aktualnościzdjęciaRada Regionalna SIPmultimedialne archiwumwładzeOferta wycieczkiProgram Adaptacyjność sukces przedsiębiorstwa
Wtorek, 04 08 2015
Imieniny: Dominiki, Dominika, Protazego
Opublikowano 01-06-2015 20:02
   Biuro Turystyczne "Turysta"s.c. z Włocławka, z okazji obchodów 35-lecia NSZZ"Solidarność" skierowało do Zarządu Regionu specjalną ofertę wycieczki na trasie: Wenecja, Padwa, Asyż, Rzym, Watykan, Monte Cassino, Loreto.
 Proponowany termin - od 28 września, do 4 października 2015 rok. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 sierpnia, natomiast wpłaty kosztów do końca sierpnia 2015. Dodatkowe informacje można otrzymać u Janusza Dębczyńskiego tel. 601 6315 30.
   Z ofertą możesz zapoznać się wchodząc na górną zakładkę "oferta wycieczki", lub po prostu "puknij" ten link - www.solidarnosc.torun.pl/50,oferta-wycieczki.html
więcej »
Opublikowano 31-05-2015 21:30
 Na dobry początek tygodnia polecamy zespół Arsenał (z dwoma członkami Zarządu Regionu w składzie: W. Cherliczko, S. Dorsz) w nieśmiertelnym hicie Pink Floyd - "Wish You Were Here". Jeżeli we Włocławku uda się wskrzesić "Festyn Rodzinny Solidarności" (a Janusz Dębczyński - szef Oddziału ZR "S" mówi, że szanse są bardzo duże), to Arsenał zagra tam z całą pewnością.
więcej »
Opublikowano 31-05-2015 21:27
Znalezione obrazy dla zapytania PRACAPrzeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw w luty 2015 r. ukształtowało się na poziomie 241,4 tys. osób, tj. o 0.8% wyższym niż przed rokiem. W lutym 2015 r. największy wzrost przeciętnego zatrudnienia odnotowano w informacji i komunikacji (o 13,2%). Ponadto, wzrosło zatrudnienie w transporcie i gospodarce magazynowej (o 5,6%), przetwórstwie przemysłowym ( o 2,8%) oraz w dostawie wody; gospodarowaniu ściekami i odpadami; rekultywacji (o 2,2%). Przeciętne zatrudnienie najbardziej zmalało w budownictwi (o 8,5%).
W końcu lutego 2015 r. liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy województwa kujawsko-pomorskiego wyniosła 133,0 tys. osób i była mniejsza o 24,0 tys. osób niż w lutym 2014 r. (o 15,3%) i mniejsza o 0,6 tys. osób (o 0,5%) niż w styczniu 2015 r.
Kobiety stanowiły 54,1% ogółu zarejestrowanych bezrobotnych (przed rokiem 52,8%).
Stopa bezrobocia rejestrowanego w województwie kujawsko-pomorskim w końcu lutego 2015 r. ukształtowała się na poziomie 16,3% (w kraju była niższa o 4,3 p. proc.).
W stosunku do lutego ub. roku była niższa o 2,5 p.proc., a w porównaniu ze styczniem 2015 r. była niższa o 0,1 p. proc.
Kujawsko-Pomorskie nadal znajdowało się wśród województw o najwyższej stopie bezrobocia, zaraz po warmińsko-mazurskim (19,6%) i na równi z zachodniopomorskim. Najniższą stopę bezrobocia odnotowano w województwie wielkopolskim (8,3%).
    W województwie kujawsko-pomorskim do powiatów o najwyższej stopie bezrobocia nadal należały powiaty: lipnowski (27,6% wobec 30,3% w lutym 2014 r. ), włocławski (26,3% wobec 27,8%) oraz radziejowski (23,7%, wobec 25,2%), a o najniższej Bydgoszcz (7,6%, wobec 9,1%) oraz Toruń (8,8%, wobec 10,9% przed rokiem).
W skali roku stopa bezrobocia zmniejszyła się we wszystkich powiatach, przy czym w największym stopniu w powiecie grudziądzkim (o 5,1%), w powiecie żnińskim (o 3,7%) oraz w Grudziądzu (o 3,6%).
więcej »
Opublikowano 28-05-2015 08:00
Znalezione obrazy dla zapytania wypadki przy pracy   25 maja, w godzinach rannych doszło do wypadku w chłodni sklepu Kaufland, w Brodnicy. Na pracownicę układającą towar z dostawy przewrócił się wcześniej ułożony stos kartonów z mrożonkami. Natychmiast wezwano pobliską (przez ulicę) straż pożarną, po czym przystąpiono do akcji wydobycia kobiety spod zwału mrożonek. Znaleziono ją nieprzytomną i natychmiast odwieziono do lokalnego szpitala, gdzie przebywa do tej pory. Na miejscu pojawił się inspektor PIP i wszczęto dochodzenie w sprawie przyczyn wypadku. Wstępnie określa się je jako błąd pracowników układających kartony z towarem (możliwe, że ustawili je zbyt wysoko, bez zabezpieczenia). Ważne tu będą kwestie przeszkoleń bhp, instrukcji stanowiskowych itd. Z naszych informacji wynika, że poszkodowana pracownica czuje się już lepiej, choć nadal wymaga opieki szpitalnej.
    Jak stwierdził jeden ze strażaków uczestniczących w akcji - "Czasem zbędny pośpiech zabija, a zginąć w pracy to trochę głupio".
Całkiem serio, to odnotowujemy ostatnio wzrastającą liczbę wypadków przy pracy. Wiele z nich ma niestety ciężki kaliber. Inspektorzy pracy twierdzą, że sporo z nich dałoby się uniknąć, gdyby nie irracjonalny pośpiech, a jak widać- czasem nawet źle ułożone niewinne mrożonki potrafią narobić wielkie szkody.
 
