aktualnościzdjęciaRada Regionalna SIPmultimedialne archiwumwładzeOferta wycieczki, przewozu osóbProgram
Wtorek, 21 października 2014
Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
Opublikowano 20-08-2012 20:16
Pierwszych propozycji zmian Karty Nauczyciela należy spodziewać się jeszcze w tym roku - zapowiada minister edukacji Krystyna Szumilas.
W lipcu rozpoczęły się w Ministerstwie Edukacji Narodowej rozmowy przedstawicieli resortu, związków zawodowych i samorządów. Celem spotkań jest trójstronna dyskusja o potrzebie zmian w Karcie Nauczyciela i ustawie o systemie oświaty oraz wypracowanie kompromisu w tej sprawie.
Szefowa MEN pytana o ewentualną nowelizację Karty Nauczyciela ocenia, że pierwszych propozycji zmian ustawowych należy spodziewać się jeszcze w tym roku.
- Pierwsze ustalenia dotyczące urlopu zdrowotnego już są. Następne spotkanie odbędzie się 27 sierpnia. Będziemy te spotkania organizować cyklicznie; myślę, że wrzesień będzie intensywnym okresem pracy (...) dla tego zespołu samorządowo-związkowego - powiedziała minister Krystyna Szumilas.
więcej »
Opublikowano 20-08-2012 20:12
Borykające się z kłopotami finansowymi samorządy przerzucają swoje problemy na mieszkańców. A to oznacza jedno – podwyżki: czynszów, podatków od nieruchomości, opłat targowych, cen biletów komunikacji miejskiej – pisze "Dziennik Gazeta Prawna"
"DGP" przypomina, że 14 sierpnia minister finansów obwieścił górne stawki kwotowe podatków i opłat lokalnych w 2013 r. Teraz urzędy miejskie w całej Polsce pracują nad
ustaleniem nowych taryf.
Będzie drożej, zapowiada gazeta, która zasięgnęła informacji w kilku miastach. Tak np. Kraków planuje zwiększenie dochodów z tytułu podatku od nieruchomości o ponad 8 proc. w stosunku do roku bieżącego, a wpływy z podatku od środków transportowych mają wzrosnąć o blisko 6 proc.
więcej »
Opublikowano 20-08-2012 20:03
 
więcej »
Opublikowano 16-08-2012 20:56
Redakcja strony nie chce nikogo wkurzać ale podam, że wg oficjalnych statystyk w czerwcu br. średnia płaca na publicznej posadzie przekroczyła 4.627 zł brutto! W sektorze prywatnym było to 3.617 zł, czyli blisko o 28 proc. mniej. Nasze wynagrodzenia zżera inflacja. DotykImage and video hosting by TinyPica to zwłaszcza budowlańców (spadek o 7 proc.) i pracowników uczelni (2,3 proc.). Ale nie administracji (wzrost o 7 proc.).

W całej Polsce o eldorado mogą mówić górnicy (średnia płaca: 8.020 zł, wzrost o 14,5 proc.) oraz pracownicy publicznych firm zajmujących się produkcją i zaopatrzeniem w prąd, gaz i gorącą wodę (5.450 zł).
 
więcej »
Opublikowano 16-08-2012 20:48
Średni koszt szkolenia pracownika urzędu pracy za granicą wyniósł w 2011 r. 1 484,33 zł, w tym finansowanego z Funduszu Pracy – 1 263,52 zł. Najmniej wydano na to w woj. śląskim – 97,33 zł, najwięcej w mazowieckim – 5,5 tys. zł.

W 2011 r. dla pracowników urzędów pracy zorganizowano 11 207 szkoleń, które były finansowane lub współfinansowane ze środków Funduszu Pracy, Europejskiego Funduszu Społecznego lub innych środków UE.Z opracowanego przez Departament Rynku Pracy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej raportu „Krajowe i zagraniczne szkolenia pracowników urzędów pracy w całości lub części finansowane z Funduszu Pracy, Europejskiego Funduszu Społecznego lub innych środków UE w 2011 roku” wynika, że w szkoleniach uczestniczyło łącznie 39 977 pracowników wojewódzkich i powiatowych urzędów pracy.
Kadra kierownicza stanowiła 21,2 proc. ogółu szkolonych pracowników urzędów pracy. Najwyższy udział w szkoleniach kadry kierowniczej odnotowano w województwie podlaskim (29,1 proc. osób szkolonych w województwie), najniższy w kujawsko – pomorskim oraz zachodniopomorskim (17,6 proc.).

W województwie kujawsko – pomorskim pracownicy urzędów pracy uczestniczyli wyłącznie w szkoleniach zlokalizowanych w kraju. Najwyższy, wynoszący 5,2 proc., udział uczestniczących w szkoleniach zagranicznych odnotowano w województwie wielkopolskim, natomiast najwyższy odsetek uczestników szkoleń łączonych, na poziomie 0,3 proc., w województwach mazowieckim i świętokrzyskim.

więcej »
Opublikowano 16-08-2012 20:25

Było kilka minut po godzinie 14.00. Sobota 16 sierpnia 1980 r. Działaczka WZZ, pielęgniarka Alina Pienkowska krzyczy w Sali BHP w stronę Lecha Wałęsy: „Zdradziliście nas!!!”. To był moment krytyczny strajku. Najpierw, około godziny 13.30 dyrektor Stoczni Gdańskiej im. Lenina Klemens Gniech podpisał gwarancję, że każdy pracownik otrzyma 1500 zł podwyżki. Jednocześnie I sekretarz Komitetu Wojewódzkiego PZPR Tadeusz Fiszbach udzielił gwarancji, że żaden ze strajkujących robotników nie będzie represjonowany. Komitet Strajkowy przegłosował zakończenie strajku.

