aktualnościzdjęciaRada Regionalna SIPmultimedialne archiwumwładzeProgram Adaptacyjność sukces przedsiębiorstwa
Piątek, 22 maja 2015
Imieniny: Emila, Neleny, Romy
Opublikowano 27-12-2012 19:07
Image and video hosting by TinyPic
     Ha, pewnie niektórych z Was zaskoczył tytuł newsa, bo co tam pszczelarze do związkowców, jednak okazało się, iż po pierwsze sporo związkowców w naszym regionie zajmuje się pszczelarstwem, a po drugie wielu pszczelarzy lubi nasz związek i regularnie odwiedza naszą stronę www. Pewnie także dlatego poproszono nas o umieszczenie na stronie toruńsko-włocławskiej Solidarności relacji ze świątecznego spotkania regionalnych pszczelarzy. Z przyjemnością Przyjaciele!
Relację nadesłał E.S.

 Pszczelarze z gminy Lisewo zorganizowali spotkanie opłatkowe pszczelarzy zrzeszonych w Rejonowym Kole Chełmno. W niedzielę 16.12.2012r.o godz.13.00 do sali sesyjnej w Lisewie przybyło ponad 40 pszczelarzy z terenu powiatu Chełmińskiego. W spotkaniu wzięli również udział zaproszeni goście: Wójt Gminy Lisewo Jerzy Cabaj, ks. Gerard Gronowski - proboszcz parafii Lisewo, ks. Jacek Dudziński Duszpasterz pszczelarzy w Diecezji toruńskiej, Prezes Regionalnego Związku Pszczelarzy w Toruniu Tadeusz Dusza, Prezes Rejonowego Koła w Chełmnie Zbigniew Rębacz, Honorowy Prezes Rejonowego Koła w Chełmnie Kazimierz Świtalski. Zebranych w imieniu pszczelarzy organizatorów przywitał i przedstawił zaproszonych gości pszczelarz z Kornatowa Edmund Szymborski.  

Image and video hosting by TinyPic

wciśnij - więcej 

więcej »
Opublikowano 27-12-2012 17:28
   1 stycznia 2013 roku wchodzi w życie uchwalona ponad pół roku temu ustawa z 11 maja 2012 r. o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2012 r. poz. 637). Wydłuża ona co 3 miesiące o 1 miesiąc wiek emerytalny kobiet i mężczyzn (aż docelowo osiągnie 67 lat). Dlatego w okresie styczeń – marzec 2013 r. powszechny wiek emerytalny kobiet będzie wynosił 60 lat i 1 miesiąc, a mężczyzn – 65 lat i 1 miesiąc.
    Za takim rozwiązaniem głosowały kluby Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego.
więcej »
Opublikowano 23-12-2012 22:39
 
Image and video hosting by TinyPic
więcej »
Opublikowano 23-12-2012 13:32
20 grudnia (czwartek) odbyło się ostatnie w tym roku posiedzenie Zarządu Regionu Toruńsko-Wloclawskiego. Oprócz "tradycyjnych" punktów typu informacje z działań różnych przedstawicieli ZR, wysłuchano relacji o sytuacji w zakładach pracy regionu (niestety nie jest ona najlepsza  - zwłaszcza w powiecie toruńskim, co wiąże się z plajtą azjatyckich firm: Sumika, Sharp, Orion). Na Poczcie Polskiej zakończono właśnie spór zbiorowy (podpisaniem porozumienia), jednak nie wiadomo na jak długo będzie panował względny spokój, bo źródeł napiętej sytuacji jest tam mnóstwo. W stanie niepokoju znajduje się energetyka, którą dzieli się na spółki, spółeczki - zdaniem naszych związkowców - byle rozwalić., bo jakikolwiek sens trudnoImage and video hosting by TinyPic w tym uchwycić.
    Omawiano tez sprawy grudziądzkie - gdzie przypomnę - większość komisji zakładowych opowiedziała się za przejściem struktur do Regionu Bydgoskiego. Żurawski zapewnił, że do czasu oficjalnego przejścia, każda grudziądzka komisja spełniająca wymogi Statutu jest pod opieką i wsparciem ZR Toruńsko-Włocławskiego. Potem głos zabierali działacze grudziądzcy, niejako tłumacząc skąd się wzięła inicjatywa przejścia. Ich zdaniem wynikła ona z niedoceniania grudziądzan, a nawet czasami przeszkadzaniu w realizacji ich przedsięwzięć, niesprawiedliwym ocenianiu postępowania ich liderów przez przewodniczącego ZR. Z taką oceną nie zgodził się szef największej grudziądzkiej komisji zakładowej przy Hydro-Vacuum S.A Grudziądz, twierdząc, iż on nie miał jak dotąd żadnych kłopotów ze współpracą z Zarządem Regionu i ze względów praktycznych , historycznych i innych wolałby pozostać w "starych strukturach". Jak będzie? To zobaczymy prawdopodobnie na początku przyszłego roku, o ile wszystkie formalne sprawy zostaną do tego czasu załatwione, tak aby Komisja Krajowa mogła podjąć decyzję.
  PO posiedzeniu odbyło się spotkanie wigilijne członków ZR i przedstawicieli Kz głównie z Torunia. Obecny był biskup toruński ks. Andrzej Suski, który wygłosił do zebranych bardzo interesujące słowo (wideo zamieszczam wyżej).
Image and video hosting by TinyPic
więcej »
Opublikowano 21-12-2012 18:50
 
