aktualnościzdjęciaRada Regionalna SIPmultimedialne archiwumwładzeOferta wycieczkiProgram Adaptacyjność sukces przedsiębiorstwa
Środa, 25 listopada 2015
Imieniny: Elżbiety, Katarzyny, Klemensa
Opublikowano 22-05-2015 18:29
Znalezione obrazy dla zapytania GEOFIZYKA TORUŃKoleżanki i Koledzy!
Chciałbym Koleżeństwu przekazać krótką informację o pikiecie, która odbyła się w dniu 15 maja bieżącego roku.
Przed siedzibą spółki Geofizyka Toruń SA zebrała się grupa około 50 związkowców i sympatyków Solidarności. Powodem protestu był prowadzony w spółce od końca lutego proces ,,restrukturyzacji zatrudnienia'' czyli po prostu zwolnienia pracowników. Przyczyną, jak wskazuje zarząd, jest zapaść na rynku poszukiwań w związku z niskimi cenami ropy i gazu. Trudno dyskutować z koniunkturą na rynkach światowych, ale oczekujemy dialogu w sprawach na które Zarząd ma wpływ. Zwolnienie odbywają się na granicy wyznaczonej przez ustawę z 2003 roku, co pozwala prowadzić ten proces bez uzgodnień ze związkami zawodowymi. PIP również nie miał uwag co do tego, że w ty samym okresie osoby zwalniane z GT w zależności od rodzaju umowy mają wskazywaną różną podstawę prawną. Taki stan rzeczy powoduje różnicowanie pracowników i ich odpraw w zależności od rodzaju zawartej umowy. Stanowczo protestujemy przeciw takim praktykom. Dodatkowo nasz właściciel w centrali Grupy Kapitałowej znalazł środki na osłony i Program Dobrowolnych Odejść, a nam odmówił pozostawienia na ten cele części wyracowanego zysku za rok ubiegły . W załącznikach przesyłam Państwu apele skierowane do zarządu naszej Spółki i do właściciela.
Informację pozwalam sobie przesłać Koleżankom i Kolegom w związku z tym, że pomimo sporego zainteresowania mediów lokalnych (telewizja, prasa i radio) nasza redakcja strony internetowej Zarządu Regionu zajęta od pewnego czasu bieżącą wydarzeniami sportowymi w regionie nie odnotowała tej pikiety.
Pozdrawiam - Dariusz Ludwikowski
więcej »
Opublikowano 22-05-2015 15:42
 
więcej »
Opublikowano 18-05-2015 06:32
W walce wieczoru Damian Jonak - jak zwykle z wymalowanym napisem "Solidarność" na plecach - pokonał na punkty Tunezyjczyka AyZnalezione obrazy dla zapytania damian jonakouba Nefzi. Ten pojedynek toczył się przy sporym dopingu publiczności i miał też specjalną oprawę (łącznie z odegraniem obydwu hymnów państwowych). Dla znawców boksu była to realizacja zapowiedzi naszego mistrza - W sobotni wieczór w inowrocławskiej hali na pewno będzie ogień. Jestem dobrze przygotowany - mówił przed galą Damian Jonak.
Wielu także czekało na walkę Ewy Brodnickiej z Włoszką Gentini. W końcu damski boks nie jest u nas aż tak powszechny. Ewa pokonała dziwnie wystylizowaną Włoszkę (ostrzyżona na łyso, z dziesiątkami tatuaży) ale nie jestem pewien, czy przysporzyła nowych sympatyków damskiemu boksowi.
    Na trybunach było sporo związkowców z - głównie - inowrocławskich zakładów. Wielu trzymało nasze flagi, banery itd. silnie zaznaczając obecność obecność sympatyków NSZZ"S".
