aktualnościzdjęciaRada Regionalna SIPmultimedialne archiwumwładzeOferta wycieczki, przewozu osóbProgram
Niedziela, 21 grudnia 2014
Imieniny: Honoraty, Seweryny, Tomasza
Opublikowano 17-09-2012 13:05

Od dziwacznego nieporozumienia na Cmentarzu Centralnym w Gdańsku odbyła się ekshumacja ciała, które spoczywa w grobie śp. Anny Walentynowicz. Pracownice sanepidu poczatkowo nie zostały wpuszczone na cmentarz!
     Czynność rozpoczęła się z dwu i pół godzinnym opóźnieniem, bo... szukano przedstawicieli sanepidu. Tymczasem dwie kobiety z sanepidu – jak relacjonują świadkowie ekshumacji –były wśród osób, których policja i żandarmeria wojskowa nie wpuściły na cmentarz.  Przed cmentarzem zebrała się okolo 30 osobowa grupa osób, a wśród nich byli m.in. działacze dawnej opozycj działacze opozycyjnie Joanna i Andrzej Gwiazdowie, Krzysztof Wyszkowski, autor książki o Annie Walentynowicz Sławomir Cenckiewicz, oraz posłanki PiSu Dorota Arciszewskia Mielewczyk i Anna Fotyga
 Ostatecznie ekshumacja rozpoczęła się o godzinie 5:00. "Taki chaos i opóźnienie to oczywisty skandal" – powiedziała Adrainna Garnik. Szczątki ciała będą badane w Instytucie Medycyny Sądowej w Bydgoszczy. Zespołowi sekcyjnemu będzie przewodzić prof. Barbara Świątek - ta sama, która po sekcji zwłok Stanisława Pyjasa orzekła, że jest on winny swojej śmierci, ponieważ spadł ze schodów.... Prokuratura Wojskowa nie zgodziła się na uczestnictwo w badaniach światowej klasy eksperta dr. Michaela Badena, podobnie jak nie wyrażono zgody na wszystkie fachowe badania. Chodzi m.in. o dokonanie badania zwłok za pomocą radiografii i USG. Prokuratura narzuciła użycie tylko jednego urządzenia diagnostyki obrazowej.
.
Ostatecznie ekshumacja rozpoczęła się o godzinie 5:00. "Taki chaos i opóźnienie to oczywisty skandal" – powiedziała Adrainna Garnik. Szczątki ciała będą badane w Instytucie Medycyny Sądowej w Bydgoszczy. Zespołowi sekcyjnemu będzie przewodzić prof. Barbara Świątek - ta sama, która po sekcji zwłok Stanisława Pyjasa orzekła, że jest on winny swojej śmierci, ponieważ spadł ze schodów.... Prokuratura Wojskowa nie zgodziła się na uczestnictwo w badaniach światowej klasy eksperta dr. Michaela Badena, podobnie jak nie wyrażono zgody na wszystkie fachowe badania. Chodzi m.in. o dokonanie badania zwłok za pomocą radiografii i USG. Prokuratura narzuciła użycie tylko jednego urządzenia diagnostyki obrazowej.
O bajzlu i procedurach związanych z ekshumacją śp. Anny Walentynowicz oraz wydarzeniach na cmentarzu w Gdańsku portal Stefczyk.info rozmawia z Piotrem Walentynowiczem, wnukiem legendarnej działaczki "Solidarności" - www.stefczyk.info/publicystyka/opinie/walentynowicz-panuje-tu-spory-balagan
więcej »
Opublikowano 16-09-2012 19:26
Polski świat pracy na Jasnej Górze

(16.09.2012) Polski pracownik i polskImage and video hosting by TinyPica praca umiera – mówił podczas jubileuszowej Pielgrzymce Ludzi Pracy, przewodniczący „Solidarności” Piotr Duda. "Jasnogórska Matko naucz nas kochać Kościół, który jest naszym domem" - pod tym hasłem w Częstochowie odbyła się jubileuszowa XXX Pielgrzymka Ludzi Pracy. Dwudniowa pielgrzymka „Solidarności” w tym roku współorganizowana była przez Region Dolny Śląsk. Nie zawiedli pielgrzymi, którzy już od soboty zbierali się na Jasnej Górze. 