więcej »
Opublikowano 18-12-2012 18:14
     Obradująca dziś w Gdańsku Komisja Krajowa miała w proponowanym swoim porządku między innymi sprawę ewentualnego przejścia Grudziądza do Regionu Bydgoskiego. Jednak podczas ustalania harmonogramu sesji padł wniosek o przełożeniu tego punktu na inny termin z powodów formalnych i innych (np. niektóre kz zaczęły wycofywać swoje wcześniejsze poparcie dla zmiany Regionu). Możliwe, iż temat wróci w styczniu 2013 roku.
więcej »
Opublikowano 18-12-2012 17:53
Image and video hosting by TinyPic
      No to zaczynamy okres świąteczny!
   Odtąd, aż do Nowego Roku nie będzie żadnych złych wiadomości, marudzenia, wybrzydzania, przypominania, oburzania, statystyk itd (no chyba, że zajdzie taka bezwzględna... ale to bezwzględna konieczność). Rzecz jasna nie zawieszamy wydawania strony, a jedynie zamieniamy jej zawartość na nieco lżejszą. Zresztą "puknij" ten link (a potem "play")i nastaw głośniki - www.smokersclubcomedy.com/Christmas/merryxmas.swf
n
więcej »
Opublikowano 17-12-2012 21:05
    W związku z przypadającą kolejną rocznica krwawych wydarzeń na Wybrzeżu w grudniu 1970 roku przypominam trzy książki toruńskiego pisarza - przyjaciela naszego związku Zbigniewa Branacha, które poruszają trę tematykę. Te pozycje są już njiedostępne w księgarniach, jednak można je jeszcze kupić na różnych aukacjach w internecie.
GRUDNIOWE WDOWY CZEKAJĄ
Grudniowe wdowy czekają
To książka "gorąca". Autor stawia zakazane do niedawna przez cenzurę pytania. Komu zależało na krwawej pacyfikacji zrewoltowanego Wybrzeża? Kto polecił instruować żołnierzy o rzekomym wybuchu w Gdańsku "antypolskiego, prohitlerowskiego" powstania? Kto skierował czołgi na uzbrojonych w pięści i kamienie cywilów?
Zbigniew Branach ujawnia nieznane dotąd opinii publicznej meldunki do MSW ówczesnego szefa gdańskiej bezpieki płk. W. Pożogi. Przedstawia metody prowokacji i dezinformacji będące efektem symbiozy kierownictwa PZPR, SB-MSW i wojska. Przypomina kto był za, a kto przeciw budowie Pomnika Poległych Stoczniowców. Wydawnictwo EUROPA 1990. S. 174, zdjęcia.
 
PIERWSZY GRUDZIEŃ JARUZELSKIEGO
Domeną książki są fakty opisane żywym, reporterskim językiem oraz dokumenty obalające stereotypy dotyczące prominentnych uczestników Grudnia'70, pisał wybitny eseista i krytyk literacki Włodzimierz Paźniewski. To literatura faktu, jakich niewiele. Praca Zbigniewa Pierwszy Grudzień JaruzelskiegoBranacha posiada walor historyczny, autor bowiem z pedantyczną starannością informuje, kto był kim w czasie Powstania Grudniowego. Jest to wreszcie rzecz o ofiarach, przeciwko którym użyto broni. "Piszę dla zadośćuczynienia pamięci tych, których w czasie pokoju zastrzelono i rozjechano gąsienicami pancernych wozów bojowych", mówi autor. Agencja Reporterska CETERA 1998, 2004. S. 199
 
OSKARŻONY JARUZELSKI I INNI
Był czas pokoju, a na ulicach Gdańska, Gdyni, Szczecina i Elbląga śmiertelnie postrzelono prawie pół setki ludzi i ponad 1160 raniono. Żołnierze i milicjanci strzelali do Polaków upominających się o godne życie. - Chcemy chleba! - wołali. - To kontrrewolucja! - orzekli ludzie  Gomułki i polecili protestujących powystrzelać. I Janek WOskarżony Jaruzelski i inni...iśniewski padł... Książka pokazuje tragedię w sposób niezwykły, pisze Jarosław Wierzchołowski. Jaromir Kwiatkowski: jak to dobrze, że istnieją tacy autorzy,  dzięki którym bolesne rany najnowszej historii Polski nie zarastają błoną niepamięci. Wybitny reportażysta przedstawia w sposób pasjonujący, z wielką pedanterią i szacunkiem dla szczegółu, zapis pięciu tragicznych dni... CETERA, Wydawnictwo "BONAMI" 2001, CETERA 2008. S. 216
więcej »
Opublikowano 16-12-2012 21:36

 
Ocena województw pod względem infrastruktury gospodarczej, natomiast poniżej atrakcyjność inwestycyjna – ujęcie syntetyczne.
więcej »

« poprzednia
1|2|...112|113|114|...|163|164|165
następna »