aktualnościzdjęciaRada Regionalna SIPmultimedialne archiwumwładzeOferta wycieczkiProgram Adaptacyjność sukces przedsiębiorstwa
Piątek, 29 kwietnia 2016
Imieniny: Hugona, Piotra, Roberty
Opublikowano 18-08-2015 21:30
 
więcej »
Opublikowano 18-08-2015 20:56
 
więcej »
Opublikowano 18-08-2015 20:49
Znalezione obrazy dla zapytania Solidarnośc pokoleń„Solidarność pokoleń” – Festyn rodzinny na 35–lecie powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” 29 sierpnia – teren Stoczni Gdańsk – start godz. 15:00
Więcej: http://www.solidarnosc.org.pl/solidarnosc-pokolen  

PROGRAM (sczegóły na plakacie):

Godz. 14.15 - Manifestacja przed Pomnikiem Poległych Stoczniowców

Godz. 15.00-19.00 - Scena Piknikowa

Godz. 19.30-21.30 - Koncert “My Naród” 

Godz. 22.00-23.30 - Gwiazda wieczoru: Chris de Burgh


więcej »
Opublikowano 16-08-2015 20:21
Image and video hosting by TinyPic
A propos publikowanego już zdjęcia Rodzinki Radwańskich, zobaczcie to;  ten Gość w środku to nasz skarbnik Mariusz Kawczyński (znany miłośnik tenisa ziemnego), a dziewczyny to oczywiście siostry Radwańskie. 
więcej »
Opublikowano 16-08-2015 19:56
Image and video hosting by TinyPic
   W bardzo upalnym 21.Międzynarodowym Maratonie Solidarności w Gdańsku w ścisłej czołówce uplasował się zawodnik z Inowrocławia Marcin Gralak zajął wysokie 36 miejsce w kategorii OPEN i z czasem 3.13,03 min oraz 7 miejsce w klasyfikacji członków NSZZ Solidarność. Należy dodać że kolega który reprezentuję KZ NSZZ OSiR Inowrocław uzyskał to w debiucie w tym królewski dystansie maratonu. Jednocześnie dodał: "że dzięki wspaniałej współpracy z koleżanką ze Sztumu Małgorzatą Tuwalską, która zajęła bardzo wysokie piąte miejsce wśród kobiet i była najlepsza z Polek z czasem 3.12,35 min. uzyskałem ten satysfakcjonujący rezultat -".Och te kobiety, gdyby nie one......ale tak poważnie to liczy się dobra zabawa, pomoc i przezwyciężanie własnych słabości, pomimo rywalizacji sportowej ale zawsze w duchu fair play. Ogromne gratulacje za osiągnięcie i wynik oraz doskonałą promocję dla naszego Regionu.
    Bieg ten wygrał reprezentant Kenii Joel Maina Mwangi w czasie 2.28,38 min., a wśród kobiet jego rodaczka Gladys Jepkurui Biwott uzyskując czas 2.42,37 min.  Na starcie stanęło 806 zawodników i zawodniczek a ukończyło 722.
Fot. Chyba większość z Was poznaje tego faceta w okularach - to nasz "Iron Man" z Inowrocławia Marcin Gralak
więcej »
Opublikowano 16-08-2015 19:56
Wydarzenia sierpnia 1920 roku dotyczą także naszego regionu, że przypomnę tylko dramatyczną obronę Włocławka, ale takich miejsc jest więcej. 15 sierpnia 1920 roku, mimo oporu Straży Obywatelskiej i nowo sformowanych kompanii wojska bolszewicy zajęli Brodnicę. Okupowali miasto do 18 sierpnia, gdy spadła na nich ofensywa wojsk polskich wyprowadzona spod Jabłonowa Pomorskiego. Zobaczcie film.
więcej »
Opublikowano 12-08-2015 21:58
Agnieszka, Urszula i Piotr (ojciec) Radwańcy. Ojciec naszych znakomitych tenisistek Agnieszki i Urszuli - Piotr Radwański może zostać kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Senatu. informuje „Dziennik Polski”. Radwański należał do honorowego komitetu poparcia Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich.
  Wciągnięcie Piotra Radwańskiego na listę PiS zaproponował były minister sprawiedliwości Jarosława Gowin. Ojciec słynnych tenisistek od lat jest znany z prawicowych sympatii i należał do honorowego komitetu poparcia Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich. Radwański musiałby się zmierzyć w Krakowie z politykami PO: senatorem Bogdanem Klichem i posłem Jerzym Fedorowiczem, który chce Sejm zamienić na Senat.
