aktualnościzdjęciaRada Regionalna SIPmultimedialne archiwumwładzeOferta wycieczki, przewozu osóbProgram
Poniedziałek, 02 marca 2015
Imieniny: Halszki, Heleny, Karola
Opublikowano 17-10-2012 20:45
Włocławski zespół ARSENAŁ mieliśmy okazję szerzej poznać ponad rok temu, w trakcie ich znakomitego występu na włocławskim "Festynie Rodzinnym Solidarności". Od tamtego czasu muzycy jeszcze okrzepli, zgrali się ze sobą i śmiało sięgają nie tylko po światowe przeboje rocka, popu, a nawet jazzu, którym często nadają własne interpretacje aranżacyjne ale też coraz częściej grają swoje autorskie kompozycje. Dla nas ważne jest także to, iż filarami zespołu są dwaj członkowie Zarządu Regionu: Wiesław Herliczko i Sławek Dorsz. W Arsenale Wiesław śpiewa oraz gra na gitarze (i to jak!), natomiast Sławek "dojeżdża" drugą gitarę. Wkrótce przedstawimy więcej ich nagrań, a może nawet utworzymy osobną "wtyczkę". Teraz możecie ich posłuchać w doskonałej interpretacji wielkiego utworu Pink Floyd - Wish Yu Were Here. Realizacja klipu - Piotr Grążawski.
I przypominam - jeżeli ktokolwiek z Was robi coś fajnego: pisze, filmuje, fotografuje, nagrywa własną muzę itd., to tu także jest miejsce na prezentację. Wystarczy zgłosić taką  chęć.
 
więcej »
Opublikowano 16-10-2012 22:04
  Około 60 mln zł wydał rząd od początku swojej kadencji na premie w ministerstwach. – Problem leży nie w nagrodach, a w tym, że urzędników jest za dużo – komentuje ekonomista Robert Gwiazdowski. A poseł Zbigniew Girzyński (PiS) szacuje, że za rządów Donalda Tuska przybyło ok. 100 tys. urzędników.
    Spośród ministrów najbardziej hojny okazał się szef MSZ-etu Radosław Sikorski. Członkom służby zagranicznej wypłacił w ramach nagród 16,5 mln zł. Podwładni Tomasza Siemoniaka zainkasowali w ciągu niecałych 9 miesięcy łącznie niemal 8 mln zł ekstra! Na trzecim miejscu znalazło się Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Minister Władysław Kosiniak-Kamysz, który nie ma na pomoc dla bezrobotnych, lekką ręką sypnął swoim pracownikom i urzędnikom ponad 6 mln zł.
Mikołaj Budzanowski, który trzyma pieczę nad skarbem państwa, nie był aż tak skory do nagradzania swoich ludzi. Na premie i nagrody wydał „zaledwie” niecałe 4 mln zł. Wdzięczności ministra nie zaskarbili sobie kierowca, kawiarka, starsza telefonistka i sprzątaczka. 11 pracowników zatrudnionych na tych stanowiska nie dostało premii w ciągu minionych pięciu lat. Znany z wezwań do oszczędności minister finansów Jan Antony Vincent-Rostowski nie pożałował pieniędzy dla swoich ludzi. Niestety piszący odpowiedź w imieniu Rostowskiego wiceminister Maciej Grabowski nie podał łącznej kwoty, którą ministerstwo wydało na premie i nagrody. Ujawnił jednak, że średnia nagród wzrosła. W ostatnich miesiącach ub.r. wynosiła 2993 zł, a w tym roku była wyższa aż o ponad 500 zł (wyniosła 3504 zł).
     
więcej »
Opublikowano 16-10-2012 21:54
 
więcej »
Opublikowano 16-10-2012 21:51
Urzędy pracy zostaną zreformowane, mają być bardziej efektywne - zapowiedział minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz. Dodał, że więcej osób będzie zaangażowanych w aktywizację bezrobotnych."Mniej rejestracji, więcej aktywizacji. Urzędy pracy będą rozliczane za efektywność swoich działań, za to, jak będą pozyskiwać środki. Będziemy bardzo skrupulatnie kontrolować efektywność ich wydawania" - mówił Kosiniak-Kamysz. Dodał, że w aktywizację bezrobotnych zostaną zaangażowane także agencje pracy. "Ważne jest, żeby urząd pracy był nie tylko miejscem, do którego zgłaszają się osoby bezrobotne. To musi być miejsce kontaktu z przedsiębiorcami. Będziemy popierać partnerstwo lokalne pomiędzy urzędem pracy a przedsiębiorcą, żeby wspierać go w tworzeniu nowych miejsc pracy" - podkreślił minister. Kosiniak-Kamysz zapowiedział również zmiany w Kodeksie pracy, które mają dotyczyć m.in. wydłużenia okresu rozliczeniowego czasu pracy do 12 miesięcy i wprowadzenie ruchomego czasu pracy. Podkreślił, że ustawa antykryzysowa pokazała, że z ruchomego czasu pracy i wydłużenia okresu rozliczenia skorzystało ponad tysiąc firm. "One w ten sposób mogły utrzymać miejsca pracy, obniżyły koszty pracy" - ocenił minister. Jak dodał, chodziło o łatwiejsze i bardziej przystępne działania dla pracodawców, ale z zachowaniem bezpieczeństwa dla pracowników.  Minister stwierdził także, że będzie dalsze wsparcie młodych i seniorów Przypomniał, że po raz pierwszy od 2004 roku podnoszone są progi uprawniające do świadczeń i zasiłków rodzinnych. "Zmiana rozłożona (jest) na dwa etapy - listopad tego roku, drugi etap to listopad 2014 roku. Próg uprawniający wzrasta o 70 zł, z 504 zł do docelowo 574 zł. Pozwoli to nie tylko na zahamowanie odpływu osób mogących korzystać ze świadczeń rodzinnych, ale też będzie to zwiększenie dostępności dla około 200 tysięcy dzieci" - powiedział szef MPiPS.Poinformował, że z rezerwy ministra pracy przeznaczane są fundusze m.in. na program pilotażowy "Twoja kariera, twój wybór". "Chodzi o bony edukacyjne, bony stażowe i (...) bonifikatę dla pracodawcy, jeżeli utrzyma to zatrudnienie" - powiedział Kosiniak-Kamysz.
 
