aktualnościzdjęciaRada Regionalna SIPmultimedialne archiwumwładzeOferta wycieczkiProgram Adaptacyjność sukces przedsiębiorstwa
Poniedziałek, 26 09 2016
Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
Opublikowano 01-11-2015 21:10
Tuż przed wyborami parlamentarnymi doszło do spotkania - wówczas jeszcze kandydatki na posła Ewy Kozaneckiej z przedstawicielami naszego Oddziału Inowrocław. Inowrocławianie powiedzieli - "pomożemy" i faktycznie pomogli! To także dzięki ich głosom kujawsko-pomorskie ma sympatyczną posłankę na Sejm RP i członka naszego związku. Mamy nadzieję na dobrą współpracę, a koleżance Ewie szczerze i z radością gratulujemy wyborczego sukcesu.
Image and video hosting by TinyPic
więcej »
Opublikowano 30-10-2015 18:11
Szanowni Państwo!
Wobec szumu medialnego wokół wygaszania gimnazjów, chciałabym przypomnieć, że mieliśmy to cały czas w swoim programie wyborczym i był to postulat nie wzbudzający takich emocji, jakie obserwuję dziś. Chce wszystkich nauczycieli uspokoić. Dobre zmiany zaczynamy w roku szkolnym 2016/2017 od przywrócenia obowiązku szkolnego od 7 roku życia, z jednoczesną zmianą podstawy programowej. Równocześnie pozostawiamy rodzicom prawo decyzji, czy chcą swoje 6-letnie dzieci posłać do klasy pierwszej. To był postulat wielu rodziców, protestujących wobec przymusowego posyłania 6-latków do szkół. Wygaszanie gimnazjów nie odbędzie się bez szerokich konsultacji z nauczycielami, związkami zawodowymi, rodzicami i samorządowcami. Nigdy nie podpisałabym się pod zmianami, które byłyby niekorzystne dla uczniów i nauczycieli. Straszenie masowymi zwolnieniami jest kompletnie nieuprawnione. Liczba lat nauki szkolnej pozostanie ta sama. Likwidacja godzin karcianych, zmiana podstawy programowej, w tym przywrócenie nauczania przedmiotów, które dziś są zblokowane, jako samodzielnych, odbiurokratyzowanie pracy nauczycieli i dyrektorów szkół, wzmocnienie pozycji nauczyciela i wychowawcy, umożliwienie dalszego awansu zawodowego, to są dobre zmiany, których środowisko oczekiwało. Mam nadzieję, że w wyniku konsultacji, które muszą się odbyć przy każdym projekcie ustawy, pozwoli przekonać wszystkich sceptyków do poparcia naszych propozycji.
Elżbieta WITEK (poseł PiS)
więcej »
Opublikowano 27-10-2015 21:33
Niezwykle sympatyczna, aktywnie uczestnicząca w życiu naszego związku, nowa posłanka na Sejm RP (lista PiS) dr Joanna Borowiak z Włocławka. Serdecznie gratulujemy wyboru, życzymy samych sukcesów, jak najmniej spraw trudnych!
Image and video hosting by TinyPic
więcej »
Opublikowano 27-10-2015 21:21
W Oddziale Inowrocław związkowcy uczcili XXXI rocznicę śmierci Bł. ks Jerzego Poiełuszki składając kwiaty pod tablicą pamiątkową w kościele Zwiastowania Najświetszej Marii Panny oraz pod relikwią księdza Jerzego w kościele Św Ducha. Duża grupa przedstawicieli Inowrocławskiej Solidarności wraz z pocztami sztandarowymi uczestniczyła również w uroczystościach na Włocławskiej Tamie 18 pażdziernika.
Na fot. Tablica pamiątkowa w kościełe ZNMP.
Image and video hosting by TinyPic
więcej »
Opublikowano 26-10-2015 21:59
PiS wygrało wybory w okręgu toruńsko-włocławskim (nr 5), zdobywając poparcie jednej trzeciej wyborców. Drugie miejsce zajęła PO, która uzyskała wynik gorszy o prawie 8 punktów procentowych.
Według protokołu wyników głosowania ogłoszonego przez OKW w Toruniu kandydatów PiS poparło 121 703 wyborców (33,57 proc.). Na PO głosowało 93 432 proc. osób (25,77 proc.)
Na trzecim miejscu znalazła się Zjednoczona Lewica (SLD+TR+PPS+UP+Zieloni) - 39 003 głosów (10,76 proc.), na trzecim uplasował się komitet Kukiz'15 - 30 159 głosów (8,32 proc.). Piąte miejsce przypadło PSL - 24 476 (6,75 proc.), szóste Nowoczesna Ryszarda Petru - 23 563 głosów (6,5 proc.)
Dalsze miejsca zajęły następujące komitety - KORWiN - 14 134 głosy (3,9 proc.); Partia Razem - 13 227 głosów (3,65 proc.), Zbigniewa Stonogi - 2 041 głosów (0,56 proc.), Samoobrona 772 głosy (0,21 proc.).
Najlepszy wynik w okręgu uzyskał dotychczasowy wicemarszałek Sejmu Jerzy Wenderlich (Zjednoczona Lewica) - 25 365 głosów, za którym znaleźli się lider PO w regionie, poseł Tomasz Lenz - 21 323 głosów i lider PiS w okręgu toruńsko-włocławskim Jan Ardanowski - 18 366 głosów.
Czwarty wynik na liście PiS uzyskał Łukasz Zbonikowski (bezpartyjny) - 8 949 głosów. Zbonikowski do niedawna był lidem PiS w regionie, ale po artykułach w prasie na jego temat władze PiS zawiesiły go w prawach członka partii i cofnęły mu rekomendację na start w wyborach. W reakcji na to poseł wystąpił z PiS, ale nie zrezygnował z ubiegania się o mandat.
Zaledwie 252 osoby oddały głos na szefa w skali kraju partii Samoobrona i Związku Zawodowego Rolnictwa Samoobrona Lecha Kuropatwińskiego.
Frekwencja w okręgu toruńsko-włocławskim wyniosła 44,91 proc.