     Choć PiS jeszcze nie podał oficcjalnie kandydatów na listach wyborczych to ze znanych osób wymieniana jest Anna Anders, córka naczelnego wodza Polskich Sił Zbrojnych gen. Władysława Andersa, która prawdopodobnie będzie kandydować do Senatu z listy PiS na warszawskim Żoliborzu. Z PiS do Senatu ma również wystartować Konstanty Radziwiłł, były prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, który jest wnukiem Konstantego Mikołaja Radziwiłła, który był kiedyś właścicielem Zegrza.
więcej »
Opublikowano 11-08-2015 22:00
- To referendum może być wielką kompromitacją polskiej demokracji, zawinioną przez polityków, a nie przez społeczeństwo, jeżeli faktycznie nie będą dopisane pytania dotyczące wieku emerytalnego, sześciolatków i Lasów Państwowych, to faktycznie frekwencja może być tragiczna. Przy wieku emerytalnym podpisało się 3,5 mln obywateli naszego kraju. Jestem przekonany, że ci obywatele wzięliby udział w tym referendum, bo chcieliby się wypowiedzieć na bardzo ważne tematy dla nich. Dlatego zwracam się z prośbą i apelem do pana prezydenta Andrzeja Dudy, aby pochylił się nad naszym wnioskiem i zaproponował dopisanie tych pytań do tego referendum – podkreśla szef „Solidarności” Piotr Duda.
więcej »
Opublikowano 10-08-2015 21:13
Image and video hosting by TinyPic
Dziś (10 sierpnia) pożegnaliśmy na cmentarzu w Brodnicy członka komisji zakładowej NSZZ "S" Kujawsko-Pomorskiego Transportu Samochodowego Zbyszka Głów. Był kierowcą autobusu, znakomitym kierowcą Przez trzydzieści parę lat pełnił ten zawód, z czego 32 lata w brodnickim PKS. Zjechał właściwie całą Europę. Nie bał się nowych wyzwań, trudnych szlaków, pułapek czyhających w pajęczynach ulic wielkich miast, zmian ruchu, awarii. Kiwał na to ręką: „Eeee tam, na pewno damy radę” i ruszał w drogę, a zawodowe szczęście zaraz za nim. Wprost zarażał optymizmem, wierzył w swojego Dobrego Anioła, który miał razem z nim prowadzić samochód.
    Lubił ludzi, których woził. Jeśli go nie znali, to szybko nabierali pewności, że pojazdem którym podróżują kieruje znakomity profesjonalista, do tego uczynny, dyskretny, tryskający dobrym humorem, ale mimo to nikt nie miał wątpliwości, że w autobusie tylko on jest szefem. Skupiony na prowadzeniu, doskonale wiedział co się dzieje za nim. Miał błyskotliwą intuicję.
      Poznaliśmy się wiele lat temu, wspólnie działając w NSZZ ”Solidarność”, do którego to związku Zbyszek zapisał się i pozostał mu wierny do końca. Tu, podczas działalności społecznej ujawniła się jego niesamowita wręcz lojalność wobec grupy. Widziałem dobrze, że jako członek zarządu komisji zakładowej PKS czasem świadomie rezygnował z upartego podbijania interesów wąskiej branży, na rzecz wspólnego dobra współpracowników, choć dla niego dużo mniejszego niż gdyby się uparł. Do polityki się nie mieszał, chyba średnio ją lubił, a mimo to czuł, że czasem trzeba i w tej dziedzinie zaznaczyć swoją obecność, zwłaszcza, gdy dobierała się do jego miejsca pracy, a to było przecież jego pasją!
Sprawiał wrażenie, że nawet zmęczenie i to nieustanne napięcie, odpowiedzialność za wiezionych przez siebie pasażerów też go motywuje.
    Aż tu pewnego słonecznego dnia jego Anioł Stróż gdzieś się zawieruszył i Zbyszek sam uznał, że ta ziemska droga powinna się zakończyć. Naturalne, że pytamy - dlaczego? Wiemy jednak, iż żadnej poczciwej odpowiedzi nie wydedukujemy, bo tylko on ją zna. Żegnaj przyjacielu. Zostaniesz w fajnych wspomnieniach. Niech Dobry Bóg twoje uczciwe, pracowite życie łaskawie oceni. Rodzinie składamy wyrazy najgłębszego współczucia - W imieniu kolegów, związkowców z NSZZ "Solidarność" - Piotr Grążawski.
więcej »

« poprzednia
1|2|...16|17|18|...|186|187|188
następna »