aktualnościzdjęciaRada Regionalna SIPmultimedialne archiwumwładzeOferta wycieczki, przewozu osóbProgram
Sobota, 25 października 2014
Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
Opublikowano 24-09-2014 18:55
solidarnośćJak dziś ustalili członkowie Prezydium ZR - najbliższe posiedzenie Zarządu Regionu odbędzie się w dniu 3 października 2014r. Podczas obrad, oprócz stałych punktów obrad (sprawozdania) ma być poruszona sytuacja pracowników w firmach objętych akcją protestu (głównie firmy chemiczne + KPTS). Przedstawione będą też postępy w realizacji programu unijnego i zadania na przyszłość w tej sprawie. Omówione też będą założenia programowe na Krajowy Zjazd Delegatów, jaki odbędzie się w dniach 8-9 października w Bielsku Białej.
Na fot. poprzedni i obecny szef Regionu (gospodarz KZD) Podbeskidzie ( Marcin Tyrna (z lewej) i Marek Bogusz.
więcej »
Opublikowano 17-09-2014 22:16

Koleżanki i Koledzy,

20 września w Częstochowie,  w imieniu Komisji Krajowej NSZZ “Solidarność”, składane będą kwiaty u stóp pomnika naszego patrona bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Wszystkich, którzy w tym czasie będą już obecni w Częstochowie serdecznie zapraszamy na godz. 17. 00 u zbiegu ulic ks. Jerzego Popiełuszki i Alei Sienkiewicza.

Pozdrawiam serdecznie

Ewa Zydorek

więcej »
Opublikowano 12-09-2014 08:16
Zarząd Regionu Toruńsko - Włocławskiego NSZZ "Solidarność" prowadzi w ramach zasady konkurencyjności zapytanie ofertowe na przygotowanie i realizację wykładów eksperckich w ramach konferencji, grup roboczych i seminariów jako inicjatyw podejmowanych na poziomie lokalnym i regionalnym mających na celu zwiększanie zdolności adaptacyjnych pracowników i przedsiębiorców w ramach projektu pn. „SKUTECZNI W DZIAŁANIU – INNOWACYJNI W ZMIANACH” realizowanego w poddziałaniu 8.1.3 Wzmacnianie lokalnego partnerstwa na rzecz adaptacyjności Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Zapraszamy Państwa do złożenia swojej oferty.
Formularz oferty proszę złożyć do 23.09.2014r do godz 12.00
Proszę o przesłanie potwierdzenia odczytania wiadomości.
Pozdrawiam
Tomasz Jeziorek - Wiceprzewodniczący Zarządu Regionu Toruńsko-Włocławskiego NSZZ "Solidarność"
ul. Piekary 35/39; 87-100 Toruń , tel +48 669 697 555, tel/fax - 56 622 45 75
 
Więcej - naciśnij na górnej listwie (z prawej) przycisk - "Program", lub ten link www.solidarnosc.torun.pl/119,program.html
     
