aktualnościzdjęciaRada Regionalna SIPmultimedialne archiwumwładzeOferta wycieczkiProgram Adaptacyjność sukces przedsiębiorstwa
Środa, 26 października 2016
Imieniny: Ewarysta, Lucyny, Lutosławy
Opublikowano 29-07-2013 21:00
Jak podała dziś "Gazeta Wyborcza" - Polska, podobnie jak inne kraje Unii Europejskiej, do PKB musi wliczać prostytucję, przemyt i handel narkotykami. Dane zbierze Ośrodek Badań Gospodarki Nieobserwowanej (OGN) przy Urzędzie Statystycznym w Kielcach.
Europoseł PiS z naszego regionu - Ryszard Czarnecki wyraził dziś nadzieję, że rząd premiera Donalda Tuska oprotestuje rozwiązanie, by kraje UE do swego PKB wliczały m.in. dochody z prostytucji.
"Jest to propozycja absolutnie kontrowersyjna w wymiarze moralno-obyczajowym, ale też w wymiarze ekonomicznym" - powiedział Czarnecki na dzisiejszej konferencji prasowej w Sejmie. Dodał, że "dotychczas było tak, że UE pozostawiała krajom członkowskim pełną swobodę, jeśli chodzi o szeroki zakres spraw moralno-obyczajowych". Eurodeputowany PiS stwierdził też, że legalizacja dochodów z prostytucji "to otwarcie na oścież bramy do legalizacji prostytucji".
"Jeśli dzisiaj UE jest ambasadorem zaliczenia do PKB dochodów z przemytu, narkobiznesu czy prostytucji, to być może jutro będzie propozycja, aby do PKB zaliczyć handel organami czy handel żywym towarem" - mówił Czarnecki.
więcej »
Opublikowano 29-07-2013 20:49
 
więcej »
Opublikowano 29-07-2013 20:31
- Samorządy znajdują się pod ścianą. Z powodu katastrofalnej sytuacji starają się ograniczać wydatki gdzie mogą, a że oświata stanowi wielką ich część, to likwiduje się szkoły. Skutkiem tego są drastyczne zwolnienia nauczycieli - stwierdziła niedawno poseł PIS Marzena Machałek. Na to odpowiedział  wiceminister edukacji Przemysław Krzyżanowski: "Zgodnie z przekazywanymi na koniec marca każdego roku do Systemu Informacji Oświatowej deklaracjami dyrektorów szkół, w ubiegłym roku wypowiedzenia miało otrzymać 7,3 tys. nauczycieli zatrudnionych w szkołach prowadzonych przez samorządy. Dane te potwierdziły się 1 września. W tym roku przewiduje się skalę ok. 6,8 tys. nauczycieli, czyli mniej niż przed rokiem".
No, to lubimy! Widać, że ewidentnie się poprawia.
więcej »
Opublikowano 22-07-2013 22:20

Proste porównanie tego co ekipa Platformy robi z dziedzictwem i postulatami "Solidarności", z duchem wielkiego narodowego zrywu, prowadzi do wniosku, że choć faktycznie Piotr Duda w stanie wojennym ochraniał z dywizją powietrzno-desantową radio i telewizję, to jest w nim więcej z dawnej "S" niż w zasłużonym bardzo wówczas Borusewiczu. A jeszcze precyzyjniej - w każdym kto jest poza demoralizującą się strukturą PO i władzy jest tego więcej.
"Życiorysowy" szantaż, wykrzykiwanie iż co wy gówniarze możecie wiedzieć o życiu i walce, bo my bohaterowie wszystko dla Polski oddaliśmy, przez ostatnie kilka lat działało skutecznie. Obecnie przepaść pomiędzy przekazem dawnej "Solidarności" a praktyką władzy jest tak duża, że tego typu hasła ośmieszają nawet najbardziej zasłużonych autorów.  I to nie jest żaden chichot historii ale banalna opowieść o tym jak kolejne podbródki rosnące od wygodnego życia, pycha wzrastająca z każdym rokiem rządzenia i nieumiarkowana konsumpcja stępiają podstawowe odruchy moralne....