Transmisję na żywo z inowrocławskiej gali przeprowadzała telewizja Polsat Sport. [IO]
Damian Jonak (39-0-1, 21 KO) pokonał Ayouba Nefziego (23-5-1, 4 KO) przez decyzję sędziów (97:93, 99:91, 97:92)
Ewa Brodnicka (8-0, 2 KO) zwyciężyła z Monicą Gentili (4-3, 2 KO) przez decyzję sędziów (80:73, 77:76, 78:75)
Oszkar Fiko (12-11, 9 KO) zwyciężył z Krzysztofem Cieślakiem (22-6-0) przez decyzję sędziów (58:57, 57:58, 57:59)
Michał Żeromiński (8-2-0, 4 KO) zwyciężył z Ivo Gogosevicem (10-10, 5 KO) przez decyzję sędziów (60:54, 60:54, 60:54)
Nikodem Jeżewski (10-0-1, 5 KO) zwyciężył z Tomislavem Rudanem (3-4) przez decyzję sędziów (60:53, 60:53, 60:53)
Marcin Siwy (11-0-0) pokonał przez TKO w drugiej rundzie Vjekoslawa Bajica (9-11, 3 KO)
Michał Leśniak (2-0-0) pokonał przez TKO w drugiej rundzie Janosa Vassa (7-16, 6 KO)
   Zdjęcia tu - www.ino-onlinesport.pl/n.php   Nasza filmowa i fotorelacja nieco później.   
więcej »
Opublikowano 12-05-2015 20:15
 Według pielęgniarek, oferta 20-procentowej, stopniowej podwyżki do 2017 roku to żadne rozwiązanie, ponieważ w 2017 roku znakomita część pielęgniarek odejdzie od zawodu, a młodych, przeszkolonych jeszcze nie będzie. Już teraz średnia wieku polskiej pielęgniarki wynosi 48 lat, a tych do 25. roku życia jest w Polsce zaledwie kilka procent. Przedstawicielki środowiska twierdzą, że jedynie godziwa płaca i zmiana warunków pracy mogą zachęcić nowe osoby do przyjścia do zawodu i zatrzymać obecnie pracujące pielęgniarki przy łóżkach pacjentów.
   W niektórych rejonach kraju odbywały się dziś nawet dwugodzinne strajki, polegające na odejściu od łóżek pacjentów, natomiast w szpitalach naszego regionu przyłączenie się do protestu polegało głównie na prowadzeniu akcji informacyjnej i zamianie zwykłego ubioru na czarne koszulki. Tak było m.in. w brodnickim szpitalu, gdzie OZZPiP oraz NSZZ"S" uzgodnili taką formę manifestacji i wsparcia postulatów. "Mimo wszystko, dla nas najważniejszy jest pacjent" - stwierdziła Maria Wilangowska - przewodnicząca komisji zakładowej w brodnickim szpitalu, a jednocześnie oddziałowa na oddziale wewnętrznym  (na zdjęciu, w obowiązkowej na dzień protestu czarnej bluzce).
Image and video hosting by TinyPic
więcej »
Opublikowano 11-05-2015 23:31
więcej »
Opublikowano 11-05-2015 23:31
Damian Jonak i Ewa Brodnicka boksować będą w głównych walkach gali Tymex Boxing Promotion, która odbędzie się 16 maja w Inowrocławiu. - Dla pozostałych pięściarzy będzie to czas powrotów i weryfikacji - mówi organizator Mariusz Grabowski. Transmisja w telewizji Polsat.
W 10-rundowym pojedynku Damian Jonak (38-0-1) spotka się z Tunezyjczykiem Ayoubem Nefzi (23-4-1), który przygotowuje się w Belgii. - Będzie to jubileuszowa 40 walka Damiana na zawodowych ringach, a przeciwnik wymagający i bardzo nieprzewidywalny. Faworytem jest Jonak, ale ciężko będzie mu wygrać przed czasem - powiedział szef grupy Tymex Mariusz Grabowski.
Boks w najlepszym wydaniu wraca po dłużej nieobecności do Inowrocławia. Publiczności nie zawiodą dwie ofensywnie walczące zawodniczki Ewa Brodnicka (7-0) i Włoszka Monica Gentili (4-2). - Tak agresywnej rywalki jeszcze Ewa nie miała, ona w ogóle nie cofa się, ciągle chce atakować. Będzie to świetna walka dla kibiców, pełna ciosów i emocji, jak kiedyś pojedynek ofensywnych Ariela Krasnopolskiego i Krzysztofa Cieślaka w Legionowie. Tam przez nokaut wygrał Cieślak - przypomniał promotor.
Krzysztof Cieślak (22-5) i Marcin Siwy (10-0) zadebiutują na gali organizowanej przez Mariusza Grabowskiego. Ich rywalami będą Rumun Oszkar Fiko (11-11) i Chorwat Vjekoslaw Bajić (9-10).
