aktualnościzdjęciaRada Regionalna SIPmultimedialne archiwumwładzeOferta wycieczkiProgram Adaptacyjność sukces przedsiębiorstwa
Wtorek, 28 lipca 2015
Imieniny: Ady, Wiwiany, Sylwiusza
Opublikowano 16-06-2015 19:07
Image and video hosting by TinyPic
Przewodniczący Komisji Krajowej dostał w prezencie od ks. prałata Józefa Nowakowskiego artystyczne zdjęcie toruńskiego pomnika ks. Jerzego. Zresztą ksiądz Nowakowski w swoim wystąpieniu na chwilę wrócił wspomnieniami do tamtego tragicznego wieczoru, gdy to właśnie do niego dotarł poturbowany kierowca ks. Popiełuszki - Chrostowski, przynosząc wieść o porwaniu kapłana. 
       Jest kilka zdjęć z dzisiejszych obrad Komisji Krajowej w Toruniu. Aby je zobaczyć "puknij" przycisk "zdjęcia" (górna listwa) albo ten link - www.solidarnosc.torun.pl/82,zdjecia.html
więcej »
Opublikowano 16-06-2015 17:25
Image and video hosting by TinyPic
Punktualnie o godz 14, w Toruniu zaczęły się dwudniowe obrady Komisji Krajowej NSZZ"S". Gośćmi pierwszej części sesji byli m.in. prezydent Torunia Michał Zaleski, ks. prałat Józef Nowakowski, poseł Anna Sobecka, ks. Paweł Podgórski. Na sali byli także członkowie naszego Prezydium ZR, jak również kilku innych związkowców z Torunia i Inowrocławia. Komisja zakładowa toruńskiej Geofizyki wystawiła poczet sztandarowy (przewodniczący kz Dariusz Ludwikowski był na miejscu).
Jako pierwszemu głosu udzielono przewodniczącemu  ZR Toruńsko-Włocławskiego Jackowi Żurawskiemu. W krótkich słowach wyraził satysfakcję z tego, że może powitać członków KK na toruńskiej ziemi, podkreślając, że jest to wydarzenie dla całego regionu. Życząc wszystkim dobrych obrad, zauważył, iż ma nadzieję, że będą się tu dobrze czuli. W podobnym duchu przemawiał prezydent Zaleski, podkreślając niezwykłe uroki starego Torunia, namawiając, aby po obradach pokusić się na zwiedzenie największych zabytków miasta.
   Po wystąpieniach nastąpił ważny - także dla naszego Regionu  - moment, ponieważ został zaprzysiężony jako członek Komisji Krajowej Dariusz Łącki (zdjęcie poniżej) - niedawno wybrany szef Sekretariatu Rolnictwa, na co dzień pracujący i mieszkający w Kobylnikach przy Kruszwicy. Tym sposobem w Komisji Krajowej przybył trzeci reprezentant naszego Regionu (Żurawski, Dębczyński, Łącki). Dariusz Łącki składał przysięgę przy sztandarze toruńskiej Geofizyki.
   W dniu dzisiejszym obrady potrwają do późnego wieczora, a oprócz rozmaitych spraw różnej wagi są także;
* rozpatrzenie projektu uchwały ws. zasad i trybu postępowania w sprawach o rozszerzenie obszaru działania organizacji zakładowych i międzyzakładowych
* rozpatrzenie projektu uchwały ustalającej wzór elektronicznej legitymacji członka związku,
* podsumowanie przebiegu wyborów prezydenckich
* stanowisko ws. bezpieczeństwa w portach lotniczych
Sporo jest spraw pracowniczych i uregulowań związkowych. Jutro druga część obrad.
Piotr Grążawski (więcej zdjęć wieczorem)
Image and video hosting by TinyPic
więcej »
Opublikowano 15-06-2015 21:25
Znalezione obrazy dla zapytania ENERGAW dniach 17-19 czerwca 2015 roku, w Toruniu odbędzie się X Walne Zebranie Przedstawicieli Międzyzakładowej Komisji Koordynacyjnej NSZZ „Solidarność” przy Grupie ENERGA. Weźmie w nich udział 79 delegatów z kilkudziesięciu miast Polski północnej. Wśród tematów wewnętrznych (uzupełnienie poprzez wybory rozmaitych ciał przedstawicielskich i roboczych) przewidywana jest ważna dyskusja o kondycji energetyki, czyli gałęzi gospodarki, która jest "po mocnych przejściach".
