aktualnościzdjęciaRada Regionalna SIPmultimedialne archiwumwładzeOferta wycieczki, przewozu osóbProgram
Wtorek, 30 09 2014
Imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery
Opublikowano 23-05-2014 21:00
Deklaracja Prof. Andrzeja Zybertowicza.
Cytat z deklaracji!!!
"Deklaruję, iż do czasu, aż polskim rolnikom nie zostaną przyznane dopłaty na poziomie krajów "starej Unii", połowę swoich diet przeznaczę na stypendia dla najbardziej utalentowanych młodych osób ze środowisk wiejskich mojego regionu. Konkretnie łączę w ten sposób jeden z punktów mojego programu wyborczego, z pomyślnością naszego regionu."
Fot. Środowa konwencja profesora w toruńskim Dworze Artusa przyciągnęła tłumy jego zwolenników.
Foto relacja z KONWENCJI!
więcej »
Opublikowano 23-05-2014 19:24
Gorąco jak w lato, a do tego wybory - u wielu też podnoszące temperaturę. Niech schłodzi nas włocławski zespół ARSENAŁ w najnowszym klipie (utwór własnej kompozycji!) - "Zimowe spojrzenie"... Zwróćcie uwagę jak fajnie, rasowo chodzą gitary...
Piotr Grążawski
więcej »
Opublikowano 23-05-2014 19:20
APEL ZARZĄDU REGIONU TORUŃSKO-WŁOCŁAWSKIEGO NSZZ"SOLIDARNOŚĆ"
 
Zarząd Regionu Toruńsko-Włocławskiego NSZZ "Solidarność" zwraca się z apelem do członków i sympatyków "Solidarności" o czynny udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 25 maja 2014rJednocześnie zachęcamy Was do zapoznania się z kampanią społeczną NSZZ"Solidarność"pokazującą prawdziwe oblicze i dokonania niektórych kandydatów na eurodeputowanych w szczególności z koalicji rządowej PO-PSL oraz Twojego Ruchu.
     O szczegółach można dowiedzieć się ze strony www.sprawdzampolityka.pl/ Nie dajemy się nabrać na puste obietnice tych, którzy przedłużyli nam wiek emerytalny wprowadzili masowe umowy.śmieciowe nie chcą podwyżek płac i różnych świadczeń należnych społeczeństwu, doprowadzili do masowej emigracji młodego pokolenia.
     Wybierzmy ludzi, którzy nie będą bezwolnymi klakierami dla możnych kierujących Unią Europejską. Postawmy na ludzi prawych i sprawiedliwych, którzy na pierwszym miejscu stawiają Polskę i interes własnego narodu.
Nie bądźmy bierni. Od naszej postawy i głosu zależy nasza przyszłość oraz los następnych pokoleń.
 
Uchwalono 6 maja 2014 podczas obrad ZR w Chełmży
więcej »
Opublikowano 23-05-2014 18:34
Janusz Piechociński gościł wczoraj w rozwijających się zakładach w Bydgoszczy, Świeciu, Toruniu, Łysomicach, Frydrychowie oraz Brodnicy. Podczas wizyty w brodnickich zakładach  "Vorwerk" (produkujących m.in. gumowe detale samochodowe do najlepszych marek) z Januszem Piechocińskim długo rozmawiał dyrektor Michał Kowarski. Fabrykę pokazywał osobiście Hans-Henning Naefe. W zakładzie pojawili się również samorządowcy, m.in.: burmistrz Brodnicy Jarosław Radacz i starosta brodnicki Piotr Boiński (PSL). Wicepremier przed kamerami zaliczył wpadkę. - Cieszę się, że tutaj w Jabłonowie... - powiedział przed kamerami TVP i dalej gadał jakby nie wiedział, gdzie jest.
 
Jabłonowo leży 20 km pod Brodnicy, jest wielkości jednej dzielnicy Brodnicy i oprócz pałacu Działyńskich, pustego dworca PKP i paru domów, Oddziału Terenowego PSL - nic więcej tam nie ma...
Fot Paweł Kędzia "Nowości"
więcej »
Opublikowano 23-05-2014 18:27
 
więcej »
Opublikowano 22-05-2014 20:56
Trwają przygotowania do Walnego Zebrania Delegatów Regionu. Ponad 150 delegatów powinno spotkać się 30 maja w sali Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, a by wybrać nowe władze na kadencję 2014- 2018. Jak zwykle - największe emocje budzi wybór przewodniczącego Zarządu Regionu. Dotąd oficjalnie nie zgłosił się żaden kandydat, co jednak nie znaczy, że takich nie będzie. Z pewnością żelaznym kandydatem jest obecny przewodniczący ZR Jacek Żurawski, jednak czy to typowanie się potwierdzi i czy będzie miał konkurencję okaże się pewnie dopiero podczas jednego z pierwszych punktów WZD - "Zgłaszanie kandydatur na funkcję przewodniczącego Zarządu Regionu Toruńsko-Włocławskiego. 
 Fot. - Tak zwana "Kaplica", gdzie urzęduje przewodniczący ZR, prawdopodobnie pod koniec średniowiecza rzeczywiście była prywatna kaplicą mieszczańską. Na jej ścianach zachowały się wspaniałe freski pochodzące z końca XV wieku.
Image and video hosting by TinyPic
więcej »
Opublikowano 22-05-2014 20:26
 
