aktualnościzdjęciaRada Regionalna SIPmultimedialne archiwumwładzeProgram Adaptacyjność sukces przedsiębiorstwa
Czwartek, 02 kwietnia 2015
Imieniny: Franciszka, Malwiny, Władysława
Opublikowano 30-09-2014 21:00
Uroczystości 30-tej rocznicy śmierci błogosławionego ks. Jerzego we Włocławku w dniu 18 pażdziernika 2014r. będą miały następujący przebieg:
* godz. 14.00 mały parking na zaporze. Przejście procesji z udziałem pocztów sztandarowych do sanktuarium przy ul. Płockiej.
* godz. 14.50 powitanie gości i pocztów sztandarowych
* godz. 15.00 msza święta polowa z udziałem księży biskupów, transmitowana przez TV Trwam i TV Bydgoszcz.
* po mszy świętej składanie wiązanek kwiatów w kaplicy pod relikwiami ks. Jerzego.
 
Po mszy świętej poczęstunek dla związkowych delegacji na miejscu przy sanktuarium.
Z uwagi na remont zapory główne uroczystości będą przy sanktuarium na ul Płockiej 167 A
Parkingi dla autokarów przy Regionalnym Zakładzie Gospodarki Wodnej ul. Płocka. Parkingi dla samochodów osobowych wzdłuż ul. Płockiej od sanktuarium do ul. Duninowskiej.
 
Zaproszenia w najbliższym czasie zostaną wysłane do struktur regionalnych i branżowych  przez Urząd Marszałkowski w Toruniu.
 Informacja podana przez Janusza Dębczyńskiego wiceprzewodniczącego ZR Toruńsko-Włocławskiego NSZZ"S"
więcej »
Opublikowano 29-09-2014 20:45
  Słynny niczym wirus ebola dyrektor inowrocławskiego sanatorium (firma stanowi własność samorządu województwa) Adam Skowroński powiadomił związki zawodowe, że ma zamiar dyscyplinarnie rozwiązać umowę o pracę z ... przewodniczącym kz NSZZ "Solidarność". Nie, nie tam żeby przewodniczący był jakąś świętą krową, której nie można dotknąć, a nawet w uzasadnionym wypadku wyrzucić na zbitą twarz (pretekstem takiego rodzaju wypowiedzenia jest podobno jakaś skarga klientki sanatorium), ale tu mamy do czynienia z pewną swoistą recydywą złej, nienawistnej woli.
   Przypomnę, że konflikt eksplodował gdy jedna z pracownic firmy, którą kieruje Skowroński popełniła samobójstwo. Zdaniem wielu pracowników nienormalna atmosfera w pracy i potworny mobbing ze strony dyrektora miał olbrzymi wpływ na tak desperacki czyn. Ponieważ firma jest własnością samorządu województwa - regionalna Solidarność wielokrotnie interweniowała u marszałka województwa Piotra Całbeckiego aby coś zrobił z tym typem, jednak wiele rozmów; bezpośrednich i przez pośredników nic nie dało. Nawet miażdżące wyniki kontroli Państwowej Inspekcji Pracy wykazujące mobbing na niebotyczną skalę poskutkowały jedynie jakimiś mało istotnymi (żeby nie użyć - pozornymi) posunięciami marszałka. W tym czasie Skowroński chwalił się, że ma znajomości i jest nie do ruszenia. Faktycznie! Nie ruszyło go nawet zorganizowanie manifestacji pod oknami marszałka województwa, zresztą sam pozwał do sądu przewodniczącego ZR Jacka Żurawskiego i przewodniczącego KZ NSZZ"S" Dariusza Wabiszewskiego. Oskarżył ich o ... zniesławienie (proces się toczy). W tzw. międzyczasie stosował wobec związkowców "zasady specjalne": nie przydzielał premii w należytej wysokości (albo wcale), dyskryminował przy kolejnych regulacjach płacowych itd., zaś szef zakładowej "S" był bez przerwy na jego celowniku. Dotąd co najmniej dwu- trzykrotnie próbował go zwolnić. ta próba jest kolejna.
     W Radzie Oddziału "S" Inowrocław zawrzało. Wielu zapowiedziało, że będzie się domagać podjęcia wobec Skowrońskiego najostrzejszych środków protestu jakimi dysponuje związek. Wygląda więc na to, że wkrótce konflikt rozpali się na nowo. A wystarczyłaby jedna decyzja marszałka województwa...
więcej »
Opublikowano 28-09-2014 21:02
Pięćdziesiąta trzecia sesja sejmiku czwartej kadencji odbędzie się w najbliższy poniedziałek (29 września). To co nas związkowców najbardziej interesuje, to przedstawienie radnym projektu uchwały w sprawie „Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla województwa kujawsko-pomorskiego”.
„Plan zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla województwa kujawsko-pomorskiego” opracowany został przez zespół składający się z pracowników Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy w ramach Fundacji Rozwój UTP. Szczegóły w załączniku do porządku obrad. Nas interesuje jaka ranga zostanie nadana w tym projekcie lokalnym firmom transportowym - głównie Kujawsko Pomorskiemu Transportowi Samochodowemu, gdzie mamy wielu związkowców. Liczymy, że radni w swej dyskusji wezmą pod uwagę liczne propozycje korekt, zwłaszcza tych mówiących o kontynuowaniu przewozów powiatowych.
Będzie to prawdopodobnie ostatnia sesja Sejmiku Województwa w tej kadencji.
więcej »
Opublikowano 28-09-2014 20:33
    W dniu 24 września 2014r. krótko przed północą Związki Zawodowe Działające w Soda Polska Ciech S.A. po długich negocjacjach podpisały z Prezesem Zarządu porozumienie regulujące sytuację pracowników w Spółce przez najbliższe 36 miesięcy . Podpisane porozumienie zakłada Zawieszenie na okres 36 miesięcy procedury Zwolnień Grupowych począwszy od dnia 25.09.2014r.
Przewiduje jedynie po stronie pracodawcy możliwość stosowania wypowiedzeń zmieniających przy założeniu utrzymania miejsc pracy .
   Pracodawca zobowiązał się utrzymać w pracy osoby którym wręczono wypowiedzenie a które nabędą uprawnienia do świadczenia emerytalnego w okresie 12 miesięcy.
  Porozumienie ustala przyznanie wszystkim pracownikom w miesiącu październiku średnio 500 zł na zatrudnionego i 1500 zł średnio na święta Bożego Narodzenia wypłacone jednorazowo z zasobów Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych .
Nadto począwszy od 1 września pracodawca zobowiązał się podnieść minimalne wynagrodzenie w spółce do kwoty 2000 zł brutto, co obejmie około 75 pracowników naszej Spółki.
   Z całą pewnością Związki Zawodowe stwierdzają , iż porozumienie to jest najbardziej optymalnym jakie można było wynegocjować mając na uwadze obronę 155 miejsc pracy za którymi stoją konkretne osoby.
            Związki Zawodowe działające w Soda Polska Ciech S.A.
  
