aktualnościzdjęciaRada Regionalna SIPmultimedialne archiwumwładzeOferta wycieczkiProgram Adaptacyjność sukces przedsiębiorstwa
Środa, 25 listopada 2015
Imieniny: Elżbiety, Katarzyny, Klemensa
Opublikowano 15-10-2015 20:24
 
Image and video hosting by TinyPic
 
Image and video hosting by TinyPic
STANOWISKO RZECZNIKA PREZYDENTA INOWROCŁAWIA
 
Prezydent miasta Ryszard Brejza jest zaniepokojony konfliktem i brakiem porozumienia pomiędzy stronami. Zwracam uwagę, że do tej pory w Inowrocławiu współpraca pomiędzy miejskimi jednostkami organizacyjnymi a Związkami Zawodowymi była wzorcowa i przebiegała bezkonfliktowo. Intencją Prezydenta Inowrocławia jest, aby pojawiające się problemy były rozwiązywane w drodze mediacji, dlatego chcąc znaleźć rozwiązanie w tej sytuacji, poznać stanowiska stron, doprowadzić do wyjaśnienia problemu, prezydent zaprasza do wspólnej rozmowy uczestników sporu 16 października w Urzędzie Miasta Inowrocławia.

Agnieszka Chrząszcz
rzecznik prasowy Urzędu Miasta Inowrocławia
więcej »
Opublikowano 15-10-2015 18:28
Znalezione obrazy dla zapytania śpiący posełNie chce się Wam grzebać w internecie aby zobaczyć jak w różnych istotnych sprawach głosowali posłowie z naszego okręgu? Nie ma sprawy - zrobiliśmy to za Was. Kliknij ten link na dole i masz dostęp do wszystkich.
Do wyborów zostało 10 dni... przewietrzenie Sejmu jest konieczne. Poniżej znajdziecie posłów (oraz ich dokonania), mijającej kadencji, z naszego okręgu nr 5. - www.sprawdzampolityka.pl/index.php/sejm/poslowie/itemlist/tag/5%20%28Toru%C5%84%29
więcej »
Opublikowano 14-10-2015 21:03
Image and video hosting by TinyPic


