aktualnościzdjęciaRada Regionalna SIPmultimedialne archiwumwładzeOferta wycieczkiProgram Adaptacyjność sukces przedsiębiorstwa
Poniedziałek, 25 lipca 2016
Imieniny: Jakuba, Krzysztofa, Walentyny
Opublikowano 13-09-2015 23:19
Image and video hosting by TinyPic
W zakładce u góry "zdjęcia" można zobaczyć fotografie z uroczystości jakie odbyły się w Toruniu 11 września. Ze względów technicznych nie wszystkie fotografie wyróżnionych nadawały się do umieszczenia w serwisie (kilka było "poruszonych, zamazanych itp - jak to się zdarza w trakcie żywiołowego fotografowania).
Na fot powyżej wiceprzewodniczący ZR Tomasz Jeziorek. Aby zobaczyć wszystkie foty można też kliknąć na ten link (zdjęcia powiększają się po kliknięciu na nie, a potem można sterować w lewo- prawo) - www.solidarnosc.torun.pl/82,zdjecia.html
więcej »
Opublikowano 13-09-2015 21:42
Proszę Państwa, wydarzenia ostatnich dni dostarczyły tyle "materiału dziennikarskiego i kronikarskiego", że zamieniły się w istną bombę bitową, którą należy rozbroić (publikować ) systematycznie, przy okazji luk w codziennej związkowej pracy. Proszę o cierpliwość - red.
więcej »
Opublikowano 13-09-2015 21:22
Image and video hosting by TinyPic
W niedzielę (13.IX) włocławscy związkowcy spotkali się w sali miejscowego teatru, aby podziękować za prace na rzecz NSZZ "Solidarność" najbardziej zasłużonym członkom. Przedtem wszyscy wzięli udział w uroczystej mszy św. we włocławskiej katedrze, zaś po niej dokonano złożenia kwiatów pod tablicami pamiątkowymi i pomnikiem ks. prymasa Wyszyńskiego.
   Galę poprowadził przewodniczący Oddziału ZR Włocławek Janusz Dębczyński i on potem wraz z przewodniczącym J. Żurawskim wręczał okolicznościowe dyplomy. W uroczystości udział wzięli także przedstawiciele miejscowych władz samorządowych oraz duchowieństwa.
   Fotorelację i klipy filmowe będziemy wrzucać na stronę w miarę opracowywania.
Fot niżej - te oklaski na stojąco to dla Janusza Dębczyńskiego
Image and video hosting by TinyPic
więcej »
Opublikowano 13-09-2015 21:06
Image and video hosting by TinyPic
W miniony piątek (11.IX), w Sali Mieszczańskiej toruńskiego ratusza odbyły się główne uroczystości związane z jubileuszem powstania związku. Gala została poprzedzona msza świętą w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Toruniu odprawioną przez ks. prałata Józefa Nowakowskiego. Po mszy, jej uczestnicy udali się pochodem pod siedzibę Zarządu Regionu, gdzie złożono kwiaty pod tablicą pamiątkową. Następnie wszyscy przeszli do ratusza, gdzie w Sali Mieszczańskiej po  wystąpieniach gości uhonorowano  kilkudziesięciu związkowców, współpracowników i przyjaciół związku okolicznościowymi dyplomami i rocznicową odznaką. Przedtem jednak profesor Wojciech Polak wyłożył krótką historię powstania Solidarności - jak zwykle - zwracając uwagę na mało znane fakty i wtrącając w to nutę nutę dobrego humoru.
Zdjęcia większości wyróżnionych, a także fotorelacja powinny pojawić się na naszej stronie jutro (w poniedziałek).
Image and video hosting by TinyPic
więcej »
Opublikowano 09-09-2015 20:44
Image and video hosting by TinyPic
    W Sali Koncertowej im. Ireny Dubiskiej w Inowrocławiu odbyła się uroczystość z okazji 35. rocznicy powstania NSZZ "Solidarność". Wzięli w niej udział przedstawiciele władz samorządowych z terenu powiatu inowrocławskiego, duchowni oraz reprezentanci "Solidarności" rolniczej, jak i związkowcy z zakładów pracy działających w regionie.