- Dla wielu zawodników gala w Inowrocławiu będzie możliwością powrotu do boksu, ale też weryfikacją sportowych możliwości i planów. Po rocznej przerwie w ringu znów pokaże się były Młodzieżowy Mistrz Świata IBF Krzysztof Cieślak. Tuż przed galą kończy 30 lat, a więc jest w dobrym wieku i zapewne będzie chciał udowodnić, że niektórzy zbyt wcześnie go skreślili, a on sam nie zamierza kończyć kariery. Marcin Siwy podpisał kontrakt z moją grupą, potrzebowaliśmy zawodnika wagi ciężkiej, którego stać na równe walki z krajową czołówką. Na razie ma rywala na przetarcie, potem większe wyzwania, oczywiście o ile zda ten egzamin - powiedział właściciel teamu Tymex Boxing Promotion.
Chorwackich przeciwników będą mieli też kolejny nowy bokser w ekipie Mariusza Grabowskiego - Michał Żeromiński (7-2) oraz Nikodem Jeżewski (9-0-1). - Michał wraca po porażce z Łukaszem Maćcem, zaś Nikodem po niespecjalnym występie na poprzedniej gali w Radomiu. Ma szansę na rehabilitację. Dobre sparingi z byłym Mistrzem Świata Krzysztofem "Diablo" Włodarczykiem pokazały, że jest na odpowiedniej drodze, by zacząć mierzyć się z silnymi bokserami. Żeromiński też ma swoje ambitne plany. Czas aby zaczęli je realizować - dodał.
Co ciekawe w 2003 roku Ivo Gogosevic, z którym spotka się Michał Żeromiński, zajął 2 miejsce w wadze -57 kg w turnieju juniorskim w bośniackim Mostarze, a kategorię niżej triumfował Krzysztof Cieślak, wygrywający wtedy przed czasem.
Spokojnie rekord zawodowy będzie budował Michał Leśniak (1-0), na co dzień trenujący w Dzierżoniowie z Piotrem Wilczewskim. W drugiej walce spotka się z Węgrem Janosem Vaasem (6-15-1).
Kolejna gala Tymexu już za miesiąc - 19 czerwca. Wystąpi na niej m.in. Michał Gerlecki, który obecnie przebywa w Finlandii i sparuje z doświadczonym Juho Haapoją, byłym pretendentem do tytułu Mistrza Europy wagi junior ciężkiej. - Dla Michała pojawiają się coraz ciekawsze propozycje, np. walka pod koniec maja w Kanadzie. Koliduje ona z terminem czerwcowym, ale w niedalekiej przyszłości poszukamy nowej szansy na zagranicznych galach. Taką szansę dostawać będą też inni nasi bokserzy.

Sprzedaż biletów na galę 16 maja w Inowrocławiu - ebilet.pl, salony sieci Empik oraz w hali Widowiskowo-Sportowej przy al. Niepodległości 4 i Krytej Pływalni Wodny Park przy ul. Toruńskiej 46-48.
więcej »
Opublikowano 11-05-2015 11:17
Właśnie dostaliśmy jeszcze nieoficjalną wiadomość, że gościem na naszej gali boksu zawodowego w Inowrocławiu będzie Andrzej Duda!
Wkrótce szeczegóły!
więcej »
Opublikowano 08-05-2015 15:48
Image and video hosting by TinyPic
więcej »
Opublikowano 08-05-2015 09:28
"Let's get ready to rumble!"
Koleżanki i Koledzy
W roku XXXV – lecia NSZZ „Solidarność” w ramach uroczystości regionalnych 16 maja w hali MOSiR-u w Inowrocławiu odbędzie się Gala Boksu Zawodowego.
W walce wieczoru wystąpi Damian Jonak, który od lat promuje NSZZ „Solidarność” z solidarycą na plecach.
Zwracam się do organizacji zakładowych NSZZ „Solidarność” naszego Regionu o czynny udział w imprezie sportowej.
Bilety można zamawiać poprzez podane poniżej kontakty:
1.Marek Klementowski - pełnomocnik do spraw sportowych i marketingowych
tel. 691 955 256
e-mail: klementowski@tlen.pl
2. Damian Jonak - zawodnik
e-mail: d.jonak@op.pl
Ceny biletów w zależności od sektora:
500,00 zł 100,00 zł
400,00 zł 80,00 zł
250,00 zł 60,00 zł
200,00 zł 50,00 zł
150,00 zł 40,00 zł
Jacek Żurawski Przewodniczący ZR
więcej »

« poprzednia
1|2|...16|17|18|...|179|180|181
następna »