aktualnościzdjęciaRada Regionalna SIPmultimedialne archiwumwładzeOferta wycieczki, przewozu osóbProgram
Poniedziałek, 26 stycznia 2015
Imieniny: Lutosława, Normy, Pauliny
Opublikowano 30-09-2012 18:08
 
więcej »
Opublikowano 30-09-2012 17:26
Image and video hosting by TinyPic
29.09.2012)  - Jesteśmy tu, jako ludzie „Solidarności” w imieniu tych, którzy nie mogą wykrzyczeć swojego sprzeciwu – mówił na Placu Zamkowym Piotr Duda. Tłumy demonstrantów uczestniczyło w marszu „Obudź się Polsko”, który zakończył się na Placu Zamkowym w Warszawie. Zbierający się już od godzin porannych tłum szczelnie wypełnił Plac Trzech Krzyży, gdzie odbyła się uroczysta msza św. której przewodniczył proboszcz warszawskiej parafii św. Augustyna ks. prałat Walenty Królak. Po uroczystości manifestanci przeszli na Plac Zamkowy, gdzie wystąpił Jarosław Kaczyński, Piotr Duda i Wojciech Reszczyński. - Te ogromne tłumy to jest siła. To oznacza, że Polska się przebudziła – rozpoczął lider PiS. - Przebrała się miarka, miara zła, którą mamy w Polsce – dodał. - Polacy są teraz eksploatowani przez tych, którzy nie uznają żadnych praw, prawo jest dla nich tylko narzędziem panowania. Demokracja staje się fikcją, a my nie chcemy fikcji, tylko demokracji. Chcemy prawa do prawdy, dlatego chcemy telewizji Trwam - mówił.
                                 naciśnij "więcej"
Na fot. Janusz Śniadek wśród posłów PiS (fot Piotr Grążawski)
Image and video hosting by TinyPic
więcej »
Opublikowano 28-09-2012 21:36
W Zakładzie Soda Polska Ciech S.A. w Inowrocławiu odbyła się dziś (28.09) pikieta związkowców z wszystkich działających tam związków zawodowych. Wysunięto szereg postulatów, a w tym cofnięcia decyzji wypowiedzenia zakładowego Układu Zbiorowego Pracy dla pracowników Sody, oraz w proteście przeciwko tworzeniu przez pracodawcę atmosfery zastraszania i niepokoju. Do sprawy wrócimy.
Image and video hosting by TinyPic
więcej »
Opublikowano 26-09-2012 20:59
Kilkuset samorządowców wybiera się jutro (27.09) pod Sejm z kartonami podpisów pod obywatelskim projektem zmian w dochodach JST. - Nie bierzemy ze sobą opon ale flagi naszych miast i gmin - zapowiadają organizatorzy akcji. Liczba podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o zmianie ustawy o dochodach JST (Jednostek Samorządu Terytorialnego) rośnie z dnia na dzień. Już teraz wiadomo, że będzie ich ponad 200 tys. Do Sejmu trafią 27 września. Zaniosą je tam samorządowcy, jako zwieńczenie akcji "Stawka większa niż 8 mld". Mimo, że projekt nie jest inicjatywą polityczną, mniejsze zaangażowanie w zbieranie podpisów pod projektem samorządowcy odnotowali w miejscowościach, w których u władzy jest PO.
więcej »
Opublikowano 26-09-2012 20:43
Wiceminister edukacji Maciej Jakubowski poinformował, że 9 października MEN przedstawi związkowcom i samorządowcom swoje propozycje zmian w Karcie nauczyciela, a do końca roku powinien być gotowy projekt nowelizacji. Wiceminister dodał, że resort chce oczyścić Kartę nauczyciela z "przepisów anachronicznych" i "przywilejów niepotrzebnych". Tak jak chociażby urlopy dla podratowana zdrowia. Takie wsparcie jest potrzebne nauczycielom, ale ten instrument nie funkcjonuje dobrze. Tu, jak twierdzi wiceminister, jest potrzeba szybkiego zareagowania, bo sporo kosztuje to narzędzie.
   Nooo...Gdy ten rząd weźmie się za "czyszczenie",  to z Karty Nauczyciela zostanie tylko karta - czysta karta. Duża ilośc nauczycieli pozostaje poza związkami zawodowymi. Na co liczą? Nie wiadomo. Jeżeli nauczycielstwo nie zorganizuje się w zdecydowanie większym stopniu niż dotychczas, to nie damy rady utrzymać korzystnych zapisów w tym szczególnym układzie zbiorowym, jakim jest Karta Nauczyciela.
więcej »
Opublikowano 26-09-2012 20:35
W skontrolowanych przez PIP firmach, w okresie styczeń-lipiec tego roku, wzrosła o 21 proc. liczba przypadków niewypłacania pensji pracownikom na czas w porównaniu do analogicznego okresu 2011 r. - wynika ze wstępnych danych Państwowej Inspekcji Pracy. Jak powiedziała rzecznik PIP Danuta Rutkowska, kwota zaległości wzrosła w tym czasie o 39 proc. wobec tego samego okresu 2011 r. Dodała, że łączna kwota niewypłaconych świadczeń wzrosła z blisko 81 mln zł w okresie styczeń-lipiec 2011 r. do ponad 112 mln zł w pierwszych siedmiu miesiącach br. Z danych zebranych przez inspektorów pracy wynika, że największe zaległości dotyczą firm, które zajmują się przetwórstwem przemysłowym. Tu niewypłacone świadczenia sięgają 51 mln zł. Z kolei w branży budowlanej zaległości wynoszą 20 mln zł.
więcej »
Opublikowano 24-09-2012 19:59
Dorota Łańcucka z PO wygrała drugą turę wyborów burmistrza Lipna (woj. kujawsko-pomorskie), pokonując Pawła Banasika z PiS 35 głosami przewagi. Przedterminowe wybory zarządzono po prawomocnym uznaniu dotychczasowego burmistrza za kłamcę lustracyjnego.
Jak poinformował Zbigniew Golubiński, przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej w Lipnie, Łańcucką poparło 1780 wyborców, a Banasika - 1745. W niedzielnym głosowaniu frekwencja wyniosła 30,19 proc., a samo głosowanie - jak podkreślił Golubiński - przebiegło bardzo spokojnie i bez incydentów.
 
Image and video hosting by TinyPic
więcej »
Opublikowano 24-09-2012 19:21
Czy potrzebna jest wyraźna zgoda pracownika na urlop wypoczynkowy i zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy w okresie wypowiedzenia?
Urlopu wypoczynkowego można udzielić jednostronnie, natomiast zwolnić z obowiązku świadczenia pracy można co do zasady tylko za zgodą pracownika (zgoda ta może być dorozumiana). W okresie wypowiedzenia pracodawca może udzielić pracownikowi urlopu wypoczynkowego nawet bez uzyskania jego zgody (niezależnie od tego, kto złożył wypowiedzenie). To wyjątek od zasady, że strony powinny uzgodnić termin udzielenia urlopu. Nieco inaczej jest ze zwolnieniem z obowiązku świadczenia pracy w okresie wypowiedzenia.
                                                       naciśnij "więcej"
więcej »
Opublikowano 23-09-2012 13:59
 
Image and video hosting by TinyPic
więcej »

« poprzednia
1|2|...112|113|114|...|152|153|154
następna »