.
więcej »

« poprzednia
1|2|...5|6|7|...|121|122|123
następna »