Jak wiadomo, niedawno Borusewicz sobie przyznał za nic nie robienie w Senacie 50000 ekstra. W Polsce jest teraz prawdziwy high life (super życie)... Dla wybranych... Dosłownie. Pozostała część artykułu tu -  wpolityce.pl/dzienniki/jak-jest-naprawde/58820-choc-faktycznie-duda-w-stanie-wojennym-ochranial-radio-i-telewizje-to-dzis-jest-w-nim-wiecej-z-dawnej-s-niz-w-slawnym-borusewiczu

 
więcej »
Opublikowano 22-07-2013 22:17
Trwają kolejne nabory wniosków w przygotowanym przez Urząd Marszałkowski projekcie „Przedsiębiorczość szansą na rozwój regionu kujawsko-pomorskiego”, w ramach którego bezrobotni mają szansę otrzymać bezzwrotne wsparcie na start w biznesie w wysokości do 6-krotności przeciętnego wynagrodzenia. Rekrutację prowadzą obecnie powiatowe urzędy pracy w Chełmnie, Grudziądzu, Inowrocławiu, Radziejowie, Rypinie, Sępólnie Krajeńskim, Wąbrzeźnie i Włocławku, a 29 lipca ruszy rekrutacja w Bydgoszczy i Tucholi.
    Przedsięwzięcie realizuje Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu w partnerstwie ze wszystkimi 20 powiatowymi urzędami pracy w regionie. Cel projektu to stworzenie warunków do podjęcia działalności gospodarczej dla 2,5 tysiąca osób bezrobotnych. Zastrzyk kapitału w postaci dotacji na rozruch własnej firmy to efektywna forma aktywizacji zawodowej. Na Kujawach i Pomorzu przeznaczyliśmy na ten cel rekordowo duże środki, a rozdysponowanie wsparcia powierzyliśmy powiatowym urzędom pracy w regionie, co pozwoliło ograniczyć koszty realizacji projektu. Dzięki temu do początkujących przedsiębiorców z naszego regionu trafi najwięcej dotacji w skali kraju. Budżet projektu realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki to 50 milionów złotych. Urząd Marszałkowski przeznaczył dodatkowe środki na ten cel z krajowej rezerwy wykonania, które trafiły do naszego regionu za sprawne wdrażanie programu w latach poprzednich. Szczegóły tu - www.kujawsko-pomorskie.pl/index.php
więcej »
Opublikowano 22-07-2013 22:17

Nasz region ma największą w Polsce umieralność na nowotwory złośliwe. Tymczasem Centrum Onkologii w Bydgoszczy ogranicza przyjmowanie pacjentów, bo Kujawsko-Pomorski NFZ od trzech lat nie płaci za nadwykonania, czyli świadczenie usług ponad limit. Na niektóre badania, np. biopsję mamotomiczną, czeka się teraz w CO 330 dni, a na wizytę w poradni onkologicznej - cztery miesiące.