więcej »
Opublikowano 14-10-2012 22:01
Image and video hosting by TinyPicProgram uroczystości
Czwartek 18.X.2012 godz. 1700 przy Tamie we Włocławku
 
1700 - Powitanie przybyłych gości i pocztów sztandarowych. Modlitwa za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego pod Krzyżem Pomnikiem na tamie. Złożenie wieńców przez delegacje.
1715 - Procesja różańcowa z relikwiami bł. ks. Jerzego Popiełuszki do Sanktuarium Męczeństwa (przejście od Krzyża Aleją Popiełuszki przez Tamę do Ronda I ul. Płocką do Sanktuarium).
1745 - Program artystyczny przygotowany przez młodzież z Gimnayjum SPSK im. bł. ks. Jerzego Popieuszki w Modzerowie oraz Gimnayjum nr 2 i. ks. Jerzego Popiełuszki we Włocławku.
1800 Uroczysta eucharystia pod przewodnictwem ks. biskupa Wiesława Meringa
więcej »
Opublikowano 14-10-2012 21:59
Główną przyczyną dyskryminacji na rynku pracy jest nie wyznanie czy orientacja seksualna, lecz płeć. Informuje o tym „Dziennik Gazeta Prawna”, powołując się na badania Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego. Po przeanalizowaniu przez Towarzystwo 60 tys. ofert pracy okazało się, że najczęstszą (86 proc.) sugestią pracodawców była ta dotycząca płci. Co więcej, im bardziej prestiżowe stanowisko, tym więcej było sygnałów, że firma preferuje mężczyzn. Drugą najczęściej pojawiającą się nieprawidłowością były sugestie dotyczące wieku. Np. „barmana i kelnerkę do kawiarni w Grecji. Do 25 lat”. Jak przypomina „DGP”, dyskryminacji na rynku pracy zabrania kodeks pracy oraz obowiązująca od siedmiu lat ustawa antydyskryminacyjna. Za łamanie przepisów pracodawcom grożą grzywny do 3 tys. zł. W 2011 r. do sądów pracy wpłynęło 913 spraw o odszkodowanie z tytułu naruszenia zasad równego traktowania kobiet i mężczyzn. W całości lub w części uwzględniono 41 – wylicza dziennik.
więcej »
Opublikowano 14-10-2012 21:56
Nawet o kilkaset złotych spadły zarobki nauczycieli. Pedagogom obcina się niemal wszystkie dodatki, które stanowiły poważną część ich miesięcznych dochodów. Najgorzej sytuacja wygląda w małych miastach i na wsiach. Pedagodzy pracujący w miejscowościach poniżej 5 tys. mieszkańców otrzymywali tzw. dodatki wiejskie i mieszkaniowe. Do tego mieli prawo do dodatku motywacyjnego, a wychowawcy do wychowawczego - informuje "Gazeta Polska Codziennie". "Teraz wiele samorządów tych dodatków po prostu nie wypłaca" - mówi szef nauczycielskiej Solidarności Ryszard Proksa. Nauczyciele z dużych miast również mają powody do niezadowolenia. Np. na stołecznym Mokotowie obcięto dodatki motywacyjne dla nauczycieli. W ub.r. szkolnym wynosiły one średnio 600 zł, od września obniżono je do 200 zł. Wiceprzewodniczący sejmowej komisji edukacji Sławomir Kłosowski (PiS) zwraca uwagę, że subwencje oświatowe pochodzące z budżetu państwa są zbyt niskie. Władze samorządowe obciążane coraz to nowymi zadaniami sięgają po pieniądze na szkoły, aby łatać swoje budżety.
więcej »
Opublikowano 11-10-2012 20:45
 
więcej »
Opublikowano 11-10-2012 20:40
Tegorocznym laureatem Literackiej Nagrody Nobla został chiński pisarz Mo Yan za "wizyjny realizm łączący opowieści ludowe, historię i współczesność". W Polsce opublikowano dotąd dwie jego powieści - "Kraina wódki" i "Obfite piersi, pełne biodra".
więcej »

« poprzednia
1|2|...112|113|114|...|156|157|158
następna »