Wielu uważnych obserwatorów i uczestników ostatnich wydarzeń w inowrocławskiej Sodzie zauważa, że włączenie w proces mediacji szefa KK Piotra Dudy znacznie ułatwiło osiągnięcie porozumienia. Tak, czy inaczej chyba wszyscy odetchnęli - jeden konflikt w regionie mniej...
więcej »
Opublikowano 25-09-2014 16:36
"Tak w skrócie: Ze skierowaniem z PUP udałem się do przyszłego pracodawcy....
Nadmienię, że zostałem zaatakowany słownie za pierwszym razem tylko dlatego, ze Pan nie rozumiał, iż PUP wydaje 2 skierowania z czego jedno dla siebie zostawia a drugie daje dla pracodawcy. To był powód potraktowania mnie jak śmiecia i wyzywania od debili, ch***w, skur****ów........ uwłaczano mi używając łaciny podwórkowej.. i wyrzucono za drzwi wykrzykując "spier****" tylko dlatego, że domagałem się zwrotu dokumentów, które muszę oddać Urzędowi Pracy. Po wykonanym tel do PUP i przedstawieniu całej sytuacji wróciłem się do "życzliwego zrównoważonego" Pana tym razem już włączając dyktafon w tel. ponieważ jego zachowanie było bardzo agresywne nie wiedzieć czemu. Był do tego stopnia nieobliczalny, że można było spodziewać się wszystkiego, więc wolałem się na wszelki wypadek "ubezpieczyć". Wizyta parę minut później wyglądała tak jak słyszycie. Najpierw łagodnie a potem agresja wobec mnie. Papierów nie oddał. Udałem się do dyrektora PUP i na komendę zgłosić całą chorą sytuację. Dzięki pomocy policjantów odzyskałem dokumenty.
    Nie mniej jednak stosowne pismo z "rekrutacji" dostarczę z samego rana do Dyrektora PUP w Brodnicy (tak jak mi kazał) w którym to ze szczegółami opisałem całe zajście i potraktowanie przez potencjalnego pracodawcę osoby bezrobotnej ubiegającej się o pracę.....  Oceńcie to sami......." 
Uważnie posłuchajcie. Nagranie nie jest długie.
więcej »
Opublikowano 24-09-2014 20:17
W Enerdze mnożą się procesy sądowe, które wytaczają zwalniani pracownicy.
Zarządzający Energą doszli do wniosku, że mogą bezkarnie łamać ustalenia Umowy Społecznej, gdyż pracownik jest tchórzliwy i nie pójdzie do sądu bronić swych praw. Sądzą, że konieczność wpłacenia „wadium” sądowego zablokuje pracowników, a ponadto wystraszą ich super kancelarie prawne, na które mogą pozwolić sobie pracodawcy z Energi. Jednakże życie lubi zaskakiwać bo okazuje się, że Polacy w dalszym ciągu potrafią zawalczyć o swoje. Wygląda to już na totalne lanie. W ostatnim czasie dwa kolejne procesy zakończyły się przywróceniem do pracy. Na dniach ruszą procesy pracowników EOiS-u, w przygotowaniu są pozwy przeciw ENVIE, Ekotrade, Oświetleniu, Operatorowi. Po ostatnim zamachu na ludzi ze „wsparcia” w centrali Operatora to pozwy pójdą w dziesiątki. Co na to łamacze prawa z giełdowej spółki Energa ? ? ?
więcej »
Opublikowano 24-09-2014 19:15

