aktualnościzdjęciaRada Regionalna SIPmultimedialne archiwumwładzeProgram Adaptacyjność sukces przedsiębiorstwa
Piątek, 22 maja 2015
Imieniny: Emila, Neleny, Romy
Opublikowano 20-04-2015 21:31
Image and video hosting by TinyPic
    Władze Torunia rozdysponowały 1,1 mln zł dofinansowania na przeprowadzenie w tym roku na prac konserwatorskich, restaurację i remonty zabytków. Dzięki wsparciu dawny blask odzyskają 33 obiekty, należące do kościołów, firm, organizacji i osób prywatnych.
Wnioski o pomoc finansową złożyły 34 pomioty. Wsparcie przyznano właścicielom i zarządcom 33 obiektów, którzy spełnili wymogi formalne i złożyli odpowiednie dokumenty. Dotacje wyniosły od 6 do 130 tys. zł.
Rzymskokatolicka Parafia Katedralna świętych Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty otrzyma pieniądze na remonty dachów kamienic przy ul. Żeglarskiej - 70 tys. zł i przy ul. Kopernika - 44 tys. zł, a także na konserwację i restaurację manierystycznego epitafium Andrzeja Gretscha i jego żony Anny w świątyni.
    Największe wsparcie jednostkowe w wysokości 130 tys. zł przyznano spółce Honest na wykonanie izolacji fundamentów przed wilgocią i odtworzenie stolarki okiennej w kamienicy przy ul. Mickiewicza na Bydgoskim Przedmieściu.
Wśród beneficjentów znaleźli się również m.in. Przedsiębiorstwo Turystyczno-Gastronomiczne - 78 tys. zł na wykonanie w Forcie IV konserwacji koszar i restaurację murów fosy, Towarzystwo Naukowe w Toruniu - 40 tys. zł na osuszenie i izolację piwnic w kamienicy przy ul. wysokiej na Starym Mieście, Prawosławna Parafia św. Mikołaja - 18 tys. zł na wymianę i modernizację instalacji elektrycznej cerkwi.
    Toruń od 11 lat rozdziela dotacje na ratowanie zabytków, których odnowa jest bardzo kosztowana i często przekracza możliwości właścicieli. Bez pomocy ze strony miasta wiele cennych budynków i detali architektonicznych mogłoby ulec zniszczeniu.
  Jakiś czas temu także Zarząd Regionu - jako właściciel zabytkowego obiektu (foto)  korzystał z tej formy pomocy.
więcej »
Opublikowano 19-04-2015 20:30
PAP/Adam Warżawa
więcej »
Opublikowano 19-04-2015 15:09

Odsłonięcie tablicy smoleńskiej w Chełmży - ceremonia odsłonięcia i poświęcenia, 18.04.2015 from pomniksmolensk.pl on Vimeo.

   18.04.2015 roku w Chełmży, tuż przy bazylice miała miejsce uroczystość odsłonięcia tablicy smoleńskiej. Po powitaniu gości wewnątrz świątyni, odbyła się krótka, choć niezwykle poruszająca i znakomicie przygotowana część artystyczna, gdzie występowała głównie chełmżyńska młodzież. Po niej głos zabrali goście, mi.n. Dariusz Fedorowicz, posłowie (na zaproszenie odpowiedzieli wszyscy parlamentarzyści PiS naszego regionu) oraz marszałek Senatu Jan Wyrowiński, a także redaktor Jan Pospieszalski. Po czym nastąpiło uroczyste odsłonięcie i poświęcenie tablicy. Odsłonięcia dokonał brat tłumacza Prezydenta Kaczyńskiego z żoną Barbarą.
  Wśród lokalnych pocztów sztandarowych był też sztandar NSZZ"S" Cukrowni Chełmża. Stawili się też lokalni działacze z nieocenionym "Starym Chełmżyniokiem" Tomaszem Zielińskim na czele. Zarząd Regionu reprezentował sekretarz Piotr Grążawski, który także odczytał list przewodniczącego KK Piotra Dudy, skierowany do uczestników uroczystości.
 
