aktualnościzdjęciaRada Regionalna SIPmultimedialne archiwumwładzeOferta wycieczkiProgram Adaptacyjność sukces przedsiębiorstwa
Niedziela, 29 maja 2016
Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji
Opublikowano 23-08-2015 20:37
XIV FESTYN RODZINNY ODBĘDZIE SIĘ W TRADYCYJNYM MIEJSCU!
MOC ATRAKCJI, FAJNA MUZYKA, FAJNI LUDZIE - NIE MOŻE WAS TAM ZABRAKNĄĆ!
Image and video hosting by TinyPic
więcej »
Opublikowano 23-08-2015 20:32
W piątek 21 sierpnia, o godz 12 w Urzędzie Marszałkowskim miała miejsce konferencja prasowa dotycząca obchodów XXXV rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych. Ich głównym akcentem będzie uroczyste odsłonięcie w sobotę 29 sierpnia br. w Potulicach tablicy upamiętniającej działaczy „Solidarności” i innych organizacji niezależnych internowanych i więzionych w tamtejszym Zakładzie Karnym po wprowadzeniu stanu wojennego 13 grudnia 1981 roku. W konferencji uczestniczyli członkowie kapituły przyznającej osobom zasłużonym dla sprawy odzyskania przez Polskę niepodległości Medale Marszałka Województwa. Byli to oprócz autora tych słów Zbyszek Nowek, Władek Krypel, Leszek Walczak, szef "Solidarności" w Bydgoszczy oraz prof. Mirosław Golon. Toruńską "Solidarność" reprezentował Piotr Grążawski.
więcej »
Opublikowano 23-08-2015 20:03
Znalezione obrazy dla zapytania 35 lecie solidarnościW piątek 21 sierpnia obradował Zarząd Regionu. Tematem głównym było omówienie sytuacji związkowców w zakładach pracy regionu, a także ostateczne skoordynowanie uroczystości związanych z "urodzinami Solidarności".
  Co do tematu pierwszego radzono generalnie nad sposobami pomocy pracownikom PKP Cargo, gdzie aktualnie trwają zwolnienia, a także podniesiono trudną sytuację załogi przejętej firmy SHARP, której nowy właściciel jest najwyraźniej zdziwiony, że w Polsce mamy prawo pracy i przepisy związkowe. Choć ze zrozumiałych względów nie podam jakie będą posunięcia związku wobec takiego postępowania, to jednak liczymy, że te wdrażane powinny przynieść skutek.
 
