aktualnościzdjęciaRada Regionalna SIPmultimedialne archiwumwładzeOferta wycieczkiProgram Adaptacyjność sukces przedsiębiorstwa
Poniedziałek, 29 08 2016
Imieniny: Beaty, Racibora, Sabiny
Opublikowano 07-10-2015 20:17
Image and video hosting by TinyPic
Region Toruńsko Włocławski wsparł również 7 października sekretariaty branżowe "Solidarności" Metalowców, Górnictwa i Energetyki oraz Przemysłu Chemicznego pikietę przed Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej w Warszawie. Dzień ten, z inicjatywy Międzynarodowej Konfederacji Związków Zawodowych jest obchodzony jako Światowy Dzień Godnej Pracy.
Marcin Gralak
 
Image and video hosting by TinyPic
więcej »
Opublikowano 05-10-2015 21:35
 
Image and video hosting by TinyPic
więcej »
Opublikowano 04-10-2015 21:51
Image and video hosting by TinyPic
W niedzielę 4 października, w Rypinie odbyły się uroczystości związane z uczczeniem jubileuszu powstania NSZZ "Solidarność". Ich głównym organizatorem był Podregion Rypin, którym kieruje Waldemar Murawski.
  W kościele pw. Najświętszego Serca Jezusa Chrystusa w Rypinie została odprawiona msza święta z udziałem pocztów sztandarowych naszego związku, jak również miejscowych samorządów, harcerzy i oczywiście samych rypinian - w większości członków lub sympatyków NSZZ"S". Poprzedził ją świetny występ młodzieży z Zespołu Szkół w Nadrożu. Ich interpretacje znanych refleksyjnych utworów ( w tym "Dziwny jest ten świat") wzbudziły duże uznanie wśród zgromadzonych. We mszy, oprócz przewodniczącego ZR J. Żurawskiego, wiceprzewodniczącego J. Dębczyńskiego i sekretarza P. Grążawskiego wzięli także udział przedstawiciele miejscowych władz samorządowych, oraz poseł Krzysztof Ardanowski, a także wiceprzewodnicząca Rady Miasta Włocławek Joanna Borowiak.
Uroczyście złożono kwiaty pod tablicą pamiątkową ks. Jerzego Popiełuszki, która jest umocowana na tutejszym kościele.
Image and video hosting by TinyPic
więcej »
Opublikowano 30-09-2015 20:33
Image and video hosting by TinyPic
(...)Podział na „my” i „oni” był czytelniejszy, gdyż „oni” to po prostu nomenklatura, ludzie obozu władzy, natomiast dzisiejsze podziały wynikają raczej ze sposobu patrzenia na życie i świat, z preferencji natury moralnej, stosunku do narodowych tradycji. Sądzę, że współczesność jest dużo bardziej skomplikowana, a społeczne podziały coraz bardziej niebezpieczne i coraz trudniejsze do zatarcia. Wracając do lat 1980-1981 – zauważyłem u ówczesnych inowrocławian autentyczny entuzjazm, zwłaszcza w pierwszych tygodniach, ale i wahania nastrojów, zależne np. od „rewelacji” oficjalnej propagandy. Niektórzy nauczyciele potrafili w ciągu jednego tygodnia dwukrotnie zapisywać się do „S” i dwukrotnie rezygnować! Z miesiąca na miesiąc narastała jednak niepewność, a z czasem wyraźne już zmęczenie. Wprowadzenie systemu kartkowego (jeden z postulatów „S”) – najpierw na mięso, potem też inne artykuły – stworzyło nową sytuację społeczną, przypominającą reglamentację z czasów wojny i okresu bezpośrednio powojennego. Kartki przyjmowane były, jak pamiętam, raczej ze zrozumieniem. Niektóre towary (nawet tytoń) rozdysponowywano „kanałami” związkowymi.(...)
Fot - Edmund Mikołajczak pierwszy z lewej
Całość w zakładce "artykuły naszych korespondentów" (z lewej) albo tu - www.solidarnosc.torun.pl/125,wywiad-z-edmundem-mikolajczakiem.html
więcej »
Opublikowano 28-09-2015 20:38
 
Image and video hosting by TinyPic
więcej »
Opublikowano 27-09-2015 21:20
Znalezione obrazy dla zapytania WYBORY gif   Diety w formie zryczałtowanej przysługują członkom okręgowych i rejonowych komisji wyborczych za czas związany z wykonywaniem zadań członka komisji oraz członkom obwodowych komisji wyborczych za czas związany z przeprowadzeniem głosowania oraz ustaleniem wyników głosowania. Na najwyższą dietę mogą liczyć członkowie okręgowych komisji wyborczych w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej – ryczałt wynosi 500 zł.
    Dietę dla członków rejonowych komisji wyborczych ustalono w wysokości 250 zł.
Najmniej zarobią członkowie obwodowych komisji wyborczych. Od 160 zł (dieta dla członków obwodowych komisji wyborczych) do 200 zł (dieta dla przewodniczących).