więcej »
Opublikowano 27-05-2015 08:21
   Prowadząc dalej ciąg zebrań w Podregionach i Oddziałach członkowie Prezydium ZR tym razem obradowali w biurze Podregionu Brodnica. Wśród tematów dominowały sprawy wewnątrzzwiązkowe, dotyczące przygotowań do różnych zdarzeń, w tym akcji protestacyjnych (wybór na stanowisko prezydenta RP Andrzeja Dudy jest bardzo dobrym zdarzeniem w polityce, ale postulaty związku nadal są aktualne i będziemy o nie zabiegać aż do realizacji, niezależnie od tego, kto będzie trzymał ster rządów). Chwile rozmawiano o przygotowaniach do jubileuszu 35 lecia. Tu pojawiła się ciekawa wiadomość z Włocławka, gdyż możliwe jest, iż słynny "Festyn Rodzinny Solidarności", który swego czasu potrafił zgromadzić nawet 12 tysięcy ludzi, po czterech latach przerwy będzie kontynuowany. Rozmowy organizacyjne w tej sprawie prowadzi Janusz Dębczyński.
   Jednak głównym tematem była ocena sytuacji pracowników w brodnickich zakładach pracy. Występuje tu - jak w całej Polsce powiatowej - utrzymywanie pensji na najniższym poziomie, dużo gorsze warunki pracy, niż w dużych miastach, stały odpływ miejsc pracy, brak oferty dla młodych i tych 50+.
   Po obradach Prezydium odbyło się spotkanie z przewodniczącymi komisji zakładowych Podregionu.
Image and video hosting by TinyPic
więcej »
Opublikowano 25-05-2015 21:38
Tak głosowano w poszczególnych województwach
więcej »
Opublikowano 25-05-2015 21:26
Znalezione obrazy dla zapytania andrzej dudaW II turze wyborów prezydenckich Andrzej Duda otrzymał 51,55 proc. głosów, a Bronisław Komorowski 48,45 proc. W związku z tym Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła oficjalnie, że prezydentem został Andrzej Duda.
     - Państwowa Komisja stwierdziła, że w ponownym głosowaniu 24 maja 2015 roku spośród dwóch kandydatów na prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej więcej głosów otrzymał i /.../ na prezydenta został wybrany Duda Andrzej Sebastian - ogłosił przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Wojciech Hermeliński.
     PKW podała, że na Andrzeja Dudę 24 maja swój głos oddało 8 630 627 wyborców, zaś na Bronisława Komorowskiego głosowało 8 112 311 osób. Różnica wyniosła zatem 518 316 głosów.
 
Kujawsko-pomorskie
Bronisław Komorowski wygrał we wszystkich okręgach województwa kujawsko-pomorskiego: bydgoskim, toruńskim i włocławskim. Dotychczasowy prezydent uzyskał odpowiednio 59,16 proc., 55,80 proc. i 50,51 proc., a Andrzej Duda - 40,84 proc., 44,20 proc. i 49,49 proc.
więcej »
Opublikowano 22-05-2015 18:29
Znalezione obrazy dla zapytania GEOFIZYKA TORUŃKoleżanki i Koledzy!
Chciałbym Koleżeństwu przekazać krótką informację o pikiecie, która odbyła się w dniu 15 maja bieżącego roku.
Przed siedzibą spółki Geofizyka Toruń SA zebrała się grupa około 50 związkowców i sympatyków Solidarności. Powodem protestu był prowadzony w spółce od końca lutego proces ,,restrukturyzacji zatrudnienia'' czyli po prostu zwolnienia pracowników. Przyczyną, jak wskazuje zarząd, jest zapaść na rynku poszukiwań w związku z niskimi cenami ropy i gazu. Trudno dyskutować z koniunkturą na rynkach światowych, ale oczekujemy dialogu w sprawach na które Zarząd ma wpływ. Zwolnienie odbywają się na granicy wyznaczonej przez ustawę z 2003 roku, co pozwala prowadzić ten proces bez uzgodnień ze związkami zawodowymi. PIP również nie miał uwag co do tego, że w ty samym okresie osoby zwalniane z GT w zależności od rodzaju umowy mają wskazywaną różną podstawę prawną. Taki stan rzeczy powoduje różnicowanie pracowników i ich odpraw w zależności od rodzaju zawartej umowy. Stanowczo protestujemy przeciw takim praktykom. Dodatkowo nasz właściciel w centrali Grupy Kapitałowej znalazł środki na osłony i Program Dobrowolnych Odejść, a nam odmówił pozostawienia na ten cele części wyracowanego zysku za rok ubiegły . W załącznikach przesyłam Państwu apele skierowane do zarządu naszej Spółki i do właściciela.
Informację pozwalam sobie przesłać Koleżankom i Kolegom w związku z tym, że pomimo sporego zainteresowania mediów lokalnych (telewizja, prasa i radio) nasza redakcja strony internetowej Zarządu Regionu zajęta od pewnego czasu bieżącą wydarzeniami sportowymi w regionie nie odnotowała tej pikiety.
Pozdrawiam - Dariusz Ludwikowski
więcej »
Opublikowano 22-05-2015 15:42
 
więcej »

« poprzednia
1|2|...5|6|7|...|169|170|171
następna »