aktualnościzdjęciaRada Regionalna SIPmultimedialne archiwumwładzeOferta wycieczkiProgram Adaptacyjność sukces przedsiębiorstwa
Czwartek, 08 grudnia 2016
Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza
Opublikowano 06-09-2016 21:32
Image and video hosting by TinyPic
Koniecznie odwiedź - bo warto! Ruszył nowy informacyjny, do tego solidarnościowy portal internetowy - tysol.pl/
więcej »
Opublikowano 06-09-2016 20:46
hosting
     3 września delegacja związkowców z inowrocławskiej spółki PWiK wraz z przewodniczącym Oddziału Inowrocław złożyła kwiaty pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców w Gdańsku upamiętniając w ten sposób 36 rocznice podpisania porozumień sierpniowych (fot górna).
     W Inowrocławiu w dniu 4 września w kościele pod wezwaniem Zwiastowania Najświętszej Marii Panny odbyła się msza św . upamiętniająca 36 rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych. W uroczystej mszy św. udział wzięli związkowcy oraz delegacje Komisji Zakładowych z Oddziału Inowrocław zaproszeni goście, poczty sztandarowe instytucji, szkół i organizacji związkowych. Po mszy św. delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą Bł.ks Jerzego Popiełuszkę (fot niżej)
hosting
więcej »
Opublikowano 05-09-2016 16:41
hosting
Sekretariat ZR Toruń przyjmuje zapisy chcących wziąć udział w XXXIV Ogólnopolskiej Pielgrzymce Ludzi Pracy na Jasną Górę. Koszt 50 zł od uczestnika.
więcej »
Opublikowano 05-09-2016 16:28
   Jak już informowaliśmy - zmarł nasz kolega, działacz związkowy, wieloletni przewodniczący kz w Sodzie Polskiej Ciech Inowrocław Marek Wiśniewski.
   Msza św. żałobna odprawiona zostanie dnia 6 września 2016 r. o godz. 13.00 w kościele parafii pw. św. Królowej Jadwigi. Pogrzeb odbędzie się tego samego dnia o godz. 14.00 na cmentarzu parafii pw. Zwiastowania NMP (Matki Boskiej) przy ul. Marcinkowskiego w Inowrocławiu.
więcej »
Opublikowano 05-09-2016 16:00
hosting
W dniach 28-30 września tego roku odbędzie się szkolenie dla społecznych inspektorów pracy oraz działaczy związków zawodowych prowadzone przez wykładowców Państwowej Inspekcji Pracy.
Tematyka szkolenia:
* Prawo pracy - urlopy wypoczynkowe, czas pracy, umowa o pracę
* Wypadek przy pracy - postępowanie powypadkowe
* Ustawa o SIP - współpraca z PIP, obowiązki, uprawnienia
* Rola związków zawodowych oraz rad pracowników w pracy SIP
* Aktualne zmiany w KP, ustawa o PIP i ich wpływ na działalność SIP
Szkolenie odbędzie się w miejscowości Osiek - Ośrodek Rehabilitacji i Wypoczynku "Dobry Brat"
Koszt pobytu ok 320 złotych
Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc proszę o pisemne zgłoszenie uczestnictwa przesłać w terminie do 10 września, na adres
HYDRO VACUUM S.A.
Zakładowy Społeczny Inspektor Pracy
Ul. Droga Jeziorna 8
86-300 Grudziądz
Z poważaniem - Jan Krajewski  zakładowy społeczny inspektor pracy
                                                          Hydro Vacuum S.A.
                                                          tel. 603 047 315
 
więcej »
Opublikowano 04-09-2016 20:37
hosting
 
hosting
więcej »
Opublikowano 31-08-2016 20:48
hosting
   We włocławskiej katedrze, w najbliższą niedzielę (4 września), o godz 10.00 odbędzie się msza święta z okazji 36 rocznicy powstania NSZZ "Solidarność". Serdecznie zapraszam do udziału w niej wszystkich członków związku, a szczególnie poczty sztandarowe naszej organizacji. Zamanifestujmy jedność i pamięć.
Janusz Dębczyński - przewodniczący Oddziału Włocławek
więcej »
Opublikowano 31-08-2016 20:17
hosting
Dzisiejsze obrady Zarządu Regionu (31.VIII) odbyły się w dwóch częściach: uroczystej i roboczej. W tej pierwszej udział wzięli także goście ZR, czyli ksiądz prałat Józef Nowakowski oraz poseł Jan Krzysztof Ardanowski (PiS).
Złożono kwiaty pod tablicą pamiątkową Solidarności umocowaną na siedzibie ZR. Tam odśpiewano wszystkie zwrotki polskiego hymnu państwowego, a następnie członkowie ZR, inni działacze i goście przeszli pod pobliski pomnik księdza Jerzego Popiełuszki, gdzie po krótkiej, zainicjowanej przez księdza prałata modlitwie także złożono kwiaty i zapalono znicze.
   Dalsza część obrad przebiegła już według normalnych procedur. Na początku przyjęto wniesiony przez Jerzego Wiśniewskiego (Oświata) dwa projekty uchwał o znaczeniu wewnętrznym (upoważnienie do reprezentowania w imieniu kz, nadanie praw kompetencyjnych), a następnie wysłuchano serii sprawozdań. Po nich wywiązała się dyskusja, gdzie poruszano m.in. kwestie stosunku związku do jeszcze nie zrealizowanych obietnic rządu (jeszcze poczekamy ale...), sprawę narastającego niezadowolenia pracowników służby zdrowia, kwestie zbierania podpisów pod projektem ograniczenia handlu w niedzielę, mówiono o rzetelności płacenia składek przez kz do ZR (różnie to wygląda).
W dalszej części analizowano sytuację w zakładach pracy z terenu działania ZR. Spór zbiorowy trwa w Zakładach Linii Kolejowych w Bydgoszczy (mamy w Toruniu liczny oddział).
Dyskutowano też problemy zarysowującego się pęknięcia we współpracy Solidarności z innymi centralami związkowymi.
hosting
więcej »
Opublikowano 30-08-2016 21:07
Wieczorne spotkania. Ksiądz Ryszard Pruczkowski, kapelan inowrocławskiej "Solidarności", opowie o swoich kontaktach z opozycją polityczną, przybliży nam początki związku w Inowrocławiu i na Kujawach. Początek audycji w Radiu PiK 31 sierpnia o godz. 21.00
więcej »

« poprzednia
1|2|...5|6|7|...|198|199|200
następna »