aktualnościzdjęciaRada Regionalna SIPmultimedialne archiwumwładzeOferta wycieczki, przewozu osóbProgram
Środa, 01 października 2014
Imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza
Opublikowano 06-08-2012 21:05
      Dosłownie kilka dni temu Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu ogłosił najnowsze dane statystyczne na temat rynku pracy regionu. Obrazują one stan aktualny na dzień 30 czerwca 2012r. Wynika z nich, że w kujawsko-pomorskim zarejestrowanych pozostawało 137 885 bezrobotnych, z czego w naszym powiecie brodnickim 4 137 osób. Trzeba tu zaznaczyć, iż część dotyczącą powiatu brodnickiego przygotował tutejszy Powiatowy Urząd Pracy. Według tego sytuacja w miastach powiatu brodnickiego przedstawia się następująco: Brodnica – 1522 osoby bez pracy, Górzno – 66 (do tego 130 osób mieszkańców gminy), Jabłonowo Pomorskie – 231 (oraz 313 zamieszkałych w gminie). Liczba bezrobotnych w poszczególnych gminach wynosi: Gmina Brodnica – 362, Bartniczka -218, Bobrowo – 359, Brzozie -177, Osiek -225, Świedziebnia – 266, Zbiczno – 268.

Statystyka plus „ciemna cyfra”
Odnosząc się do powyższych wyliczeń trzeba pamiętać, że tak do końca nie przedstawiają one stanu faktycznego, gdyż dotyczą osób zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy. Ilu bezrobotnych pozostaje poza rejestrem, to trudno precyzyjnie określić, choć specjaliści szacują, że może to być nawet powyżej 30 procent danych oficjalnych. Tak przynajmniej wynika z analiz Instytutu Badania Opinii Homo Homini na zlecenie firmy IBC Group „Struktury niezarejestrowanych bezrobotnych w Polsce” i badań niezależnych, przeprowadzonych przez NSZZ „Solidarność”.
Tu znajdziesz dane (w pdf) dotyczące rynku pracy całego województwa kujawsko-pomorskiego www.wup.torun.pl/publikacje/biuletyny.php     
wciśnij "więcej"
więcej »
Opublikowano 06-08-2012 20:35
Image and video hosting by TinyPic

Powiedział przewodniczący KK Piotr Duda. Odniósł się też do rzekomych swoich  "ataków na Lecha Wałęsę"  - Nie mam zamiaru podważać zasług Lecha Wałęsy - tłumaczy w "Rzeczpospolitej"  przewodniczący NSZZ „Solidarność”, pytany przez Elizę Olczyk o oburzenie polityków PO na list, który skierował do Lecha Wałęsy po jego spotkaniu z Mittem Romneyem. Politycy Platformy uważają, że Duda podważa autorytet Wałęsy, a przecież bez byłego prezydenta nie byłoby ani "Solidarności" ani Dudy.

W 1995 roku byłem w jego sztabie wyborczym. Jakoś nie przypominam sobie, żeby w tym trudnym dla niego okresie ktoś poza "Solidarnością" podał mu rękę. Przeciwnie, politycy z dzisiejszej PO, ci sami, którzy dziś tak za nim stają, wówczas go krytykowali i obrażali. A teraz co? Poprawność polityczna wymaga, żeby tak się za nim wstawiać?  -pyta Duda.                   

Fot. Piotr Duda w czasie KZD we Wrocławiu/ fot Piotr Grążawski      wciśnij "więcej"