PROGRAM OBCHODÓW ORGANIZOWANYCH PRZEZ ZR
   TORUŃ Toruńskie uroczystości organizowane przez Zarząd Regionu odbędą się w dniuu11 września, o godz 16 msza św. w katedrze, a po niej nastąpi złożenie kwiatów pod tablica pamiątkową umieszczoną na siedzibie ZR. W dalszej kolejności, ok godz 17, w Dworze Artusa uroczysta gala połączona z wręczaniem dyplomów uznania zasłużonym dla związku.
   INOWROCŁAW Dzień później, tj. 6 września, o godz 9, w Inowrocławiu , w kościele Zwiastowania msza św w intencji Związku, a przedtem 4 września w sali koncertowej  Państwowej szkoły Muzycznej w Inowrocławiu uroczyste spotkanie.
   WŁOCŁAWEK 13 września , o godz. 12.30 w bazylice katedralnej msza w intencji ojczyzny, zas po niej ok 13.45 w Teatrze Impresaryjnym we Włocławku uroczysta gala. Wcześniej 5 września impreza plenerowa "Festyn Rodzinny Solidarności"  (tak jak na plakacie).
ZACHĘCAMY TAKŻE DO UDZIAŁU W INNYCH IMPREZACH ORGANIZOWANYCH PRZEZ LOKALNE STRUKTURY ZWIĄZKU, SAMORZĄDY, MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA. NAJWIĘKSZE Z NICH BĘDZIEMY OGŁASZALI RÓWNIEŻ  NA NASZEJ STRONIE.
więcej »
Opublikowano 20-08-2015 22:15
Image and video hosting by TinyPic
W piątek odbędzie się posiedzenie Zarządu Regionu, pierwsze po półtoramiesięcznej przerwie wakacyjnej. W tym czasie działali członkowie Prezydium i to oni złożą sprawozdanie z pracy. Ponadto mają być poruszone sprawy związane z sytuacją pracowników w różnych zakładach pracy regionu, a także przygotowania do głównych obchodów 35 rocznicy NSZZ "Solidarność".
Fot. Związkowe ośmiorniczki "U Sowy" (sowa na drzewie). Przed nami wszystkimi pracowita jesień.
więcej »
Opublikowano 19-08-2015 21:31
Znalezione obrazy dla zapytania Anna Maria Anders     Anna Maria Anders - córka legendarnego Generała spod Monte Cassino - staje w obronie godności i czci Bohaterów Stanu Wojennego. Anna Maria Anders wystosowała listy do Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej, Rzecznika Praw Obywatelskich i Prokuratora Generalnego w sprawie podjęcia natychmiastowych działań wobec skandalu.
    Ponadto apeluje do wszystkich Polaków, którym droga jest pamięć o polskich Bohaterach, o całkowity bojkot produktów producenta alkoholu z Bielska Białej, który w celach reklamowo - promocyjnych w sposób haniebny wykorzystał jedno z najbardziej znanych historycznych, tragicznych zdjęć z czasów walki z komunistycznym reżymem.
więcej »
Opublikowano 19-08-2015 16:17
Wykorzystane zdjęcie- Trudno powiedzieć, czy zdjęcie śmiertelnie rannego Michała Adamowicza zamieszczono w kontekście reklamy, czy żartu . To zdjęcie jest ikoną oporu społecznego okresu stanu wojennego. To nie jest tak, że to kwestia niewiedzy - chociaż należy ją brać pod uwagę - może doprowadzić do publikacji takiego zdjęcia. Z reguły te fotografie są opisane i nie krążą w internecie ot, tak sobie, by każdy mógł robić, co zechce – uważa rzecznik IPN Andrzej Arseniuk. Nie kryje też zdziwienia, że osoby, które użyły zdjęcia do reklamy alkoholu dopatrzyły się na nim grupy rozbawionych ludzi.
    Firma Project z Torunia przyznała, że to ona jest odpowiedzialna za zamieszczenie na facebookowym profilu marki Extra Żytnia zdjęcia z tragicznych wydarzeń jako ... reklamy wódki.
więcej »
Opublikowano 19-08-2015 16:03
Do
Prokuratury Okręgowej w Legnicy
ul. Grunwaldzka 8, 59-220 Legnica
Zawiadamiający: Region Zagłębie Miedziowe NSZZ Solidarność, ul. Skarbka 9, 59-220 Legnica