     Podstawą wypłaty i ustalenia wysokości zryczałtowanej diety będzie pisemne potwierdzenie udziału w czynnościach, wystawione przez przewodniczącego albo, z jego upoważnienia, przez zastępcę przewodniczącego właściwej komisji. Co ważne bowiem dieta należy się członkom komisji tylko jeśli faktycznie wezmą udział w wymienionych czynnościach. Jeżeli członek okręgowej lub rejonowej komisji wyborczej nie uczestniczył w posiedzeniu lub posiedzeniach danej komisji, wysokość zryczałtowanej diety jest obniżana proporcjonalnie do liczby odbytych posiedzeń komisji. Dodatkowo jednak osobom wykonującym pracę w komisjach wyborczych, przysługuje zwrot kosztów przejazdów i dojazdów publicznymi środkami komunikacji. W uzasadnionych przypadkach, związanych w szczególności z brakiem możliwości przejazdu lub dojazdu publicznymi środkami komunikacji, członkom komisji przysługuje zwrot kosztów przejazdu innymi środkami transportu zbiorowego lub, za zgodą przewodniczącego komisji, własnym samochodem osobowym, motocyklem lub motorowerem.
więcej »
Opublikowano 27-09-2015 21:12
   Liczba wykazanych wolnych miejsc pracy na koniec II kwartału 2015 r. wyniosła 74,8 tys. Wolne miejsca pracy koncentrowały się głównie w sektorze prywatnym (89,5 proc.) oraz w jednostkach o liczbie pracujących powyżej 49 osób (44,7 proc.).  
     Najwięcej wolnych miejsc pracy zanotowano w jednostkach prowadzących działalność w zakresie przetwórstwa przemysłowego (22,6 proc.) oraz handlu, napraw pojazdów samochodowych (21,7 proc.).
   W II kwartale 2015 r. jednostki dysponujące wolnymi miejscami pracy najczęściej poszukiwały robotników przemysłowych i rzemieślników (19,0 proc.), specjalistów (17,9 proc.), a także operatorów i monterów maszyn i urządzeń (16,5 proc.).
   W okresie dwóch kwartałów 2015 r. powstało 347,2 tys. nowych miejsc pracy, z tego 6,8 proc. w sektorze publicznym, a 93,2 proc. w sektorze prywatnym. Nowe miejsca pracy zostały utworzone najliczniej w zbiorowości podmiotów zatrudniających do 9 osób (49,6 proc.).
    W I półroczu 2015 r. najwięcej nowych miejsc pracy powstało w woj. mazowieckim – 68,7 tys. (19,8 proc.), wielkopolskim – 38,3 tys. (11,0 proc.) oraz śląskim – 38,2 tys. (10,1 proc.). Najmniej nowo utworzonych miejsc pracy wystąpiło w woj. opolskim i podlaskim – po 5,4 tys. (1,6 proc.), oraz lubuskim – 7,1 tys. (2,0 proc.).
    Nowo utworzone miejsca pracy powstały głównie w jednostkach prowadzących działalność w zakresie handlu, napraw pojazdów samochodowych (25,5 proc.), przetwórstwa przemysłowego (18,2 proc.) oraz budownictwa (11,9 proc.).
więcej »
Opublikowano 25-09-2015 22:48
Akcja niszczenia przez islamistów miejsca pochówku żołnierzy poległych w trakcie kampanii libijskiej podczas II wojny światowej – według „Daily Mail” trwała kilka dni. Sprofanowano 200 grobów, głównie brytyjskich i włoskich żołnierzy oraz jedną macewę z gwiazdą Dawida.
    Jak wynika ze zdjęć opublikowanych przez "Guardian", zniszczone zostały także groby polskich żołnierzy z Samodzielnej Brygady Strzelców Podhalańskich. Tymczasem minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz podniósł świadczenia pieniężne dla cudzoziemców. Wcześniej wynosiły one 1260 zł miesięcznie, teraz 1335 zł. - czytamy w Dzienniku Ustaw. W rozporządzeniu minister podaje, że nowe stawki wejdą w życie pierwszego października 2015 roku.
     Wczoraj sejmowa komisja finansów głosami posłów Platformy Obywatelskiej zadecydowała o zmniejszeniu o ponad milion złotych puli pieniędzy przeznaczonych dla Polaków mieszkających na Wschodzie i przekazanie ich uchodźcom. Za było piętnastu parlamentarzystów PO, a siedmioro posłów Prawa i Sprawiedliwości zagłosowało przeciwko.
Fot. wPolityce.pl / guardian.co.uk
więcej »
Opublikowano 22-09-2015 21:50
Znalezione obrazy dla zapytania polska podziemna   W najbliższą niedzielę (27 września) przypada Dzień Polskiego Państwa Podziemnego. Jest to corocznie obchodzone święto upamiętniające heroiczny wysiłek Polaków w czasie II wojny światowej, którzy w warunkach okupacji stworzyli nie tylko podziemną armię – Armię Krajową, ale całe Podziemne Państwo z własna administracją, wymiarem sprawiedliwości i tajnym szkolnictwem.
Dzień ten został ustanowiony świętem uchwałą Sejmu RP z 11 września 1998 r. Datę wybrano nieprzypadkowo. 27 września 1939 r. jeszcze w wolnej choć oblężonej Warszawie powstała Służba Zwycięstwu Polski, która po przekształceniu w Związek Walki Zbrojnej, a następnie w Armię Krajową stała się zbrojna ostoją Polskiego Państwa Podziemnego.
    Pragnąc w sposób szczególny uczcić ten dzień w naszym mieście i regionie, przy współpracy z licznymi instytucjami, zapraszamy na uroczyste obchody Dnia Polskiego Państwa Podziemnego w Toruniu.
     Moment szczególnym uroczystości będzie Msza Św. w intencji Ojczyzny o godz. 12.00 odprawiona w Kościele Garnizonowym po której odbędzie się przemarsz na Rynek Nowomiejski gdzie odbędzie się Apel Patriotyczny ze specjalnym udziałem licznie przybyłych oddziałów organizacji proobronnych, a następnie dalszy przemarsz i apel poległych pod pomnikiem ku czci Żołnierzy Wyklętych. Bezpośrednio po tych uroczystościach (ok. godz. 15.00) w pobliskim Muzeum Etnograficznym będzie miał miejsce piknik patriotyczny.
więcej »

« poprzednia
1|2|...16|17|18|...|191|192|193
następna »