Kulminacyjnym punktem obchodów była Msza św koncelebrowana w niedzielne przedpołudnie pod przewodnictwem Henryka kardynała Gulbinowicza. Mszę poprzedził koncert orkiestry i chóru Filharmonii Wrocławskiej oraz przemówienie przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Piotra Dudy.

Więcej tu - www.solidarnosc.org.pl/pl/aktualnosci/30-pielgrzymka-ludzi-pracy.html

więcej »
Opublikowano 16-09-2012 19:23
"Obniżyć wiek emerytalny dla kobiet do 50 lat, a dla mężczyzn do lat 55 lub [zaliczyć] przepracowanie w PRL 30 lat dla kobiet i 35 lat dla mężczyzn bez względu na wiek."
więcej »
Opublikowano 16-09-2012 17:40

   1 września 1939r, las koło miejscowości Krojanty, niedaleko Chojnic, w pobliżu ówczesnej polskiej granicy z Niemcami. Zbliżała się godz. 1845. Do dowódcy 18 Pułku Ułanów Pomorskich z Grudziądza płk Kazimierza Mastelarza dotarł właśnie meldunek od posuwającego sięImage and video hosting by TinyPic w szpicy całej grupy manewrowej ppor. Kazimierza Uranowicza – Około półtora kilometra przed nami, na polanę między Krojantami, a Nową Cerkwią, przy szosie do Chojnic wychodzi niemiecka piechota, w sile kilkuset ludzi. Pułkownik Mastalerz nawet nie musiał patrzeć na mapę, doskonale znał te przygraniczne tereny. Błyskawicznie zorientował się, że Niemcy prawdopodobnie nie wiedzą o marszu jego grupy manewrowej, bo zasłania ją las. Musiał też przewidzieć, że za chwilę straci moment zaskoczenia, gdy posuwające się szosą wrogie czołówki natkną się na blokujący ją 4 szwadron, lub operujący w rejonie Nowej Cerkwi 3 szwadron jego Pułku. „Zsadzenie” ułanów z koni i zorganizowanie – zgodnie z regulaminem – pieszego natarcia mogło by zająć też dużo cennego czasu. Pozostało jedno- szarża.

 Jeżeli chcesz przeczytać całość, wejdź w zakładkę "POMORZE KUJAWY różne artykuły (po lewej, u dołu)
więcej »
Opublikowano 15-09-2012 20:57
   Tegoroczne Walne Zebranie Delegatów Regionu będzie miało miejsce w październiku i prawdopodobnie w Inowrocławiu. Prezydium Zarządu Regionu rozpatrywało różne miejsca w Toruniu, jednak trudno znaleźć takie, które by jednocześnie spełniło trzy warunki: odpowiednio pojemne, o dobrym standardzie, o dobrej (niskiej) cenie. Pojawiła się pewna oferta z Inowrocławia. Już raz to miasto gościło delegatów Regionu i wszystko odbyło się przy doskonałej organizacji.
Dość późny termin (poprzednie odbywały się niemal latem) wynika z decyzji Zarządu Regionu, który planując WZD wziął pod uwagę rozmaite okoliczności, a wśród nich nie tylko różne związkowe wydarzenia, jakie miały miejsce późną wiosną, lecz także ... sportowe: piłkarskie Euro i olimpiadę (wśród związkowców jest wielu kibiców i uprzedzali, żeby nie robić im dylematów). Walne Zebranie Delegatów będzie miało charakter roboczy i w związku z tym nie są przewidziane żadne spektakularne wystąpienia gości.
więcej »
Opublikowano 15-09-2012 20:03