ZAWIADOMIENIE
o możliwości popełnienia przestępstwa
Zawiadamiam o możliwości popełnienia przestępstwa przez wykorzystanie do promocji wódki marki Żytnia zdjęcia Zbrodni Lubińskiej ukazującego zamordowanego Michała Adamowicza z podpisem „Kac Vegas? Scenariusz pisany przez Żytnią”
Dowód:
Wydruk zdjęcia
W naszej ocenie doszło do zbeszczeszczania Michała Adamowicza jednej z trzech ofiar zastrzelonych przez ZOMO w dniu 31 sierpnia 1982 roku w Lubinie. Mówimy NIE dla profanacji oraz nieetycznego i niemoralnego bezczeszczenia ofiar Zbrodni Lubińskiej. Z tego też względu wnosimy o podjęcie wszelkich prawem przewidzianych czynności zmierzających do ukarania tego haniebnego uczynku.
        Łączę wyrazy szacunku:
Bogdan Orłowski Piotr Wegner
przewodniczący i  zastępca przewodniczącego Legnica, dnia 19-08-2015 roku
więcej »
Opublikowano 19-08-2015 15:32
     Wódka Żytnia Extra chciała zareklamować się na Facebooku. Marka opublikowała na swoim oficjalnym profilu post o treści: "Gdy wieczór kawalerski wymknie się spod kontroli. Wina Żytniej?". Na załączonym zdjęciu przedstawiono śmiertelnie postrzelonego w stanie wojennym Michała Adamowicza, w chwili gdy grupa mężczyzn wynosi go spod milicyjnego ostrzału. Adamowicz był elektrykiem w Zakładach Górniczych w Lubinie, członkiem „Solidarności”, który zmarł w wyniku ran postrzałowych głowy, odniesionych podczas tłumienia przez milicję demonstracji 31 sierpnia 1982 r. w Lubinie.
    Autorem zdjęcia jest Krzysztof Raczkowiak. O wykorzystaniu jego dzieła w tak nikczemny sposób oczywiście nie miał pojęcia. W wypowiedzi dla Radia Wrocław powiedział - - Odebrało mi mowę i czucie w członkach... nie mogę w to uwierzyć - żeby zareagować muszę się uspokoić, ale na pewno tego tak nie zostawię.
    Niestety sprawa ma także watek toruński. Firma Project z Torunia przyznała, że to ona jest odpowiedzialna za zamieszczenie na facebookowym profilu marki Extra Żytnia zdjęcia z tragicznych wydarzeń, do których doszło w Lubinie w 1982 roku. Polmos Bielsko-Biała (właściciel Extra Żytniej) zerwał współpracę z tą firmą. Firma Project wydała w tej sprawie oświadczenie, w którym podkreśla, że „to nasza spółka jest podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za treść ww. publikacji”. Przyznaje w nim też: „Nie sposób znaleźć odpowiednich słów dla wytłumaczenia tak daleko idącej ignorancji i braku profesjonalizmu naszego pracownika odpowiedzialnego za tę publikację. Zapewniamy wszystkich Państwa, że treść ww. publikacji nie była przejawem braku szacunku dla ofiar zbrodni lubińskiej oraz innych jej uczestników, a także historii naszego kraju, lecz następstwem zaniedbań w aspekcie kontroli i weryfikacji publikowanych treści”. Sam Polmos też złożył przeprosiny.
 
   Do zbrodni lubińskiej doszło 31 sierpnia 1982 r. Milicja i ZOMO strzelały do pokojowej manifestacji zorganizowanej z okazji rocznicy porozumień sierpniowych. Od kul zginęły trzy osoby: Michał Adamowicz, Andrzej Trajkowski i Mieczysław Poźniak, a kilkadziesiąt zostało rannych.
 
Na marginesie
  Ten "brak profesjonalizmu naszego pracownika"  toruńskiej firmy po prostu zwala z nóg. Brak profesjonalizmu?... Zatrudniliście po prostu koszmarnego przygłupa, przy którym najobleśniejsza cmentarna hiena jest tylko formatu pokojowego pudelka. Lepiej niech ta wasza firma już zniknie z rynku, bo zrobiliście obciach i wstyd także Toruniowi (w uniwersyteckim mieście pracuje idiota jako spec od reklamy - litości!) na cała Polskę. Obrzydliwość!
Piotr Grążawski
więcej »
Opublikowano 18-08-2015 21:36
 
XIV FESTYN RODZINNY ODBĘDZIE SIĘ W TRADYCYJNYM MIEJSCU!
MOC ATRAKCJI, FAJNA MUZYKA, FAJNI LUDZIE - NIE MOŻE WAS TAM ZABRAKNĄĆ!
Image and video hosting by TinyPic
więcej »

« poprzednia
1|2|...16|17|18|...|187|188|189
następna »