W okręgu do podziału jest 13 mandatów poselskich.
więcej »
Opublikowano 23-10-2015 10:32
Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” uważa udział w zbliżających się wyborach parlamentarnych za akt najwyższej odpowiedzialności obywatelskiej. Każdy z nas stanie przed koniecznością dokonania wyboru, którego skutki będą miały kluczowe znaczenie dla przyszłości naszego kraju, dla jego rozwoju, wpływając tym samym na poziom życia Polaków oraz na pozycję naszej Ojczyzny na arenie międzynarodowej. Nasz wybór nie może być przypadkowy, podyktowany emocjami. Wybierając nowy Parlament RP weźmy pod uwagę przede wszystkim efekty dotychczasowej działalności kandydatów na parlamentarzystów. Nie dajmy się zwieźć ich gładkim i pustym obietnicom. Żaden Związkowiec nie powinien głosować na tych, którzy w mijającej kadencji, zasiadając w ławach poselskich czy senatorskich, podejmowali decyzje szkodliwe dla obywateli, stojące w sprzeczności z powszechnym odczuciem dobra wspólnego! Nie głosujmy na tych, którzy: ograniczyli prawo do dni wolnych od pracy w związku ze Świętem Trzech Król wydłużyli czas pracy osób niepełnosprawnych wydłużyli wiek emerytalny ograniczyli prawa obywatelskie w ustawie o zgromadzeniach wprowadzili antypracownicze zmiany w Kodeksie Pracy i ustawie o związkach zawodowych liberalizując prawo o czasie pracy decydowali o likwidacji kopalń. Nie głosujmy na tych, którzy przedkładając interes partyjny nad konstytucyjne prawa obywateli uniemożliwili przeprowadzenie referendum w sprawach wydłużeniu wieku emerytalnego i obowiązku szkolnego 6-latków. Nie głosujmy na tych, którzy byli przeciw obniżeniu podatku dla osób najuboższych, przeciw prawu rodziców do decydowania o obowiązku szkolnym ich sześcioletnich dzieci. Nie głosujmy w końcu na te ugrupowania, które otwarcie mówią o zwalczaniu związków zawodowych. Skonfrontujmy to, co mówią dzisiaj w kampanii wyborczej, z tym co robili przez ostatnie dwie kadencje. Weźmy udział w wyborach, głosujmy z rozwagą na ugrupowania i ludzi, którzy chcą budować Polskę solidarną, Polskę równych szans dla wszystkich obywateli. Płock, 22 października 2015 r. Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność”
więcej »
Opublikowano 22-10-2015 20:36
 
Image and video hosting by TinyPic
więcej »
Opublikowano 22-10-2015 20:16
1_05Anita Gargas i Cezary Gmyz w programie TV Republika „Zadanie specjalne” ujawnili nowe taśmy. Na nagraniach słyszymy rozmowy niegdyś najbogatszego Polaka Jana Kulczyka z ówczesnym ministrem spraw zagranicznych Radosławem Sikorskim, lobbystą Piotrem Wawrzynowiczem oraz szefem Najwyższej Izby Kontroli Krzysztofem Kwiatkowskim. Rozmowy krążą wokół polityki rządu Donalda Tuska oraz prywatyzacji spółki Ciech S.A.
Ciech jest ważną spółką, dlatego że jest to jeden z większych koncernów chemicznych w Polsce. Jest to firma, która kontroluje produkcję sody, istotną w działalności także innych firm. To był gigant. Sprzedaż tej spółki budziła bardzo duże emocje. Były liczne wątpliwości co do zbyt niskiej ceny spółki – wyjaśniał Cezary Gmyz.
– Kurs akcji poszybował, w tej chwili jest dwa razy droższa, niż w chwili gdy była sprzedawana. Była to jedna z najlepszych stóp zwrotów z inwestycji – dodał.
– Członkowie zarządu Ciechu robili zakupy akcji, zupełnie tak jakby liczyli się z tym, że ta cena znacząco wzrośnie – stwierdził z kolei Wojciech Dudziński, audytor śledczy.
Nagrania zaprezentowane w programie zostały zarejestrowane w Pałacyku Sobańskich w Warszawie, w gabinecie Jana Wejcherta.
Fot TV Republika
Zobacz tu telewizjarepublika.pl/tasmy-z-rozmow-kulczyka-z-wawrzynowiczem-sikorskim-i-kwiatkowskim-o-ciechu-quotto-dewastacja-panstwaquot,25118.html
więcej »
Opublikowano 21-10-2015 20:35
Dziś w Toruniu przebywał Jarosław Kaczyński. Uczestniczył w konwencji kandydatów PiS, z których wielu ma także poparcie NSZZ "Solidarność".
więcej »

« poprzednia
1|2|...16|17|18|...|194|195|196
następna »