Hasło tegorocznego Kongresu Kobiet (IV z kolei) akurat odbywającego się w Warszawie to "Aktywność, przedsiębiorczość, niezależność". Jest ono o tyle głupie, że szefem Rady Programowej Kongresu Kobiet jest Henryka Bochniarz, która w latach 70. i 80. wspierała "niezależność", działając w PZPR, i promowała "aktywność", pracując w  PRLowskim Instytucie Koniunktur i Cen. Zresztą my związkowcy znamy jej (i nie tylko jej, bo w kongresie bierze udział więcej takich gagatków) negatywne stanowisko wobec naszych różnych inicjatyw pro femina i niczego dobrego po tym zlocie nie możemy się spodziewać. W ubiegłym roku Kongres sformułował  około 200 postulatów. Zrealizowano... dwa z nich: ustawa żłobkowa oraz parytetowa, która gwarantuje paniom miejsca na listach wyborczych. Ustawa jest - żłobków nie ma, a o tych parytetach, to nawet wstyd pisać, bo jak to się ma do rzeczywistych problemów?
Jako redaktor strony zadam tylko trzy pytania - Gdzie wy baby- kongresiaczki byłyście, gdy PO, PSL i Palikociarnia podnosili wiek emerytalny kobiet o 7 lat?!! Gdzie byłyście, gdy na mocy tej samej bandyckiej ustawy rolniczkom wydłużono wiek emerytalny aż o 12 lat? Gdzie byłyście Baby Jagi, gdy rząd Tuska drastycznie obciął środki na aktywne zwalczanie bezrobocia?!! ..... Idźcie dalej pić kawę i wcinać kawior - nie zawracajcie kobietom głowy wydumanymi problemami, skoro nie zwracacie uwagi na podstawowe!

więcej »
Opublikowano 14-09-2012 21:48
   Co rzecz jasna wcale nas nie cieszy, ale dobre i to, skoro bezrobocie nie może spaść. "We wrześniu powinna mieć miejsce stabilizacja stopy bezrobocia na sierpniowym poziomie, szacowanym przez MPiPS na 12,4 proc., bądź może dojść do jej niewielkiego wzrostu" – twierdzi wiceminister pracy Jacek Męcina.  „Kluczowym miesiącem dla kształtowania się stopy bezrobocia będzie wrzesień. Wówczas okaże się, czy nasza interwencja związana z uwolnieniem środków z Funduszu Pracy okazała się skuteczna. Na pewno nie spodziewałbym się w tym miesiącu spadku bezrobocia. Możliwe jest wyhamowanie tego wzrostu z sierpnia, czyli stabilizacja bądź niewielki wzrost” – powiedział Męcina. Minister finansów wyraził w lipcu zgodę na przekazanie 500 mln zł z Funduszu Pracy na walkę z bezrobociem.Jeżeli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego w gospodarce, to na koniec roku stopa bezrobocia nie powinna być wyższa, niż 13 proc.” – powiedział Męcina. Resort pracy wstępnie szacuje, że stopa bezrobocia w sierpniu wyniosła 12,4 proc. wobec 12,3 proc. w lipcu.
więcej »
Opublikowano 14-09-2012 21:40
Premier Donald Tusk powiedział w piątek dziennikarzom, że musi szczegółowo zapoznać się z postulatami pielęgniarek. "Rozumiem potrzeby środowiska pielęgniarek, natomiast podwyżka płac pielęgniarek to nie jest decyzja, która będzie wynikała z negocjacji: pielęgniarki - premier. Trzeba zbadać każdy przypadek z osobna, ale mi nie zabraknie ani cierpliwości, ani serca, ani czasu, żeby z pielęgniarkami o ich problemach rozmawiać" - podkreślił Tusk.
więcej »
Opublikowano 13-09-2012 19:20
 
Image and video hosting by TinyPic
więcej »

« poprzednia
1|2|...112|113|114|...|150|151|152
następna »