Image and video hosting by TinyPic
Dokładnie o 17 tę decyzję ogłosił publicznie Wałęsa. Wstając od stołu w sali, zwrócił się do stoczniowców przez radiowęzeł:

Czy wszyscy mnie słyszą? Dajcie znać oklaskami [brawa]. Czy nikt nie będzie miał żalu i pretensji do mnie, jeśli ogłoszę, że strajk skończyliśmy? Czy mnie słychać? Czy kończyć? [brawa]. Delegaci i Komitet uważają, że mamy, co chcieliśmy. Dziękuję wam za wytrwanie. Że, jak obiecałem, wyjdę ostatni. Ja ogłaszam, że podstawowe sprawy zostały rozwiązane. Nadszedł moment zakończenia zmagań. Pozwalam do osiemnastej opuścić stocznię.

Ludzie rozeszli się, wzięli kombinezony i powoli szykowali się do wyjścia. Niemal w tym samym czasie dyrektor stoczni dziękował za spokój, porządek i dbanie o majątek stoczni. Żegnając się z reprezentacją strajkujących i stoczniowcami, mówił przez megafon:

Spotkamy się w poniedziałek wypoczęci i spróbujemy odrobić zaległości. Zrobię wszystko, żeby było zaopatrzenie, żeby była dobra praca.

Zebrał oklaski. W tym momencie ktoś zaintonował hymn narodowy. Wałęsa śpiewał przez megafon. W tym czasie, zaniepokojony sytuacją w Stoczni Gdańskiej Andrzej Gwiazda, pobiegł do swojego zakładu pracy – „Elmoru”, by poinformować załogę, że mimo „zdrady” stoczniowców należy kontynuować strajk.
        naciśnij "więcej"
więcej »
Opublikowano 14-08-2012 22:35

Opublikowanie wyników testu w formie imiennej listy pracowników poddanych testowi w taki sposób, że będą one dostępne dla wszystkich członków załogi (nawet tych, którzy nie brali udziału w tym teście, np. pracowników kadr, pracowników sprzątających pomieszczenie,itp.) lub nawet dla osób niezatrudnionych w danym zakładzie pracy (np. pracowników firmy dostarczającej do zakładu pracy wodę do picia wnoszący pojemniki z wodą do pomieszczenia socjalnego) jest dopuszczalne jedynie wówczas, gdy wszyscy uczestnicy testu wyrażą zgodę na taki sposób publikacji wyników.

Lista zawierająca imiona, nazwiska i wyniki sprawdzianu wiedzy zawiera dane osobowe pracowników, czyli takie dane, dzięki którym bez problemu można zidentyfikować poszczególnych pracowników.
naciśnij  - "więcej"
więcej »
Opublikowano 14-08-2012 22:20

ZAPROSZENIE

         W imieniu Zarządu Regionu Toruńskiego-Włocławskiego NSZZ „Solidarność” mam zaszczyt zaprosić na Mszę Świętą z okazji  XXXII rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych”  i powstania NSZZ „Solidarność”.

        Msza Św. zostanie odprawiona 2 września br. o godz. 13.15 w kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i Bł. Księdza Stefana Frelichowskiego w Toruniu.

        Po Mszy Świętej odbędzie się złożenie kwiatów pod tablicą poświęconą ludziom „Solidarności” na budynku Zarządu Regionu.

 

                                                       Z poważaniem

                                      Przewodniczący ZRT-W

                                    NSZZ „Solidarność”

                                      Jacek Żurawski

 Toruń, 9.08.2012 r.                             

więcej »
Opublikowano 14-08-2012 22:05

Zdjęcia do filmu "Wałęsa" Wajdy zakończyły się 30 czerwca. Teraz trwają prace postprodukcyjne. Jak zapewniła PAP przedstawicielka producenta filmu, Katarzyna Sikorska, wszystko odbywa się zgodnie z harmonogramem. Premiera zapowiadana jest na początek 2013 r. Jak informuje na swojej stronie internetowej Polski Instytut Sztuki Filmowej, budżet filmu wyniósł ponad 15 mln zł. Jednym z jego sponsorów była spółka Amber Gold, która - wszystko na to wskazuje - obrabowała wielu Polaków z ich oszczędności. Katarzyna Fukacz-Cebula, dyrektor zarządzający Akson Studio, producenta filmu, odmówiła podania kwoty przekazanej przez Amber Gold, zasłaniając się tajemnicą handlową.  "Wałęsa" to film opowiadający historię przywódcy Solidarności oraz późniejszego prezydenta Polski Lecha Wałęsy. Mamy więc KASOWY przebój!

więcej »

« poprzednia
1|2|...112|113|114|...|144|145|146
następna »