więcej »
Opublikowano 30-07-2012 18:17
 
więcej »
Opublikowano 29-07-2012 21:14
     103,9 tys. zł kosztował wyjazd przedstawicieli klubów sejmowych na 126 sesję Zgromadzenia Unii Międzyparlamentarnej w Kampali (Uganda). Wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka (Ruch Palikota) - która pojechała do Ugandy - powiedziała PAP, że zajmowała się tam głównie prawami człowieka oraz prawami kobiet. Obrady dotyczyły m.in. porównania przestrzegania praw człowieka w świecie. Nasz kraj wypadł in minus, standardy dotyczące przestrzegania praw kobiet odbiegają od krajów, gdzie prawa kobiet są przestrzegany w sposób wyższy - zaznaczyła. Wicemarszałek wyjazd uznała za bardzo ciekawy.
Wiele się nauczyłam i mam nadzieję, że tak będzie dalej - powiedziała Nowicka.
      W maju John Godson (PO) pojechał do Johannesburga na szczyt diaspory afrykańskiej (The Global African Diaspora Parliamentarians Summit). Koszt wyjazdu - 18,2 tys. zł.Godson powiedział PAP, że został zaproszony do RPA jako przedstawiciel afrykańskich parlamentarzystów z europejskiej diaspory. To był bardzo dobry wyjazd, Polska jest pozytywnie postrzegana w Afryce. Polska powinna budować pozytywną atmosferę wokół siebie w krajach afrykańskich, mój wyjazd był częścią tych działań
- zaznaczył.
Polska ma ogromne możliwości w Afryce, zwłaszcza że nie mieliśmy historii kolonialnej, mamy tam pozytywny odbiór. Ubolewam nad tym, że byłem tylko dwa dni, musiałem wrócić na głosowanie w Sejmie. Było warto przyjechać do Johanesburga- powiedział Godson.
Posłowie PO Ireneusz Raś, Andrzej Biernat i Maciej Orzechowski oraz Jerzy Wenderlich z SLD pojechali do Kijowa na finał Euro 2012 (koszt wyjazdu to 16,1 tys. złotych). Z kolei 15 posłów PO, a także Tomasz Garbowski (SLD), Janusz Piechociński (PSL), Artur Górczyński (RP) i Marek Matuszewski (PiS) w maju br. wyjechało do Rzymu w ramach - jak czytamy w zestawieniu - "promocji Euro 2012". Wzięli m.in. udział w meczu charytatywnym - reprezentacja z premierem Donaldem Tuskiem pokonała 7:2 włoskich polityków.

W marcu br. ośmiu posłów (z PO, SLD, RP i PSL) wzięło udział w Polsko-Francuskim Seminarium Kosmicznym (koszt wyjazdu - 18,4 tys. zł).W styczniu br. wicemarszałek Jerzy Wenderlich (SLD) pojechał do Sztokholmu z okazji skandynawskiej premiery filmu dokumentalnego Leo Kantora "Tam gdzie rosną porzeczki" (koszt - 4,1 tys. zł).

W 2011 r. wyjazdy zagraniczne posłów kosztowały 130 tys. złotych (kadencja Sejmu rozpoczęła się w listopadzie), a w 2012 - 1,27 mln zł.
 
Zrobili sobie z Sejmu biuro podróży,
więcej »
Opublikowano 26-07-2012 21:31
 
więcej »
Opublikowano 26-07-2012 21:15
Najniższe emerytury i renty

Kwoty najniższych gwarantowanych świadczeń emerytalno-rentowych
od 1 marca 2012 r.:
emerytura, renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy i renta rodzinna 799,18 zł
renta z tytułu częściowej niezdolności do pracy 613,38 zł
renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy w związku z wypadkiem lub chorobą zawodową i renta rodzinna wypadkowa 959,02 zł
renta z tytułu częściowej niezdolności do pracy w związku z wypadkiem lub chorobą zawodową 736,06 zł
Dodatki do emerytur i rent
Wysokość dodatków do świadczeń emerytalno-rentowych
od 1 marca 2012 r.:
                                                                   naciśnij "więcej"
więcej »
Opublikowano 26-07-2012 21:11
Monitoring zawodów deficytowych i nadwyżkowych w województwie Kujawsko-Pomorskim w 2011roku - pupinowroclaw.pl/art/id/722
więcej »
Opublikowano 26-07-2012 19:15
     Nairobi, Ramallah, Bangkok, Pekin, Brasilia, Panama i Kuala Lumpur - to nie lista drogich egzotycznych ofert biura podróży - te dalekie miejsca na świecie odwiedzili polscy parlamentarzyści. Za nasze podatki, bo wszystkie podróże, których były setki, to służbowe wyjazImage and video hosting by TinyPicdy z Sejmu. Od początku roku kosztowało nas to już ponad milion złotych!