Protestujący górnicy przekazali petycję przedstawicielowi rząduW środę od godz. 4 około 200-osobowa grupa górników zablokowała polsko-rosyjskie przejście kolejowe w Braniewie. Protestujący podkreślają, że to akcja "obywatelskiego sprzeciwu wobec nadmiernego importu węgla z Rosji". Ich zdaniem rosnący import rosyjskiego surowca jest jedną z głównych przyczyn dramatycznej sytuacji w polskim górnictwie. Jak tłumaczył Stanisław Kłysz wiceprzewodniczący sekcji krajowej węgla kamiennego Solidarności, akcja ma uniemożliwić wjazd do Polski transportu węgla z Rosji. Związkowcy zajęli pięć torów, a służby kolejowe wstrzymały ruch pociągów. - Możemy blokować przejście nawet do końca tygodnia, chcemy zwrócić uwagę na to, że do kraju wpuszczany jest tańszy węgiel, że nikt się nie interesuje tak potężną branżą, jaką jest górnictwo i przez to zabezpieczeniem energetycznym kraju - podkreślił Kłysz. To akcja obywatelskiego sprzeciwu wobec nadmiernego importu węgla z Rosji - wyjaśnia szef śląsko- dąbrowskiej Solidarności. Dominik Kolorz przypomniał, że już w kwietniu, gdy rząd rozmawiał z górnikami o problemach branży, związkowcy zapowiadali że wezmą sprawy w swoje ręce. - Obiecano nam wprowadzić koncesje na węgiel, obiecano nam wprowadzić certyfikaty, nic z tych rzeczy nie zostało wykonanych - mówił Dominik Kolorz.

więcej »
Opublikowano 24-09-2014 18:55
solidarnośćJak dziś ustalili członkowie Prezydium ZR - najbliższe posiedzenie Zarządu Regionu odbędzie się w dniu 3 października 2014r. Podczas obrad, oprócz stałych punktów obrad (sprawozdania) ma być poruszona sytuacja pracowników w firmach objętych akcją protestu (głównie firmy chemiczne + KPTS). Przedstawione będą też postępy w realizacji programu unijnego i zadania na przyszłość w tej sprawie. Omówione też będą założenia programowe na Krajowy Zjazd Delegatów, jaki odbędzie się w dniach 8-9 października w Bielsku Białej.
Na fot. poprzedni i obecny szef Regionu (gospodarz KZD) Podbeskidzie ( Marcin Tyrna (z lewej) i Marek Bogusz.
więcej »
Opublikowano 17-09-2014 22:16

Koleżanki i Koledzy,

20 września w Częstochowie,  w imieniu Komisji Krajowej NSZZ “Solidarność”, składane będą kwiaty u stóp pomnika naszego patrona bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Wszystkich, którzy w tym czasie będą już obecni w Częstochowie serdecznie zapraszamy na godz. 17. 00 u zbiegu ulic ks. Jerzego Popiełuszki i Alei Sienkiewicza.

Pozdrawiam serdecznie

Ewa Zydorek

więcej »

« poprzednia
1|2|...16|17|18|...|159|160|161
następna »