aktualnościzdjęciaRada Regionalna SIPmultimedialne archiwumwładzeOferta wycieczkiProgram Adaptacyjność sukces przedsiębiorstwa
Piątek, 20 stycznia 2017
Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana
Opublikowano 28-02-2016 20:38
Image and video hosting by TinyPic
    Jeszcze niedawno pisaliśmy o trudnej sytuacji pracowników toruńskiego zakładu PKP Cargo Wagon, którym groziła likwidacja firmy, no i oczywiście zwolnienia. Dość niespodziewanie nawet dla samych pracowników (w każdym razie tak nam to przekazali) nastąpiła reaktywacja tamtejszej komisji zakładowej, dotąd funkcjonującej na bardzo wolnych obrotach. Do działalności związkowej wrócił były przewodniczący komisji zakładowej Henryk Palicki ( na zdjęciu) i nie tylko "obudził" strukturę, lecz także swymi działaniami spowodował, iż razem z kolegami zdołał obronić firmę przed likwidacją.
   Teraz postanowili niejako "zresetować" całe życie związkowe w firmie, uporządkować sprawy formalne, dokonać statutowych wyborów (których nie było od jakiegoś czasu) i już są efekty. W krótkim czasie do związku wstąpiło wiele osób; jakaś część - ponownie, lecz sporo z nowych członków dotąd nigdy nigdzie nie należało. Sam Henryk Palicki pojawił się na obradach Zarządu Regionu (26.02) i osobiście poinformował zebranych o sytuacji w firmie. Oświadczył też, że w wyznaczonych na 9 marca wyborach władz będzie się ubiegał o funkcję przewodniczącego komisji zakładowej.
Text & foto Piotr Grążawski
 
więcej »
Opublikowano 24-02-2016 20:36
Image and video hosting by TinyPic
To szkolenie będzie o zmianach w prawie pracy oraz przepisach pokrewnych, choć nie tylko - zapowiada wiceprzewodniczący ZR, organizator szkoleń Tomasz Jeziorek.
- Potrzebę przeprowadzenia takiego kursu zgłaszano już jesienią ubiegłego roku, więc sądzę, że będzie się cieszył sporym powodzeniem - dodaje.
Rzeczywiście, w dniach 18-19-20 marca, w Kruszwicy Prezydium ZR organizuje szkolenie o zmianach w prawie pracy i przepisach dotyczących stosunków pracy. Głównym wykładowcą ma być doskonale znany i lubiany prawnik Regionu Paweł Ślubowski z Włocławka. Warto dodać, iż szczególny nacisk zostanie położony na zagadnienie warunków pracy służby zdrowia, w świetle ostatnich regulacji prawnych i ich zapowiedzi, zatem spodziewamy się, że ten temat szczególnie przyciągnie związkowców pracujących w placówkach publicznej ochrony zdrowia.
Będą także poruszane kwestie bieżącego funkcjonowania komisji zakładowych w firmach.
Zachęcamy do zgłaszania swoich przedstawicieli
więcej »
Opublikowano 23-02-2016 22:38
18 marca, w Inowrocławiu na terenie OSiR odbędzie się szkolenie na temat Karty Nauczyciela.
Temat szkolenia - Karta Nauczyciela , dominujący zakres; - art. 20 ustawy KN (tryb rozwiązywania stosunku pracy, tryb propozycji obniżki wymiaru zatrudnienia na rok szkolny, procedura uzupełniania etatu w innej szkole)
- zakaz konkurencji w zawodzie nauczyciela,
- procedura udzielania urlopu dla poratowania zdrowia z uwzględnieniem weryfikacji zaświadczeń lekarza pierwszego kontaktu w WOMP – medycyna pracy)
- procedura postępowania dyscyplinarnego.Przewidywany czas zajęć 9 - 13.Przerwy do ustalenia
- Przewidywana liczba uczestników 80 - 100 osób
- Zapewniamy sprzęt techniczny (rzutnik , nagłośnienie)
- Zapewniamy catering (kawa, przekąski)
Pozdrawiam Tomasz Wietrzykowski Członek Zarządu - Koordynator ds SIP Region Toruńsko - Włocławski NSZZ ,, Solidarność"
więcej »
Opublikowano 21-02-2016 21:37
Image and video hosting by TinyPic
Nadchodzi nowy numer Tygodnika Solidarność. Zaczynamy od okładki, na której Tygodnik rozlicza się z byłym, niewątpliwie charyzmatycznym przywódcą Solidarności. A potem jak zwykle jak u Hitchcocka: "Czy Lech Wałęsa stanie w prawdzie?", "Kiszczak wiecznie żywy", mocna rozmowa z biskupem Meringiem "Nie wolno nam milczeć", "Bolek dopadł Lecha", prof. Marek Jan Chodakiewicz "„Wyborcza” kontra Sienkiewicz w spódnicy" i dla zainteresowanych "Jak wygrywa się w Lotto?"
więcej »
Opublikowano 21-02-2016 21:31
Image and video hosting by TinyPic
Dobra informacja dla kobiet, które urodziły się po 1949 roku – poprzez wypełnienie i złożenie w ZUS druku ZUS-ER-WPS-O2 kobiety te mogą otrzymać dodatek do świadczenia emerytalnego za każde urodzone przez nie dziecko. Dodatek należy się za sprawowanie opieki nad dzieckiem, który wcześniej był naliczany jako nieskładkowy, a po wejściu w życie nowej ustawy liczy się jako okres składkowy. Prócz złożenia wspomnianego druku warunkiem otrzymywania dodatku jest rozliczanie się na zasadach nowej emerytury. Nowa emerytura to naliczenie świadczenia wg kapitału początkowego, kobietom, którym emerytura była naliczona wg starych zasad dodatek się nie należy. Warto udać się do placówki ZUS, aby dowiedzieć się, na jakich zasadach rozlicza się emeryturę, a jeśli jest możliwość złożyć Wniosek o ponowne ustalenie wysokości świadczenia emerytalno-rentowego.
więcej »
Opublikowano 18-02-2016 18:37
Image and video hosting by TinyPic
Tu możesz zobaczyć głośny film Brauna "Plusy dodatnie, plusy ujemne" www.youtube.com/watch
więcej »
Opublikowano 16-02-2016 21:37
A papiery rosną, rosną, rosną... W Zarządzie Regionu wielkie manewry z dziesiątkami dokumentów, zwanych pieszczotliwie "papierami". Na początku kadencji umawialiśmy się, że dokumentacja będzie prowadzona w absolutnie niezbędnym zakresie, tyle, że ten niezbędny zakres wymagają na nas także zewnętrzne przepisy, stąd te dyskusje nad stertami....
Image and video hosting by TinyPic
więcej »
Opublikowano 16-02-2016 21:28
Tu możesz zapoznać się z ustawą o działaczach opozycji antykomunistycznej i osobach represjonowanych z powodów politycznych
ipn.gov.pl/opozycja/ustawa
więcej »
Opublikowano 15-02-2016 21:11
Image and video hosting by TinyPic
Od 1 lutego 2016 r. osoby zainteresowane kontaktem z Panią Poseł Ewą Kozanecką wszelkie zapytania, pisma dotyczące spraw z obszaru powiatu inowrocławskiego mogą kierować za pośrednictwem Biura Oddziału Inowrocław NSZZ „Solidarność”: ul. Św. Mikołaja 25, Tel. 52 35 25 366, e-mail: solidarnosc.inowroclaw@op.pl
Na fot. poseł Ewa Kozanecka
więcej »

« poprzednia
1|2|...16|17|18|...|200|201|202
następna »