więcej »
Opublikowano 17-04-2015 21:11
Image and video hosting by TinyPic
Nasi związkowcy z Chełmży zapraszają na uroczystości związane z upamiętnieniem ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. Rozpoczną się one 18 kwietnia (sobota), o godz 14 w chełmżyńskiej bazylice. Wśród różnych punktów  jest także spotkanie z red. Janem Pospieszalskim nt. "Polska jako obszar propagandowej wojny. Chrześcijanin w medialnej dżungli".
Fot. Wnętrze wspaniałej, pełnej bezcennych zabytków chełmżyńskiej bazyliki
więcej »
Opublikowano 17-04-2015 20:38
Image and video hosting by TinyPic
   Pełnym sukcesem zakończyła się organizacja i przebieg sporej konferencji "Konkurencyjność i innowacyjność - szansą małych i średnich przedsiębiorstw " w ramach projektu  pt. Skuteczni w działaniu - innowacyjni w zmianach. Jej organizatorami byli; nasz Region NSZZ"S" wraz z partnerem, czyli Międzynarodowym Centrum Wiedzy i Innowacji.
   Uczestnicy nie tylko wysłuchali czterech referatów, lecz także obejrzeli liczne prezentacje, wzięli udział w grach szkoleniowych, a także sami wykazywali się w dyskusjach. Dwudziestu uczestników wyjechało z Włocławka - miasta konferencji - obdarowanych specjalnymi prezentami od współorganizatora MCWiI.
    Wykładowcami byli naukowcy Uniwersytetu Gdańskiego: Maria Kościńska, Małgorzata Leszczyńska, Iwona Fot (wszystkie panie są ekspertami w dziedzinie ekonomii oraz nauk społecznych). Na sali Ośrodka Agroturystyki "Michelin", Włocławek zasiadła silna grupa pracodawców, działaczy gospodarczych, zarządzających, urzędników i oczywiście związkowców NSZZ "Solidarność". Tematy jakie poruszano:
* Konkurencyjność i innowacyjność przedsiębiorstw. Kompetencje pracowników i ich wpływ na rozwój sektora MMŚP
* Ekonomiczne uwarunkowania wprowadzenia innowacji w małych i średnich przedsiębiorstwach.
* Kultura innowacji - budowanie przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstw.
* Prawne aspekty dotyczące dyskryminacji w pracy.
Zarząd Regionu był reprezentowany przez dwóch wiceprzewodniczących: Janusza Dębczyńskiego, Tomasza Jeziorka, skarbnika - Mariusza Kawczyńskiego, natomiast sekretarz ZR Piotr Grążawski był moderatorem całej konferencji.
Image and video hosting by TinyPic
więcej »
Opublikowano 15-04-2015 21:52
   Zarząd Regionu Toruńsko Włocławskiego NSZZ"Solidarność" popiera kandydaturę Andrzeja Dudy w wyborach na urząd prezydenta Rzeczpospolitej.
  Jesteśmy przekonani, że ten dynamiczny, dobrze wykształcony, doświadczony młody człowiek, deklarujący program społeczny bardzo zbliżony do wypracowanego przez NSZZ "Solidarność" - jest dobrze przygotowany do zadania, jakie my obywatele chcemy Mu powierzyć.
   Jako Zarząd Regionu Toruńsko- Włocławskiego NSZZ "Solidarność" zwracamy się do wszystkich członków i sympatyków naszej organizacji z apelem o czynne zaangażowanie się w kampanię wyborczą Andrzeja Dudy i oddanie głosu właśnie na tego kandydata.
ZR Toruńsko Włocławskiego NSZZ"S"
więcej »
Opublikowano 14-04-2015 22:00
Znalezione obrazy dla zapytania prąd elektrycznyNajwyższa Izba Kontroli sprawdziła bezpieczeństwo dostaw energii elektrycznej w Polsce. W raporcie przyznała, że w latach 2009-2014 dostawy były realizowane zgodnie z zapotrzebowaniem. Podkreśliła jednak, że zużycie prądu będzie stale rosnąć, a uruchomienie elektrowni jądrowej w 2025 r. nie jest pewne.
Szczegóły raportu Najwyższej Izby Kontroli, dotyczącego dostaw prądu w ostatnich pięciu latach – przedstawił Paweł Biedziak, rzecznik NIK.
- Skontrolowaliśmy jak wygląda zabezpieczenie dostaw energii elektrycznej. W Krajowym Systemie Elektroenergetycznym jest wystarczająca ilość mocy. Natomiast według prognoz, to maksymalne zapotrzebowanie na moc będzie wzrastać. Albo remontujemy i budujemy nowe bloki energii konwencjonalnych, albo kontynuujemy rozpoczęte już prace nad elektrownią jądrową – powiedział Paweł Biedziak.
Długoterminowe prognozy i bilanse mocy zakładają rozpoczęcie od 2025 r. dostarczania energii elektrycznej z elektrowni jądrowej. Założenie to, jest zdaniem NIK obarczone wysokim ryzykiem kolejnego opóźnienia. Pierwotnie zakładano, że będzie to rok 2020.
Ponadto NIK zarzuca, że Minister Gospodarki wbrew obowiązkowi wynikającemu z prawa energetycznego, nie opracował w wymaganym terminie Polityki energetycznej Polski. „Minister gospodarki nie przygotował również programu działań wykonawczych na lata po 2012 r. stanowiącego część Polityki energetycznej” – informuje Izba.
 