    Piątkowa uroczystość był okazją do podziękowania za współpracę oraz za pracę na rzecz "S". Lista osób, którym wręczono okolicznościowe dyplomy i upominki była bardzo długa. Wśród wyróżnionych znaleźli się m. in. prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza, burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak, Honorowy Obywatel Miasta Inowrocławia Edmund Mikołajczak, ks. Antoni Balcerzak, długoletnia szefowa NSZZ "Solidarność" w Inowrocławiu Jadwiga Olejnik, działacz rolniczej "S" Józef Zanamirowski. Podziękowania za współpracę ze związkiem odebrali prezesi i dyrektorzy firm komunalnych oraz prywatnych spółek działających na terenie Inowrocławia i powiatu. Dyplomy i podziękowania wręczono działaczom "Solidarności" z zakładów pracy.
    W trakcie rocznicowej gali na temat NSZZ "Solidarność" mówił dr Krzysztof Osiński z Instytutu Pamięci Narodowej. Podkreślał, że: - "Solidarność" w momencie powstania była tworem zupełnie nowym, niezależnym od władz, a więc już od początku narażona była na różne szykany.
    Witam Was serdecznie na tej doniosłej uroczystości. 35 lat, które nas dzielą od 1980 roku, to czas ogromnej pracy i próby. Te 35 lat, na chwilę przerwanych przez noc stanu wojennego, daje obraz naszych sukcesów, z których powinniśmy być dumni. Szczęść Boże Polsce! Szczęść Boże Solidarności! Szczęść Boże Wam wszystkim! - zwrócił się do gości Jacek Żurawski.
W 1980 roku spadła na nas ogromna odpowiedzialność za losy kraju i Polaków. Tej odpowiedzialności nikt z nas nie zdjął. Musimy śmiało uczestniczyć we wszystkich społecznych i gospodarczych przemianach w kraju - mówił w piątek Jacek Żurawski, przewodniczący Zarządu Regionu Toruńsko - Włocławskiego NSZZ "Solidarność".-
    Jubileuszową uroczystość uświetnił koncert muzyki poważnej. Wystąpili Aleksandra Groszewska i Wiktor Ptak oraz Hubert Bogucki i Dariusz Jaskrowski.
więcej »
Opublikowano 09-09-2015 20:36
Image and video hosting by TinyPic
   Młodzi tenisiści amatorzy przez dwa dni 5 i 6 września br. rywalizowali w Turnieju z okazji jubileuszu 35 lecia powstania NSZZ „Solidarność”. Zawody rozegrane zostały na kortach tenisowych Ośrodka Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu przy ul. Rakowicza 93. Większość spotkań, przy pięknej pogodzie, odbyło się w sobotę. O zwycięstwie w turnieju decydowały jednak niedzielne mecze finałowe. Rywalizowano w trzech grupach wiekowych:
Dziewcząt do lat 10
I miejsce – Wiktoria Kaliska, II miejsce – Judyta Wojciechowska, III miejsce – Halina Kłos, IV miejsce – Luiza Piotrowska, V miejsce – Dominika Szajda, VI miejsce – Kalina Chojnacka
Dziewcząt i Chłopców do lat 12
I miejsce – Marta Szajda, II miejsce – Michał Kowalski, III miejsce – Maurycy Wojciechowski, IV miejsce – Kornel Rajs, V miejsce – Adrian Chojnacki
Dziewcząt i Chłopców do lat 14
I miejsce – Mateusz Łuczak, II miejsce – Agata Zinkiewicz, III miejsce – Jakub Piątkowski, IV miejsce – Marta Szajda, V miejsce – Anna Bozkowska
Inowrocławskie Stowarzyszenie Tenisowe „Sokół” dziękuje za ufundowanie nagród dla uczestników turnieju Przewodniczącemu Oddziału NSZZ „Solidarność” w Inowrocławiu Panu Mariuszu Kawczyńskiemu.
więcej »
Opublikowano 09-09-2015 09:05
 Środek tygodnia to dobry czas aby nieco odetchnąć po rozmaitych emocjach, jakie mamy już od początku tygodnia. Zobaczcie i posłuchajcie dobrej muzy w wykonaniu włocławskiego zespołu ARSENAŁ, który grał podczas naszego XIV Festynu Rodzinnego Solidarności we Włocławku.
więcej »
 
więcej »
Opublikowano 07-09-2015 22:11
Image and video hosting by TinyPic
Część zdjęć z Festynu Rodzinnego mamy w galerii (górna zakładka "zdjęcia"). Aby tam uzyskać powiększenie wystarczy kliknąć w miniaturę zdjęcia. Jeżeli nie chcesz szukać zakładki możesz od razu puknąć ten link - www.solidarnosc.torun.pl/82,zdjecia.html
więcej »

« poprzednia
1|2|...16|17|18|...|190|191|192
następna »