aktualnościzdjęciaRada Regionalna SIPmultimedialne archiwumwładzeOferta wycieczkiProgram Adaptacyjność sukces przedsiębiorstwa
Środa, 22 lutego 2017
Imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora
Opublikowano 12-09-2013 19:46
14 września (sobota)
 
Kulminacja akcji. Wielka ogólnopolska manifestacja „Dość lekceważenia społeczeństwa”.
 
Początek manifestacji o godz. 12.00 w trzech punktach Warszawy (błonia przy Stadionie Narodowym, Plac Defilad przy Pałacu Kultury i Nauki, Sejm RP). Pochody z trzech wymienionych kierunków spotkają się przy Rondzie de Gaulle'a, skąd o godz. 13.00 przejdą ulicami Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście do Placu Zamkowego. 
 
Na scenie przy Zamku Królewskim odbędzie się finał akcji i wystąpienia liderów trzech central związkowych.
 
Po manifestacji część autokarów „Solidarności” wyruszy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Ludzi Pracy do Częstochowy.
  
Mapka manifestacji zaplanowanej na 14 września w Warszawie:

mapka_2.jpg
więcej »
Opublikowano 12-09-2013 19:37
Pierwsi manifestowali w Warszawie  nasi inowrocławianie
 
Image and video hosting by TinyPic
 
Image and video hosting by TinyPic
więcej »
Opublikowano 11-09-2013 20:03
Część z nas już tam jest! Czekamy także na Twój przyjazd. To ostatni moment aby zgłosić do szefa Twojej komisji związkowej, że chcesz wziąć udział w proteście.
14 września, z wszystkich miast powiatowych naszego regionu wyjadą autokary.
We Włocławku - odjazd autokarów przewidywany jest o godz. 730 z parkingu przy Hotelu Kujawy (ul. Puławskiego). Inne, wynajęte przez branże i komisje zakładowe ruszą zgodnie z wcześniejszymi instrukcjami (spytaj szefa Twojej organizacji związkowej).
W Toruniu wyjazd autokarów o godzinie 700. Część wyjedzie z parkingu przy Cinema City, natomiast reszta bez zmian, tak jak wcześniej informowano.
W Inowrocławiu - wyjazdy zgodnie z ustaleniami szefów komisji zakładowych (jeżeli coś przegapiłeś zapytaj swojego przewodniczącego albo dzwoń do biura NSZZ"S" w tym mieście). Podobnie w Brodnicy, Chełmnie, Rypinie, Lipnie, Golubiu-Dobrzyniu, Wąbrzeźnie i innych. Wcześniejsze ustalenia zostają w mocy. 
więcej »
Opublikowano 10-09-2013 22:11
więcej »
Opublikowano 08-09-2013 21:38

Najwięcej bo blisko 231 tys. osób przebywających poza granicami Polski to mieszkańcy woj. śląskiego. Byłby w błędzie, kto sądziłby, że to z dużych i mocno zaludnionych regionów proporcjonalnie „uciekło" za chlebem najwięcej ludzi. Następne pod względem liczby emigrantów były województwa: małopolskie (ok. 187,5 tys. osób), dolnośląskie (ok. 181,4 tys.) i... podkarpackie (ok. 178,5 tys.).

Z kolei najmniejszy ubytek ludności z powodu emigracji odnotowały województwa: lubuskie (60,8t ys.), świętokrzyskie (ok. 64 tys.) oraz łódzkie (73,5 tys.). W zdecydowanej większości województw, na zagraniczny długi wyjazd decydowały się częściej kobiety. Jedynie w woj. kujawsko-pomorskim szala emigracji przechyliła się na męską stronę, a w województwach warmińsko-mazurskim i zachodniopomorskim była niemal w równowadze. Co ważne jednak, proporcje te dotyczyły przed wszystkim miast. Na wsiach na wyjazd decydowali się częściej mężczyźni.

więcej »
Opublikowano 08-09-2013 21:31
Szacuje się, że liczba osób, która na stałe wyjechała z Polski po jej wejściu do Unii Europejskiej przewyższa już 2 mln. Specjaliści oceniają, że mimo poprawiających się wskaźników ekonomicznych i związanego z tym zadowolenia społecznego, emigracja będzie procesem nasilającym się.Okazuje się, że na życie i pracę w obcym kraju decydują się nie tylko osoby młode, ale i ludzie w wieku poprodukcyjnym. "Dziennik Gazeta Prawna" wskazuje, że każdego roku nasz kraj opuszcza ok. tysiąca osób po 60. roku życia.- Trudno dziwić się ludziom w tym wieku, że nie widzą dla siebie przyszłości w Polsce, bo to czytelny efekt tego, co się tu dzieje - mówi dla "DGP" Andrzej Sadowski, wiceszef Centrum im. Adama Smitha. - Emigracja, i młodych, i starszych, boleśnie dla rządzących weryfikuje ich oświadczenia o tym, że w Polsce wreszcie znowu zacznie świecić słońce wzrostu gospodarczego. Widać wyraźnie, że na czary-mary jest już za późno - dodaje Sadowski. Dr Wojciech Jabłoński, politolog Uniwersytetu Warszawskiego ocenia, że dzisiejsze 2 mln osób na emigracji zamieni sie w 3, a może i 5 mln za kilka lat. - Liczba Polaków mieszkających nad Wisłą będzie proporcjonalna do tego, jak trudno będzie w Polsce i o pracę, i o godziwe świadczenia emerytalne. A na działania polityków odwracające tą tendencję na pewno liczyć nie możemy - podkreśla w rozmowie z "DGP".
Dlatego także warto być 11-14 w Warszawie.
więcej »
Opublikowano 02-09-2013 19:17

Harmonogram akcji protestacyjnych 11-14 września 2013 r.