Delegatom życzymy owocnych obrad.
więcej »
Opublikowano 15-06-2015 20:29
16 czerwca będzie pierwszym dniem dwudniowych obrad Komisji Krajowej, która jak już informowaliśmy wcześniej - ma się spotkać w Toruniu. Obrady poprzedzi konferencja prasowa.
więcej »
Opublikowano 14-06-2015 20:19
Znalezione obrazy dla zapytania pęknięty telewizor   Jak wynika z częstych niestety skarg pracowników w kupionej przez spółkę ze słowackim paszportem dawnej firmie SHARP nie są szanowane prawa pracowników. W ocenie działaczy obydwu związków zawodowych, czyli NSZZ "S" i drugiego, zrzeszonego w OPZZ pod tym względem nastąpił "powrót do przeszłości", czyli czasów gdzie głównie nasz związek walczył o właściwe traktowanie uprawnień związkowych i tych wynikających z kodeksu pracy.
   Przypomnijmy. Sharp wybudował fabrykę telewizorów w Ostaszewie pod Toruniem w 2006 r. Skorzystał z dobrodziejstw podatkowych, jakie daje Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna. Zapowiadał, że docelowo stworzy 3 tys. miejsc pracy. W ślad za nim do Ostaszewa przyszli kolejni japońscy inwestorzy. Tak powstał kompleks przemysłowy zwany Crystal Parkiem. Gdy już nic nie dało się wycisnąć z rozmaitych ulg, a Japończykami leciutko wstrząsnął dreszczyk kryzysu finansowego, natychmiast zaczęli zwalniać. Wreszcie firma wystąpiła ze strefy ekonomicznej, przyznając, że nie zdoła wypełnić obiecywanych zobowiązań. Gdy sprzedawali zakład pracowało w nim jeszcze 700 ludzi.
   100 procent udziałów w Sharp Manufacturing Poland (SMPL), czyli fabryce telewizorów LCD Sharpa w Polsce.kupiła słowacka spółka Universal Media Corporation. UMC produkuje płaskie telewizory m.in. pod markami UMC, Blaupunkt i Technika - pod tą ostatnią powstaje sprzęt dla marketów Tesco. Firma poza Słowacją działa też w Chinach, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii i Niemczech.
"Początkowo byliśmy dobrej myśli" - mówi jeden z działaczy związkowych, chcący jednak zachować anonimowość. - "Cieszyliśmy się z utrzymanych miejsc pracy. Dziś jednak widzę, że ponownie czeka nas szarpanina o zachowanie resztek godności w pracy i cholera mnie bierze! Przecież mamy XXI wiek, a my stale walczymy o prawa pracownicze jakby kapitalizm dopiero się rodził".
   O sytuacji załogi dawnego SHARPA przez chwilę dyskutowali też członkowie Zarządu Regionu, podczas obrad w dniu 12 czerwca. Sprawę - jeśli się nie poprawi - będziemy nagłośniać i wracać do niej.
Piotr Grążawski
więcej »
Opublikowano 14-06-2015 20:01
Znalezione obrazy dla zapytania PUP w Aleksandrowie KujawskimPodczas sesji Zarządu Regionu w dniu 12 czerwca przyjęto uchwałami dwie nowe komisje zakładowe. Jedną z nich założyli pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Aleksandrowie Kujawskim, natomiast drugą kadra rypińskiego Domu Dziecka. Szefem komisji zakładowej w Rypinie wybrano Piotra Łysakowskiego, zaś przewodniczącą tej pierwszej jest kobieta - Katarzyna Zawirowska. Rzecz jasna - głosowanie wypadło jednomyślnie "za", tym samym serdecznie witamy w gronie członków NSZZ"Solidarność" Regionu Toruńsko- Włocławskiego!
więcej »
Opublikowano 10-06-2015 21:24
W najbliższy piątek (12 czerwca), w swojej toruńskiej siedzibie będą obradowali członkowie Zarządu Regionu. W programie oprócz zwykłych punktów informacyjnych także; sytuacja pracowników w regionalnych zakładach, działalność promocyjna, plany związkowego święta 35- lecia .
Fot - Sławomir Dorsz jeden z członków Zarządu Regionu
Image and video hosting by TinyPic
więcej »
Opublikowano 09-06-2015 21:02
Znalezione obrazy dla zapytania Komisja Krajowa NSZZS  Najbliższe posiedzenie Komisji Krajowej związku odbędzie się w Toruniu. Obrady są planowane na 16-17 czerwca. Jeżeli nic nadzwyczajnego się nie wydarzy, to przyjedzie także przewodniczący KK Piotr Duda (dotąd tylko raz nie uczestniczył w sesji KK i to z ważnych powodów osobistych). Obradujące dziś Prezydium Zarządu Regionu m.in. omawiało szczegóły organizacyjne tego wydarzenia. W 35 letniej historii NSZZ"S" po raz pierwszy cały skład Komisji Krajowej odbędzie posiedzenie na terenie naszego Regionu.
więcej »
Opublikowano 09-06-2015 20:58
więcej zdjęć z motocyklowego rajdu tu - plus.google.com/photos/102156419549909315127/albums/6157350168967584657
więcej »

« poprzednia
1|...3|4|5|...|168|169|170
następna »