     Zwolnienie z pracy przewodniczącego tamtejszej kz NSZZ"S" przy Kujawskim Centrum Kultury w Inowrocławiu już teraz wywołało dużo większy oddźwięk, niż mogliśmy się spodziewać. Jarosław Wojtasiński oprócz tego, iż pracuje w KCK jest przede wszystkim znanym rysownikiem - głównie satyrycznym. No i właśnie dostaliśmy już pierwsze wiadomości elektroniczne, wyrażające - najogólniej rzecz biorąc - solidarność innych rysowników (do których redaktor tej strony też ma zaszczyt należeć) wobec Jarka i wielkie oburzenie takim postępowaniem nie tylko kierujących KCK, lecz również władz samorządowych Inowrocławia. Mnożą się różne - nieraz bardzo oryginalne - inicjatywy "uczczenia" postępków onych władz.
    Z kilku - we współpracy z rysownikami - na pewno skorzystamy, bo związek nie może sobie pozwolić na bezpodstawne, bezkarne wyrzucanie z pracy przewodniczących. Materiału do ubabrania satyrycznego błotka nam nie zabraknie, bo do naszej skrzynki internetowej pierwsze partie już wpływają.  Tak więc, niezależnie od działań prawnych już podjętych przez Zarząd Regionu i Radę Oddziału, a także samego zainteresowanego zaprzęgniemy środki inne- nietypowe, z których dotąd raczej mało korzystaliśmy. Jakaś nadzieja jest jeszcze w prezydencie Inowrocławia, że w porę zareaguje, ale... No zobaczymy.  Rysunek którzy zamieszczamy (żeby nie było - nie jest autorstwa Jarka Wojtasińskiego) - jest tylko na rozgrzewkę, a tymczasem poczytajcie sobie to - bardzo ciekawa lektura - www.wykop.pl/artykul/2804363/patrz-jak-dziala-uklad/  
więcej »
Opublikowano 13-10-2015 20:22
Jeżeli mieszkasz w Inowrocławiu, lub okolicach.
Image and video hosting by TinyPic
więcej »
Opublikowano 12-10-2015 19:39
Image and video hosting by TinyPic
Pod koniec czerwca w Zarządzie Regionu Toruńsko-Włocławskim NSZZ ,,Solidarność” zarejestrowano komisję zakładową w Kujawskim Centrum Kultury w Inowrocławiu. Komisja zakładowa poinformowała o tym dyrekcję firmy w specjalnym piśmie oraz przekazała poświadczenie rejestracji z Zarządu Regionu.
Reakcja dyrektora zakładu była natychmiastowa: nie uznawała, że w zakładzie pracy działają związki, nie konsultowała zmian w regulaminie pracy i płacy, szykanuje pracowników należących do związków, neguje wszystkie możliwe przepisy w ustawie o związkach zawodowych. Po trzech miesiącach działalności został zwolniony z pracy przewodniczący organizacji zakładowej „S” Jarosław Wojtasiński – znany i lubiany inowrocławski rysownik – satyryk, a oficjalny powód zwolnienia podano redukcję etatu młodszego plastyka i zatrudnienie na etacie plastyka – kustosza nowego pracownika.
Tymczasem przewodniczący organizacji zakładowej „S był uważany za dobrego, cenionego pracownika, otrzymywał nagrody i premie. Nigdy za nic go nie ukarano.
Choć dobrze wiedzieli, że jestem przewodniczącym związku, nagle wręczono mi wypowiedzenie , powiedziano tylko, że jestem zwolniony za... „bo tak mi się podoba” – podkreśla Jarosław Wojtasiński. Przewodniczący zwrócił się z pozwem do sądu o przywrócenie do pracy.
 Zdaniem Mariusza Kawczyńskiego, Przewodniczącego Oddziału Inowrocław NSSZ Solidarność, dyrektor zakładu szuka uzasadnienia zwolnienia przewodniczącego na siłę, udaję, że nic o powstaniu Solidarności w ich zakładzie nie wie, i dziwnym trafem zwalnia w krótkim czasie przewodniczącego, który założył związek . Mimo ,że przez cały czas okresu spornego pracodawca koresponduje z komisja zakładową i otrzymuje od Zarządu Regionu informacje o jej zarejestrowaniu.
Zarząd Regionu złożył zawiadomienie do prokuratury w Inowrocławiu w dniu 9 października br.
W najbliższym czasie w Inowrocławiu, gdzie mieści się dyrekcja Kujawskiego Centrum Kultury, ma się odbyć pikieta . Zarząd Regionu Toruńsko – Włocławskiej Solidarności zaapelował o poparcie zwolnionego z pracy lidera związku. O szczegółach organizowanych akcji będziemy informować na bieżąco.
Fot. Jarosław Wojtasiński podczas pracy; niżej tekst zawiadomienia do prokuratury jakie wniósł związek i poświadczenie o rejestracji kz.
 
Image and video hosting by TinyPic
Image and video hosting by TinyPic
więcej »
Opublikowano 11-10-2015 23:19
 
Image and video hosting by TinyPic
więcej »
Opublikowano 07-10-2015 20:38
 
Image and video hosting by TinyPic
więcej »
Opublikowano 07-10-2015 20:17
Image and video hosting by TinyPic
Region Toruńsko Włocławski wsparł również 7 października sekretariaty branżowe "Solidarności" Metalowców, Górnictwa i Energetyki oraz Przemysłu Chemicznego pikietę przed Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej w Warszawie. Dzień ten, z inicjatywy Międzynarodowej Konfederacji Związków Zawodowych jest obchodzony jako Światowy Dzień Godnej Pracy.
Marcin Gralak
 
Image and video hosting by TinyPic
więcej »
Opublikowano 05-10-2015 21:35
 
Image and video hosting by TinyPic
więcej »

« poprzednia
1|...3|4|5|...|179|180|181
następna »