więcej »
Opublikowano 12-09-2014 08:15
 
Image and video hosting by TinyPic
więcej »
Opublikowano 12-09-2014 08:15
- Pamiętamy szumne zapowiedzi władz województwa i polityków odnośnie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Ostaszewie. Azjaci do Polski przyjechali, otworzyli działalność, skorzystali z ulg i w większości wyjechali.
 - Założeniem, które leżało u podstaw powstania strefy, było obniżenie wysokiego bezrobocia w gminach wokół Torunia. Japończycy dostali możliwość wybudowania fabryk i zatrudnienia pracowników. Przez pięć lat korzystali z ulg przyznanych przez nasze państwo. Nigdy nie spełnili jednak swoich obietnic w zakresie poziomu zatrudnienia i płac, o których była mowa na początku. Najczęściej pracownicy dostawali kwoty oscylujące w granicach najniższej krajowej.
- Przywieźli jednak technikę.
To kolejny mit. W fabrykach zlokalizowanych w strefie nigdy niczego nie produkowano. Były one wielką montownią. Części przywożono i składano na naszym terenie. Na granicy rentowności firmy oscylowały od początku. Dużo płaciły za komponenty sprzętu, więc musiały obcinać koszty. Oczywiste jest, czyim odbyło się to kosztem.
- Któraś japońska firma realnie jeszcze tam funkcjonuje?
Pozostał Sharp. Jego przedstawiciele zapewniają, że nadal będą tutaj działali. Mamy jednak swoje źródła i wiemy, że jest to nieprawda. W mediach zagranicznych, zajmujących się biznesem, pojawiła się informacja, że firma ta sprzedała już swoje zakłady pod Toruniem tajlandzkiemu lub tajwańskiemu koncernowi z podobnej branży. Organizacja zakładowa poprosiła w Sharpie o wyjaśnienia w tej sprawie, ale uzyskała wymijające odpowiedzi. Prosiliśmy o spotkanie z Japończykami, ale jest ono nam utrudniane. Polska menadżer o nazwisku Senator od zawsze była nieprzychylna związkom i teraz podejrzewam, że jest podobnie. Właściciele zakładu mogą nawet nie wiedzieć o prośbie „Solidarności”.
Przeczytaj całość tu - pozatorun.pl/archiwa/solidarnosc-cudu-made-in-japan-w-ostaszewie-nie-bedzie
więcej »
Opublikowano 12-09-2014 08:15
12 września, w piątek wieczorem, we włocławskim Casino odbył się koncert  znakomitego ARSENAŁu - zespołu rockowego w którym gra dwóch członków Zarządu Regionu: Wiesław Herliczko i Sławek Dorsz (obaj gitary). Chłopaki byli w doskonałej formie i "wymietli" na maxa! Tu możecie posłuchać (i trochę zobaczyć) jak świetnie zinterpretowali znany przebój walijskiej grupy hard rockowej Budgie - TURN THE STONE.   
więcej »
Opublikowano 09-09-2014 22:44
Image and video hosting by TinyPic
Kolejarze z Torunia członkowie Solidarności w osobach Edmunda Szymborskiego, Bogumiły Jabłońskiej ,Elżbiety Ryneckiej i Zbigniewa Zakrzewskiego wzięli udział w pielgrzymce na terenie Norwegi .Trasę pielgrzymki obrali Polacy w 1985 roku ,którzy jako pierwsi na świecie postawili pomnik zamordowanemu kapłanowi Ks Jerzemu Popiełuszce, przy którym kolejarze z Torunia oddali hołd pochylając sztandar Węzła Solidarności z 1980 roku. Wyjazd kolejarzy z Torunia na pielgrzymkie do Norwegi miał charakter religijny, ponieważ pielgrzymi przekazali relikwie Bł. Ks. Jerzego oraz relikwie Św. siostry Faustyny, oraz obraz bł. Ks Jerzego. W
trakcie uroczystych Mszy Św. w których były przekazywane relikwie i obraz powiewały flagi solidarności z Torunia kolejarzy, Gdańska, Warszawy, Białegostoku Zakopanego. Marsz pielgrzymkowy rozpoczął się po Mszy św. z Askim do Mariaholm trasa około 29 km. Polacy mieszkający i pracujący w Norwegi okazali nam wielką wdzieczność za wsparcie ich inicjatyw związanych z kontynuowaniem marszów pielgrzymkowych które w mięsiacu sierpniu odbywają sie w Polsce.
 Tekst i foto Edmund Szymborski
więcej »
Opublikowano 08-09-2014 15:37
16 września, w wieku 77 lat zmarł 
Stanisław Neumann, 
były przewodniczący Komisji Zakładowej PKP Kluczyki, internowany
w stanie wojennym w ośrodku odosobnienia w Kwidzynie 
(ośrodek ten był spacyfikowany przez ZOMO).
Pogrzeb odbędzie się 19 września. O godz. 13.15 w kościele
św. Antoniego na Wrzosach (Toruń) modlitwa w kaplicy  
przy kościele, o godz. 14.00 Msza św. a po niej
pogrzeb na cmentarzu przy ul. Owsianej.
więcej »
Opublikowano 08-09-2014 15:37
Gdy 9 września Piotr Duda przyjechał do Inowrocławia zarządzający  Sodą Polską Ciech zdecydowali, że nie mogą go wpuścić do firmy ze "względów formalnych" (tak wytłumaczyli w piśmie). Podobno komisja zakładowa zbyt późno zawiadomiła zarząd, że taki gość przybędzie... Dywany chcieli przed szefem KK rozkładać, czy co?
więcej »

« poprzednia
1|...3|4|5|...|145|146|147
następna »