11 września (środa)

Dzień branżowy składający się z 6 pikiet przed:

Ministerstwem Zdrowia,

Ministerstwem Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej,

Ministerstwem Gospodarki,

Ministerstwem Spraw Wewnętrznych,

Ministerstwem Skarbu,

Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej.

 Pikiety rozpoczną się o godz. 12.00, a po ich zakończeniu przejdą pod Sejm RP, gdzie odbędzie się wspólna manifestacja. Od tego momentu rozpocznie też swoje funkcjonowanie miasteczko namiotowe, które będzie obecne do 14 września.

 

12 września (czwartek)

Dzień ekspercki, w ramach którego odbędą się debaty eksperckie.

W miasteczku namiotowym przed Sejmem RP odbędą się trzy panele – pierwszy o godz. 13.00, kolejne o 15.00 i 17.00. 

13 września (piątek)

Dzień otwarty (Hyde Park) z wolną trybuną dla organizacji biorących udział w manifestacji.

W tym dniu przed w miasteczku przed Sejmem RP od godz. 12.00 nadal będą kontynuowane debaty eksperckie, w tym szczególnie temat referendów obywatelskich. Ok. godz. 16.30 scena i mikrofon zostaną udostępnione organizacjom społecznym, inicjatywom obywatelskim a także wszystkim organizacjom biorącym, lub wspierającym nasz protest.

 14 września (sobota)

Kulminacja akcji. Wielka ogólnopolska manifestacja „Dość lekceważenia społeczeństwa”.

Początek manifestacji o godz. 12.00 w trzech punktach Warszawy (błonia przy Stadionie Narodowym, Plac Defilad przy Pałacu Kultury i Nauki, Sejm RP). Pochody z trzech wymienionych kierunków spotkają się przy Rondzie De Gaulle, skąd o godz. 13.00 ruszy czoło manifestacji ulicami Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście do Placu Zamkowego.

Tam na scenie przy Zamku Królewskim odbędzie się finał akcji i wystąpienia liderów trzech central związkowych.

Po manifestacji część autokarów „Solidarności” wyruszy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Ludzi Pracy do Częstochowy.

więcej »
Opublikowano 01-09-2013 21:58
 
Image and video hosting by TinyPic
W odpowiedzi na wystosowane wcześniej zaproszenie, trzech członków Prezydium Zarządu Regionu (Żurawski, Grążawski, Jeziorek) wzięło udział w części obrad Zarządu Regionu Rolników Indywidualnych NSZZ "S". Posiedzenie prowadził szef ZR RI Janusz Walczak. Już na wstępie przypomniał historię wydarzeń, które doprowadziły do planowanego w dniach 11-14 września protestu. Image and video hosting by TinyPicUznał, że udział w nich jest wspólną sprawą wszystkich uczciwych Polaków, niezależnie z jakich środowisk pochodzą. W tym kontekście zdecydowanie zasugerował swoim działaczom aby nie tylko sami wybrali się do Warszawy, lecz także zabrali z sobą jak najwięcej ludzi.
   Jacek Żurawski wyraził zadowolenie z postawy rolników, zaznaczając, iż mogą liczyć na Solidarność, co w praktyce - nieco z przymrużeniem oka -  przekłada się m.in. na miejsce w autokarze do Warszawy. Zaprosił rolników do wspólnego manifestowania i zacieśnienia współpracy po zakończeniu akcji protestów.
W dyskusji członkowie rolniczej "S" zdecydowanie poparli działania "pracowniczej S" z uznaniem przyjmując fakt, że wezmą w niej udział przedstawiciele wielu środowisk. Janusz Walczak wyjaśnił dlaczego - mimo zaproszeń - nie pojawia się na żadnych "państwowych dożynkach": "Nie będę wręczał chleba nikomu, kto nie dba o wieś".
Pod koniec tej części obrad J. Żurawski wręczył członkom Zarządu Regionu RI znaczki Solidarności.
tekst & foto - Piotr Grążawski
Fot u góry - fragment sali obrad (pierwszy z lewej T. Jeziorek)
Fot niżej  - J. Żurawski i J. Walczak szefowie Regionów
więcej »
Opublikowano 01-09-2013 21:58
Polska
13,1%
Kujawsko-Pomorskie
17,4%
Bydgoszcz
9,0%
Bydgoski
13,3%
Grudziądz
20,9%
Grudziądzki
25,5%
Toruń
10,0%
Toruński
19,5%
Włocławek
19,6%
Włocławski
26,0%
Aleksandrowski
21,9%
Brodnicki
14,4%
Chełmiński
24,2%
Golubsko-Dobrzyński
23,5%
Inowrocławski
23,0%
Lipnowski
26,3%
Mogileński
21,4%
Nakielski
22,8%
Radziejowski
23,7%
Rypiński
20,0%
Sępoleński
23,4%
Świecki
17,2%
Tucholski
21,1%
Wąbrzeski
21,8%
Żniński
21,5%
więcej »

« poprzednia
1|2|...112|113|114|...|202|203|204
następna »