więcej »
Opublikowano 13-04-2015 20:27
Znalezione obrazy dla zapytania Piotr Duda   Związek zawodowy „Solidarność” nie może skupiać się przecież wyłącznie na funkcjonowaniu zakładów pracy. To co otacza nas wokół jest dla nas również bardzo ważne, bo pracownicy nie mieszkają w zakładach pracy, lecz właśnie w jego otoczeniu. Dlatego musimy również wspierać się w naszych działaniach i wspólnie funkcjonować nie tylko w zakładach pracy lecz również tam, gdzie żyjemy, tam gdzie nabieramy sił do pracy, w naszych miastach.
Piotr Duda
więcej »
Opublikowano 13-04-2015 18:35
Znalezione obrazy dla zapytania pielęgniarkiPielęgniarki mają dość niskich zarobków i zapowiadają protesty. Ogólnopolski protest miałby się odbyć 22 kwietnia, strajk ostrzegawczy w maju, a we wrześniu strajk generalny. Według zaleceń UE wskaźnik zatrudnionych pielęgniarek na 1000 mieszkańców powinien wynosić 9,8. W Polsce to 5,4. Pielęgniarki chcą podwyżek o 1500 zł i uwzględnienia ich w umowach szpitali z NFZ.
W Polsce pracuje 245 tys. pielęgniarek i położnych. Do 2022 r. 32 proc. z nich przejdzie na emeryturę. Jedynie 2 proc. zatrudnionych jest w wieku 21-25 lat. Większość ma od 41 do 65 lat. Coraz więcej młodych pielęgniarek wyjeżdża do pracy za granicę.
Według zaleceń UE wskaźnik zatrudnionych pielęgniarek na 1000 mieszkańców powinien wynosić 9,8. W Polsce to 5,4, w Wielkiej Brytanii - 9, najwięcej w Szwajcarii - 16.
Średnia pensja pielęgniarek wynosi ok. 2 tys. zł brutto, a w wielu regionach nie przekracza nawet 1600 zł.
więcej »

« poprzednia
1|...3|4|5|...|163|164|165
następna »