więcej »
Opublikowano 20-05-2014 16:36
Naszą redakcję odwiedził miły gość - redaktor naczelny "Tygodnika Solidarność" Jerzy Kłosiński. Tematem rozmów były bieżące sprawy Regionu Toruńsko-Włocławskiego i współpraca co do ich przedstawiania w mediach. Dyskutowano też różne kwestie związane z informacją w związku, a także możliwości przygotowania kadry w nowej, zbliżającej się kadencji (odpowiednia tematyka szkoleń jakie by można proponować zarządom regionów pod rozwagę). Chodzi oczywiście o kadrę współpracowników mediów związkowych: dziennikarzy, fotografów, filmowców, informatyków mediów itp.
 Fot. Jerzyego Kłosińskiego zainteresował jeden z proporczyków brodnickiej Solidarności
Image and video hosting by TinyPic
więcej »
Opublikowano 20-05-2014 16:36
    W poniedziałek sejmik województwa zgodził się zmienić budżet i przeznaczyć 3 mln zł na pożyczkę dla spółki Kujawsko Pomorski Transport Samochodowy (firma powstała z połączenia dawnych PKS-ów we Włocławku, Brodnicy, Inowrocławiu i Lipnie). Województwo za darmo dostało je od skarbu państwa pod koniec 2010 r., w kwietniu 2012 wszystkie połączyły się w jedną spółkę z siedzibą we Włocławku. Od początku przedsiębiorstwem kierowali ludzie marszałka województwa Piotra Całbeckiego (Platforma Obywatelska), którzy jak się okazało mieli co najmniej mgliste pojęcie o zarządzaniu biznesem transportowym. Sztandarowym przykładem jest tu sam były prezes (niedawno odwołany) Marek Błaszkiewicz - były burmistrz Rypina, z wykształcenia historyk. Temu, za całe kompetencje wystarczyła legitymacja przynależności do PO, zaś jego zastępcy Andrzejowi Wasielewskiemu - absolwentowi pedagogiki - legitymacja PSL. Kolejni członkowie rad nadzorczych posiadali mniej więcej podobne kwalifikacje... No i efekt tego jest dość opłakany. W 2011 r. straty KPTS wyniosły przeszło 3,5 mln zł, w 2012 już prawie 4 mln zł, wynik za 2013 r. ma być ogłoszony w najbliższych tygodniach. Nieruchomości KPTS są obciążone hipotekami, a część autobusów (tych lepszych) zastawiona. Do tego dochodzi afera ze sprzedażą terenu dworca w Brodnicy, który wbrew przepisom został zbyty w drodze bezprzetargowej (Solidarność wniosła do prokuratury o zbadanie sprawy). Aktualnie prezesem jest Tomasz Fica, który do firmy został "ściągnięty" od konkurencji, czyli z Arriva Bus. Ten, po miesiącu urzędowania wypowiedział układ zbiorowy pracy i najwyraźniej ma zamiar nie tylko ściąć i tak małe pensje pracowników, lecz ograniczyć zatrudnienie.
     W odczuciu pracowników koalicyjni radni sejmiku samorządowego nie chcą rzetelnie przyczynić się do ratowania firmy (trzeba by przedtem dużo poczytać dokumentów), ponieważ w obecnej sytuacji 3 mln. zł pożyczki pozwoli jedynie "opędzić" najpilniejsze długi powstałe na skutek nieudolnego zarządzania. Zresztą wołanie radnego Wojciecha Jaranowskiego (PiS) - "3 mln zł będzie kroplą w morzu potrzeb i nie pomoże tej spółce. Czy nie ma możliwości zwiększenia tej kwoty do 10 mln zł?!" - pozostało bez echa.  Podobnie jak uwagi radnego Stanisława Pawlaka (SLD) - Kto uderzy się w piersi i powie, "tak, zawiniliśmy, bo za długo trzymaliśmy ten zarząd"? ...
 
    Nikt się nie uderzył. Radni sprawdzili na koncie, czy wpłynęła wypasiona dietka, wsiedli do swoich fur i rozjechali się do domów. Wszak piękna wiosna idzie, nieprawdaż?!
Piotr Grążawski
więcej »

« poprzednia
1|2|...16|17|18|...|142|143|144
następna »