 
więcej »
Opublikowano 22-07-2013 22:17
Image and video hosting by TinyPic
Wedle najnowszych danych Eurostatu, od początku rządów PO Rostowski pożyczył aż 389 mld zł, czyli zwiększył dług publiczny o 73,5 proc. w stosunku do poziomu, jaki zastał w listopadzie 2007 r. Prostackie sztuczki z porównaniem Polski do Austrii, Holandii czy Niemiec mają znieczulić opinię publiczną i ją uspokoić. Po to, by zawiesić próg ostrożnościowy (skądinąd faktycznie dawno przekroczony) i pożyczyć kolejne sumy. Ale przecież rząd już wcześniej pożyczał, a mimo to nie znosił progu. Tyle tylko, że wtedy jakoś się udawało manipulowaniem terminami realizowania zobowiązań i księgowania przychodów spinać budżet, a tym razem nic się już nie spina. Ani w budżecie (brakuje 24 mld zł z podatków), ani w Narodowym Funduszu Zdrowia, ani w Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, z którego wypłacane są emerytury.
     Rostowski musi pożyczać, bo wali się budżet i najważniejsze fundusze celowe. Musi pożyczać, bo finanse państwa nie mają płynności i za chwilę może się zacząć efekt domina. Rostowski musi pożyczać, bo zapaliły się wszystkie lampy alarmowe. Dlatego chodzi mu o całkiem rozpaczliwe ratowanie bieżących wypłat z budżetu, a nie „stabilizowanie” czy „stymulowanie”, o których mówi, by uspokoić opinię publiczną. A sytuacja musi być krytyczna, skoro w projekcie ustawy wprowadzono zapis, że wchodzi ona w życie dzień po ogłoszeniu. To oznacza, że w kasie państwa jest dramatyczny niedobór. I to jest już teraz. To tym bardziej przerażające, że jeszcze gorzej będzie jesienią, gdy pustki w budżecie oraz kasach NFZ i FUS będą znacznie dotkliwsze niż teraz. I tylko temu służy zniesienie progu ostrożnościowego. Reszta to ordynarne łgarstwa i toporna propaganda.

Stanisław Janecki

więcej »
Opublikowano 22-07-2013 22:17
W przypadku, gdy sąd uznaje zwolnienie dyscyplinarne za wadliwe, może przywrócić pracownika do pracy. Zasądza mu wówczas wynagrodzenie, które jednak nie może przekroczyć trzykrotności jego pensji. Jednak w wyjątkowych przypadkach – gdy pracodawca wiedział o tym, że dyscyplinarka jest niesłuszna, sąd może przyznać pracownikowi wyższe świadczenie.

Pracownik, który otrzymał zwolnienie dyscyplinarne z naruszeniem prawa, może żądać odszkodowania, albo przywrócenia do pracy. Jeżeli sąd przywróci go do pracy, pracownik będzie miał prawo do wynagrodzenia za okres pozostawania bez pracy – jednak:

  • nie mniej niż za 1 miesiąc i
  • nie więcej niż za 3 miesiące.

Jedynie w przypadku bezprawnego zwolnienia dyscyplinarnego osoby w ciąży, na urlopie macierzyńskim lub w wieku przedemerytalnym, sąd przyzna wynagrodzenie za cały okres przebywania bez pracy. Jednak Trybunał konstytucyjny wskazał też pewien dodatkowy wyjątek. Uznał, że gdy zwolnienie pracownika było wynikiem zawinionego działania pracodawcy, (trzeba udowodnić, że pracodawca był świadom niesłuszności dyscyplinarki, a mimo to ją zastosował) pracownik może dochodzić odszkodowania w pełnej wysokości na podstawie przepisów prawa cywilnego. Czyli bez limitu 3-miesiecznej pensji.

Podstawa prawna: art. 57 § 1 ustawy z 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (tekst jedn.: Dz.U. z 1998 r. nr 21, poz. 94 ze zm.).
więcej »
Opublikowano 22-07-2013 22:17
Tu znajdziesz "hiciora" ostatnich dni, czyli najciekawsze fragmenty słynnej rozmowy R. Mazurka z posłanką PO Krajewską, gdzie bidula zjechała program, własnej partii, myśląc, że gnębi PiS. Najwidoczniej tych ulenionych w gabinetach bzdur nie czytają nawet sami posłowie "partii miłości".
www.fakt.pl/Rozmowa-Roberta-Mazurka-z-poslanka-PO-Lidia-Krajewska,artykuly,214134,1.html
więcej »

« poprzednia
1|2|...112|113|114|...|196|197|198
następna »