      Ponad dwa miliony w zeszłym i 1,1 miliona złotych od początku obecnego roku – tyle kosztują podatników wyjazdy posłów w ramach współpracy międzynarodowej. Posłowie wizytowali w tym czasie najbardziej odległe i egzotyczne miejsca na kuli ziemskiej, które dla większości Polaka pozostają jedynie sennym marzeniem i obrazem z kanałów przyrodniczych. Wietnam, Malezja, Meksyk, Palestyna, Kenia czy Panama – w tych i dziesiątkach innych miejsc parlamentarzyści przebywali służbowo. Zapewniają, że nawet tam pracują dla Polski i pewnie się łachudrom wydaje, że ktoś w to uwierzy....
Prawie 1 200 000 dziennie kosztuje nas utrzymywanie Sejmu
Kompletnie bezużyteczna Kancelaria Prezydenta ma do dyspozycji w tym roku 180 milionów! kancelaria premiera 117 milionów!
Aż 120 milionów mogą w 2012 roku "przebimbać" senatorowie!
Polska to bardzo bogaty kraj.
więcej »
Opublikowano 26-07-2012 18:40
   Za całością nowelizacji wraz z przyjętymi poprawkami głosowało 55 senatorów, przeciw było 34, jedna osoba wstrzymała się od głosu. Wcześniej większości nie uzyskał wniosek o odrzucenie nowelizacji - poparło go 33 senatorów. Z kolei wniosek o jej przyjęcie bez poprawek został wycofany przed głosowaniami spośród 22 zaproponowanych. Nowelizacja trafi teraz ponownie do Sejmu, który zajmie się modyfikacjami wprowadzonymi przez Senat. Najważniejsze z popartych przez senatorów poprawek zmieniły termin zawiadomienia gminy o zgromadzeniu z przyjętych przez Sejm sześciu dni na trzy dni robocze. W konsekwencji zmienił się też termin na zmianę czasu lub miejsca zgromadzenia zgłoszonego jako drugie w miejscu zajętym przez inną manifestację.
    Senatorowie zmienili też przepisy karne wprowadzające kary grzywny: do 7 tys. zł dla przewodniczącego zgromadzenia, jeśli nie wykonuje swych obowiązków i nie przeciwdziała naruszeniom porządku publicznego, oraz do 10 tys. zł dla uczestnika zgromadzenia, który nie podporządkowuje się poleceniom przewodniczącego tego zgromadzenia. Zgodnie z poprawką Senatu kary te będą mogły maksymalnie wynosić do 5 tys. zł zgodnie z ogólnymi przepisami Kodeksu wykroczeń.
     Kolejna z poprawek zaproponowanych przez senatorów wykreśliła wymóg dołączania do zawiadomienia o zgromadzeniu zdjęcia organizatora. Inna zmiana sprecyzowała, że do postępowań dotyczących zgromadzeń zgłoszonych przed dniem wejścia w życie nowelizacji stosuje się dotychczasowe przepisy.
     Pomysł przygotowania nowelizacji powstał po zeszłorocznych zajściach w stolicy w związku z obchodami Święta Niepodległości 11 listopada. Przyjęta w czerwcu przez Sejm nowelizacja daje m.in. możliwość zakazania organizacji dwóch lub więcej zgromadzeń w tym samym miejscu i czasie, jeśli może to prowadzić do naruszenia porządku.
     W przyjętych poprawkach odpowiedzialność przewodniczącego zgromadzenia ograniczona została do winy umyślnej. Sprecyzowano też, że muszą być spełnione jednocześnie dwa warunki, by samorząd mógł odmówić organizacji zgromadzenia: brak możliwości rozdzielenia dwóch zgromadzeń i zagrożenie dla bezpieczeństwa.
 
Na fot jeden z senatorów listy PO najwyraźniej zatyrany robotą śpi nieborak snem sprawiedliwego. Wzorem Antoniego Piechniczka spróbujcie "strzelić" sobie drzemkę na waszych miejscach pracy...
 
Image and video hosting by TinyPic
więcej »

« poprzednia
1|2|...112|113|114|...|143|144|145
następna »